Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha így viselkedik...

Mit tegyek, ha így viselkedik a kiscicám?

Figyelt kérdés
Van egy 2 hónapos kiscicám. Szinte képtelenség megsimohatni, de nem azért, mert fél. Nem szalad el, mikor megpróbálom megsimogatni, hanem rögtön rátámad a kezemre, karmol, harap. Gondolom játékból. Szívesen bemászik az ölembe is, de ott is csak "harcolni" akar. Olyan jó lenne, ha legalább néha nyugodtan feküdne az ölemben és tudnám simogatni. Ezt ki fogja nőni? Ha mindig hagyom neki, hogy harapdáljon, akkor megszokja és mindig ilyen lesz? Már sok macskám volt életemben, ő a legagresszívebb. Amúgy főleg a kertben él, más állat nincs, ha ez számít. 18L

2017. jún. 13. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos az én cicám is ilyen és lassan 2 évesen nem úgy tűnik hogy ki akarja nőni. Felemelni sem lehet sokáig mert hisztizik. Trikolor amúgy?
2017. jún. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Cirmos. Remélem azért majd idővel más lesz. :)
2017. jún. 13. 15:40
 3/5 anonim ***** válasza:
37%
egy kis nevelesre szorul meg, vannak modszereim.
2017. jún. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen volt, de ő kinőtte. (kislány és cirmos bár szerintem a színe nem számít) körülbelül a fogváltás után abbahagyta mind a harapást mind a karmolást. Addig mondjuk úgy néztem ki, mint aki naponta vagdossa a karját és a lábait. Bár nem nyugodott le, szóval továbbra sem alszik ölben, csak most már a rohangálós játékokat szereti, nem a harcolósokat (pl labda vagy pálca kergetés). Egy éves. Én már kissé unom, hogy hiperaktív, remélem idővel egy lusta klisés macska lesz. :D
2017. jún. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen viselkedést okozhat a túl korai elválasztás miatti szocializációs hiányosság is. Ezért szokták mondani, hogy 8, de inkább 10 hetes korukig maradjanak a kiscicák a mamájukkal meg a tesókkal, mert akkor a játék közben azt is megtanulják, hogy meddig mehetnek el.

Az egyetlen módszer, ha harapáskor jó erősen megmarkolod a nyakán a bőrt, és lassan, határozottan elhúzod a harapott felülettől. Ha rácsapsz vagy lelököd, attól csak felbuzdul a harci kedve, mert azt hiszi, benne vagy a mókában! De az anyukájuk is úgy fegyelmezi őket, hogy a tartójuknál megcsippenti őket.

2017. jún. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!