Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek ha nem szeretem a...

Mit tegyek ha nem szeretem a kiscicámat?

Figyelt kérdés
Már nagyon régót szerettem volna egy bizonyos fajtatiszta cicát. Sok pénzbe kerül, én hónapokig gyűjtöttem rá a pénzt. Párom próbált lebeszélni, majd egy nappal a kölykök látogatása előtt mondta, hogy az anyjáék falujában találtak 3 kb 4 hetes kiscicát amik közül az egyik már elpusztult és nálam mennyire jó helye lenne, biztos megmenekülne. Tényleg.mindent megtettem, hogy a cica megmaradjon. Most már 11 hetes. Ma a nagywc eléggé mellément. Leszedtem babatörlőkendővel a nagyját, vártam hogy a tisztítsa magát, de órák múlva is ürülékszagú volt a cica. Ekkor fogtam és beraktam a zuhany alá, persze simogattam meg ügyeltem, hogy jó vízhőmérséklet legyen. Aztán mikor töröltem meg, csak rámfújt és elszaladt. Sok gond van vele amik tudom, hogy arra vezethetők vissza, hogy nem volt vele a cicamama. Viszont annyi szeretetet adok neki, sokat vagyok vele, megkap mindent, a legjobb kaját kapja. De a macska a zuhany után úgy csinál mintha utálna. Èn meg hetek óta azt érzem, hogy nagyon bánom, hogy ez a cica van ahelyett a kis gyönyörűség helyett. Bűntudatom van emiatt, próbálom szeretni, de legbelül nem szeretem.

2017. jún. 12. 00:29
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%

foglalkozz vele sokkal többet,adj neki időt, hogy hozzádszokjon, és megszeressen. némelyik cicának ez több időbe telik mint másoknak.

szeresd nagyon azt a kis tündért, biztos vagyok benne hogy megbarátkozik majd.

(és minden cica gyönyörű,nemde?:) )

2017. jún. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
15%
Add el!
2017. jún. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem te inkább egy cica gondolatába voltál beleesve. A másikat se szeretnéd jobban hidd el. Egy állat olyan mint egy gyerek főleg kölyökként. A gyerekek se bíznak mindenkiben egyből és ha rossz élményük keletkezik az emberrel mondjuk az hogy bevizezted akkor eltart egy darabig hogy megenyhüljenek. Adj neki teret hagy ismerkedjen a lakásotokkal, egy idő után már keresni fogja a társaságotokat.
2017. jún. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el megfogjátok szeretni egymást :)

Csak idő kérdése, a zuhany után meg megertem a reakcióját én is ilyen kettem volna😄

2017. jún. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen a macska természete... "megsértődik", de ha kaja van akkor téged szeret a legjobban, amúgy meg le se vagy Sz.Rva. Majd idő kell neki,a macskák amugy se szeretik a vizet, de jól teszed, hogy víz alá nyomtad, legalább szokja :)
2017. jún. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Én pont amiatt szeretem a macskákat, hogy öntörvényű, büszke állatok. A kutyával ellentétben nem lekenyerezhetőek, mindig megtartják az egyéniségüket. Sok cicám volt már, mindet másért-másért szerettem. Aki mindig bújt, azért, aki agresszív volt, azért, amelyik tök hülye, és ügyetlen volt, azért. Lehet, őrültségnek hangzik, de én a rossz tulajdonságukat is szerettem a cicáimnak, mert legalább egyediek voltak. Most is van két macskám, egyik egy fajtiszta brit, a másik egy igazi "paraszt" keverék. Teljesen különböző karakterek, de így szép a világ. Nem biztos hogy a másik cica jobb lett volna neked, mint a mostani. Szerintem próbáld meg elfogadni olyannak, amilyen.

