Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért akar mostanában mindenki...

Miért akar mostanában mindenki szaporításból "meggazdagodni"?

Figyelt kérdés

Ismerek egy embert aki macskákat "tenyészt"(szaporít).

Persze nem kiállítasokra jár vele meg ilyenek mint a neves tenyésztők,és olcsó kajákat esznek,semmi szűrés.Az egyik barátom eltalálta,hogy tacskót akar tenyészteni(szaporítani) és próbálom róla lebeszélni.Csak azt nem értem miért ebből akarnak pénzhez jutni,és nyilván fogalmuk sincs az egészről.Inkább keresne egy jó munkát vagy valami,de őket is csak a pénz érdekli mint minden más szapist.Amúgy egyikük sincs rossz anyagi helyzetben csak többet és többet akarnak.

Van valakinek hasonló tapasztalata?



2017. jún. 13. 15:58
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és ezt hívják TENYÉSZTÉSNEK,meg,hogy ő nekik ilyen macskájuk van meg minden.Közben a jófogásról vették őket...
2017. jún. 13. 16:01
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebből nem fognak meggazdagodni, de fizetés kiegészítésnek nem rossz. Ezért csinálják sokan amit én elég undórítónak tartok.
2017. jún. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Azért mert úgy látják erre van kereslet.

Sok panellakó kezd el tartani valami "pinanyaló" kutyát amik nem olcsóak. Erre fel a falusi gazdász is inkább fajkutyát kezd tenyészteni, mert kisebb befektetéssel és foglalkozással van nagyobb haszon, mintha disznót szaporítanának.

2017. jún. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát igen...

De ha egy évben 5×elleti és elkér pl 60000 et és születik 7 macska az már 420000 ft ja és ezt szorozd be még öttel...

Hát gondolom a szaporítók nem a szűrésekre vizsgálatokra és a prémium kajára költenek.És az a szörnyű,hogy ezeket meg is veszik elég sokan.

2017. jún. 13. 17:24
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Amíg nincs korlátozva ezt fogják csinálni mert olcsó és egyszerű pénzszerzési lehetőség a kis szegény embernek a minimálbér mellett.

A tacskó egy nagy áldozat egyébként a sok divatkutya mellett, ismerősöm vett egy tacskó testvérpárt (fiú lány) és gondolhatod hogy most nekik vannak kölykeik...a testvér kutyáknak ahol a kan nem mellesleg epilepsziás is de nem baj mert a tacskóknál amúgy is "gyakori" betegség, tök jó ötlet beltenyészteni a beteg kutyákat, tényleg. Undorítóak az emberek.

2017. jún. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Kata-92 ***** válasza:
100%
Azért csinálják ezt, mert nem érdeklik őket az állatuk csak a pénz. Nem azzal van a probléma, hogy tenyészteni akarnak, hanem avval, hogy hogyan. Egyébként jól írtad ez nem tenyésztés, hanem szaporítás, amit csinálnak. Én maine coonokat kezdtem idén tenyészteni, de még nem születtek kölykök mivel a nőstény 3 hónapos, a kandúr 2, őt még el se hoztam a tenyésztőtől. Akiktől én vettem mind rendes tenyésztők, szüretnek( láttam is a negatív eredményeket), jó tápokkal etetnek, és egy macskát csak 8 havonta elletnek, ami benne is van az egyesület szabályában. Leírom, hogy azért, mert normális tenyésztő szeretnék lenni mi mindent csináltam. Először is vettünk egy nőstényt, akit már egy hetesen kinéztem az egyik legnevesebb tenyészetből. Hat hetesen lefoglaltuk, és akkor találtam a kandúrt 3 hetesen, akit szintén 6 hetesen lefoglaltam. Csináltattam szakemberrel nekik kifutót, hogy kint lehessenek, ami sok pénz és idő volt. Vettem nekik bele bútort, játékokat, alomtálcát, almot, royal canin maine coon kittent esznek, amiből 4 kg 8000 ft és szülés előtt szűrve lesznek. Vettem nekik egy nagy kutyaházat, ami szigetelt, hogyha télen kint lennének (még nem döntöttem el ki mennek-e) és 12 hetesen elhoztam a nőstényt, kifizettem, árat nem írok, de maradjunk annyiban, hogy nem volt olcsó és majd 1 évesen fog először szülni, előbb biztos nem. Befizettem a macskamánia tenyésztői tagdíjat és megyek majd kiállításokra is. Párzás előtt elviszem őket szűretni, mert negatív eredményekkel fogok csak tenyészteni. Ezt így lehet rendesen csinálni, aki nem így csinálja az nem tenyésztő. Nyilván a kifutót kivéve, mert ha valakinek nincs lehetősége rá, nem az a probléma, hogy nem mennek ki levegőre, hanem lakásban vannak. A hangsúly a szűrésen, premium etetésen, kiállításokon, törődésen, szereteten, nem agyon tenyésztésen ( 8 havonta csak 1 alom, 1 éves kora előtt pedig 1 sem, ezt csak így lehet rendesen csinálni.
2017. jún. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát ez tényleg elég undorító mindennek a legalja!

