Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet leszoktatni arról...

Hogy lehet leszoktatni arról hogy folyton ki akar menni?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos szobacicám. Még soha nem volt kinn az udvaron. De ha gondol eggyet és fel ül az ablakba es elkezd folyamatosan nyávogni és ott ül az ajtó elött mert ki akar menni. Valamikor ha ha véletlenül nyitva marad az ajtó ki is fut. Hogy lehetne erről leszoktatni?
2017. jún. 9. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy. Vágyódik ki szegény a szabadba. Foglalkozz vele többet talán.

"Még soha nem volt kinn az udvaron. Valamikor ha ha véletlenül nyitva marad az ajtó ki is fut. "


Az ajtón keresztül nem az udvarra fut? Miért benti cica? Kinti-benti-nek nem akarod?

2017. jún. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ivartalanítva van már?
2017. jún. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Elösször is én nagyon sokat foglalkozok vele. És őt télen az utcán találtam pár hetesen, valaki kidobta egy forgalmas utcába én pedig befogadtam de akkor hidegvolt és odakinn van egy nagy bernáthegyim meg két tacsim. De idebenn van mellete egy csivavám és a legjobb barátok. Egyébkent próbáltam kiszoktatni de ha kinvan fél, nyávog és ha valamikor elindul már fut mindenfele és ugrana a szomszédba.
2017. jún. 10. 08:42
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha ilyen nagyon kiakar menni,akkor megkellene próbálni újra a kiszoktatást.Mikor új házba költöztünk az egyik cicám sokkos állapotba volt és rohant vissza mikor kivittük.Aztán kb a 4. nap kiült az erkélyre kicsit nézelődött és "meglépett",de visszajött és utána már nem volt gond.Esetleg próbád meg,hogy nyitva hagyod az ajtót,hogy a saját tempójába haladjon,ha akar üljön az ajtóba és nézelődjön meg tudja azt,hogy,ha baj van bármikor visszamehet.
2017. jún. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Így már értem miért benti cica.

Azt tudod csinálni, amit az előttem válaszoló tanácsolt. Esetleg úgy kiengedni, hogy biztosan ne tudjon elszökni (háló, vagy olyan "karám", aminek a teteje forog, így nem tud kimászni) hogy kint is lehessen meg bent is. Lehet ráun majd 1-2 nap után.


A kerítés: [link]


Az első voltam.

2017. jún. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás volt? Ha nem, akkor elég egyértelmű, hogy ez a megoldás.
2017. jún. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És ha vennél hámot+pórázt és megsétáltatnád? minden nap 1 óra elég lenne és amúgy megmaradna benti cicának..de ezeket csak ha ivartalanítva van.
2017. jún. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Megpróbálom a keritést meg a hámot is. Majd meglatjuk mi lessz. Köszi mindenkinek.
2017. jún. 12. 14:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Mindez hiába, ha nincs ivartalanítva.

De látom, kínosan kerülöd a kérdést, pedig több válaszadó felvetette.

2017. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ivartalanítva van? Mert ha nőstény 10 000, ha kandúr, akkor meg 7000 ft-ba kerülne ez a művelet, és sokkal nyugisabb lenne.
2017. aug. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!