Amúgy hogy írjak valami biztatót is, ahogy idősödnek a macskák, úgy lesznek barátságosabbak, ragaszkodóbbak is. 11 hetesen még bőven nincs kialakulva a jelleme, de még 11 hónaposan se. Nekem volt olyan cicám, akit hét éves koráig nem lehetett megfogni se, mert megkarmolt. Utána viszont csodával határos módon megszeliült, ölbe lehetett venni, és még további 8 évig boldogította a családot.

2017. jún. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
43%

Most minek akarok beállítani jónak magadat? Ne röhögtess már.


Mellé megy a "nagywc". És? Feltakarítod.

Ürülékszagú... hát, elárulom neked, hogy egyik macskámnak sem volt sosem ürülékszaga, pedig 20 évet lehúztunk együtt. Tudod, egy egészséges macska tisztogatja magát.


Berakod a zuhany alá... a gond ezzel csak az, hogy hozzá kell ehhez szoktatni...

A macskák és a víz kapcsolatából ítélve te nem simogattad, hanem lefoghattad...


Sok gond van vele... erre inkább nem is írok semmit.


Sokat vagy vele, mindenkit megkap, a legjobb kaját... eleve nincs olyan, hogy legjobb kaja, minden cica mást szeret...


Próbálod szeretni... veszem észre... siránkozol, panaszkodsz csak, de közben megy a show, te aztán milyen jó gazdi vagy... különben meg a macska szeretetét ki kell érdemelni. Ilyen hozzáállással neked ez nem fog menni.

2017. jún. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
85%
Ha egy macskával baj van, és panaszkodnak a viselkedésére, 100%, hogy a gazdájával van a baj. Nem értesz a macskákhoz. Egy kiscicát következetesen kell nevelni. Tanitsd meg az almot használni, rakd bele, ha látod, h somfordál körülötte. Ha mellémegy, takaritsd fel, egy kisbaba sem fogja pár hetesen a wc-t használni, inkább örülj neki, hogy az állatok sokkal gyorsabban nõnek fel és nem tartanak sokáig a bakik. Ha meg csak ölbe tett kézzel várod, hogy megtanuljon példa nélkül mosakodni, sok sikert. Fogj egy darab vizes wc papirt es kezd el végigtörölni a hátát, a nyakát, a mancsát. Nem fog tetszeni neki, de azt fogja érzékelni belõle, hogy mosakodni kell (anyapótlás). Ne zuhanyozd le a macskádat! Ha a feneke koszos marad, töröld le, aztán tartsd a csap alá és ott mosd meg csak a fenekét. Ha minden wc-zés után megkínzod, be fog rögzülni neki, hogy nem szabad bemenni a fürdõbe, és meglepiket hagy majd a lakás különbözõ pontjain. A másik, hogy a kiscicák kb mindent megesznek, egyáltalán nem érdeklni, hogy drága-e, szóval emiatt felesleges megutálnod. A fajtiszta cicával is ugyanennyi bajod lenne, mivel nem tudod, hogy kell gondozni egy kismacskát. Ne rágódj ezen. Játsz vele sokat, tanitsd fára mászni, mosakodni, simogatsd, beszélj hozzá, kezd el nevelni (hova nem mehet fel, be stb) Hajrá! :)
2017. jún. 12. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
11%

Mit tegyél... nem tudom.

De hogy mit kellett volna tenned, arra van ötletem.

Megvenni a megálmodott kölyköt, ezt meg elajándékozni valakinek. Én sem lenék boldog, ha mondjuk iphone-t ra gyűjtenék, aztán "mert az drága de ez ingyen volt!" felkiáltással megkapnák egy 4 éves senkinek sem kell telefont.

Btw, én simán megvenném a kinézett fajmacskát, azt kész. Nehogymár ennyit ne tehess meg, hogy te döntöd el, mit akarsz.

2017. jún. 12. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
58%

A fajtamacska is összeszarja magát, szoval.miröl beszélsz?

Nekünk volt perzsa és bizony néha előfordult hogy mellé ment a dolog és olyankor csap. :)

2017. jún. 12. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!