Tudok olyanról is ahol a macska cukorbeteg és mégis szaporítják őket.A jófogás is tele van ilyenekkel.Az emberek akik elhatározzák,hogy tenyészteni akarnak,vagy ha valaki valamilyen vállalkozásba kezd általában utána néz a dolgoknak.De ők erre sem képesek megveszik 20000 ért a két kutyát a tescoban a darlingot és onnantól kezdve le vannak szarva. Csak elletik szerencsétleneket... :(

2017. jún. 13. 19:01
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát utolsó te tényleg becsületesen csinálod.

Sok szerencsét a cicákhoz,kiállításokhoz!

Amúgy akit érdekel a macskája égészsége az nem egy szaporítótol fog venni...

2017. jún. 13. 19:08
 9/10 Kata-92 ***** válasza:
72%
Még a tenyésztők közt is körül kell nézni. Én nekem két ivaros nőstényem lenne, de az elsőt úgy vettem, hogy 10 hónapos koráig eldöntjük, hogy hobbi vagy tenyész macska legyen. Én tenyészt akartam, de sajnos belementem, hoy majd döntünk később. Ezt nem szabad, ha tenyészteni akarsz, akkor arra kell venni, mivel a második nőstényem és a kandúr szerződésében benne van, hogy tnyész ha genetikai ok miatt nem lehetne kölyke neki, akkor adnak egy ugyanolyan minőségű macskát ingyen. Az első nőstényem kedvenc szerződéssel kaptam és azt mondta a tenyésztő, hogy majd kapok tenyész szerződést, ha úgy döntök és kifizetem a tbblet árat. A lényeg az, hogy márciusi kiállításon mondta a bíró, hogy törött a farka vége, vigyük el röntgenre, de valószínű nem tenyészthető. Elvittem még aznap kiderült, hogy genetikai hiba a maine coonoknál tovább adhatja nem tenyészthető. Felhívtam a tenyésztőt állítja, hogy ő nem vette észre, én el is hiszem, mert nem akarok veszekedni vele, de ivartalanítani kell így csak egy nőstényem lesz. Megvállni viszont nem tudok tőle, az meg meg van szabva faluilag, hogy hány macska lehet, szóval most egy darabig csak egy nőstény lesz. Nagyon oda kell figyelni mindenre, nem egyszerű a tenyésztés.
2017. jún. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen megoldás az, ha a tenyésztő választja ki a tenyésztésre valóban alkalmas kiscicát, és azt eleve drágábban adja, a többinél pedig szerződésben kiköti az ivartalanítást. Csak így lehet biztosítani, hogy csak olyanok kezdjenek tenyésztésbe, akik komolyan is gondolják, és csak olyan cicák kerüljenek tenyésztési programba, amelyek alkalmasak erre. Nem csak a külsejük alapján, hanem habitusukban is.
2017. jún. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!