Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám kaparja a bútorokat...

A macskám kaparja a bútorokat és felugrik a konyhaasztalra!?

Figyelt kérdés
Nemrég van nállunk (lakás) és folyton ezeket csinálja. Hogy lehetne leszoktatni úgy, hogy iába van kaparófája? (Doktor azt mondta kutya baja)

2017. jún. 10. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
A macska már csak ilyen...
2017. jún. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
62%

Bútorkaparásól én úgy szoktattam le, hogy amikor elkezdte kaparni, rászóltam + eltoltam, és a kedvenc bútorkaparó hely közelébe tettem a kaparófát. Egy idő után megtanulja, hogy mit kaparhat.

Konyhaasztalra felugrál az enyém is, erről nem tudom leszoktatni.

Lány macska?

2017. jún. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Tudod, a macskák tudnak ugrani, függőleges felületeken is közlekedni. Ha kutyát vettél volna, ez most nem lenne...
2017. jún. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
62%
Kettes vagyok. A konyhaasztalról is le lehet szoktatni, de akkor következetesen sosem szabad felengedni, mindig le kell zavarni, és ha egyedül van otthon, akkor sem szabad lehetőséget hagyni, hogy felugorjon az asztalra (ki kell zárni). Ha egyedül van és fel tud ugrani, akkor nem lehet leszoktatni. Ugyanez a kaparással is.
2017. jún. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#2, #4: Köszi, és igen lány.

#3: Mondjuk azért nem vettem kutyát, mert a kutya nem lakásba való. Amúgy sem szeretem őket. De ez az én dolgom, ebbe kérlek ne avatkozz bele, nem az volt a kérdés hogy kutyát vagy macskát vegyek. Köszönöm.

2017. jún. 10. 18:50
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Én a kaparásról úgy szoktattam le , hogy amikor láttam hogy csinálja rászóltam és odavittem a kaparófához. kb 2 hónap után láttam hogy elkezdte használni rendszeresen és már csak nagyon ritkán próbálkozik az ágyat kaparni,de hamar abbahagyja.amikor használta a kaparófát,kapott jutalomfalatot !

a konhyaasztalra amikor ott vagyunk nem megy fel, csak a székre ugrik fel mellé,de azt szabad neki. amikor nem vagyunk otthon, biztos felmegy, de nem baj, ígyis-úgyis letöröljük az asztalt minden nap :D kizárni nem szeretnénk sehonnan, nem azért vettük, hogy tiltsunk neki mindent meg kizárjuk a fél lakásból :)

2017. jún. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

Nekem egy macskás ismerősöm mondta, mielőtt lett macskám, hogy készüljek fel, a macska makacs, ha ő valamit akar, akkor arról a büdös életbe nem szoktatod le. Nos miután lett macskám, és minden macskaszakértő által megálmodott módon próbáltam leszoktatni a nem kívánt viselkedésről, az kell mondjam, ismerősömnek volt igaza. A macskámnak két irritáló szokása van, az egyik az, hogy egy fotelt kapar mindig, semmi mást, de azt a fotelt egyfolytában és felugrik a konyhaasztalra. A pultra nem, és máshova sem, csak oda. Tudja pontosan, hogy nem szabad. Próbáltam már szépen és durván is fegyelmezni, nem számít.


Csak imádkozni tudsz, hogy idővel befejezi.

2017. jún. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

Nem mindegy, milyen a kaparófa. Az olcsó, kicsi, könnyen felborulós, instabil kaparófákat nem szeretik, mert nem tudnak igazán rájuk csimpaszkodni. Olyan kell, ami elbírja a súlyukat, nem csúszik arrébb, nem borul el, ha nekiveselkednek.

Ha van egy jó masszív kaparófa, akkor előbb-utóbb rájön, hogy az sokkal jobb buli, mint a bútorokat nyüstölni.

Mennyi idős cica? Hol élt előtte?

2017. jún. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7%
meg kell nevelni, a mienk nem mer ilyeneket csinalni.
2017. jún. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Az én cicám csak a kaparofat használja. Viszont bepróbálkozott a konyhaasztalon. 3-szor azaz három alkalommal spricceltem le vízipisztollyal, azóta nincs ilyen törekvése. Az fontos, hogy ne lássa hogy te spriccelsz, azaz ne a te személyedhez, hanem a tiltott helyhez kösse a kellemetlen élményt. Sok sikert :)
2017. jún. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!