Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám a tasakos és...

Hogyan tudnám a tasakos és konzerv kajáról átszoktatni száraz tápra a cicám?

Figyelt kérdés
Nem igazán eszi, csak ha már nagyon éhes, de csak keveset akkor is. Sikerült már ez valakinek?
2017. jún. 13. 18:18
 1/5 Tomee'd'ganjaman válasza:
Persze, ha csak azt adsz neki akkor egy idő után megszokja és azt fogja enni. Ne félj nem döglik éhen, van esze
2017. jún. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kata-92 ***** válasza:
Az enyéim meg csak szárazat esznek. Én úgy szoktatam át a cicám a royal canin maine coon kittenre amikor hozzámkerült, hogy kaptam a tenyésztőjétől olyan tápot amit evett és ahhoz tettem egy pár szem royalt és egyre növeltem a royal adagot a másikat meg csökkentettem. Így egyszer csak eljutottam odáig, hogy már csak azt ette. A szárazban viszont kevesebb a nedvesség, több vizet kell nekik adni. Az enyéim egyébként is rengeteget isznak kicsik is még, nekik vettem egy ivókutat, a kinti kifutójukban pedig önitatójuk van. Neked is ezt tanácsolom, hogy keverj bele a konzervjébe pár szem szárazat és növeld a száraz adagot a nedveset meg csökkentsd és így jó lesz. Nedveset is kaphat egyébként, de ha csak azt eszik se lesz baja egyébként. Nekem is azt mondta több tenyésztő is, akit megkérdeztem, hogy ha csak szárazat eszik sincs katasztrófa, igyon sokat mellé, és kapjon főtt húst. Az enyéim maine coonuk sok főtt húst kapnak. Gondolom a csak konzervre is igau, hogy ha csak azt eszik sem katasztrófa.
2017. jún. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálj másfajta tápot.Az én cicám kizárólag egy fajta száraztápot hajlandó megenni.
2017. jún. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Száraz kaja lehet előtte állandóan, nem fogja felzabálni az egészet, viszont enni fog belőle, ha éhes. A nedveset eleinte keverve add neki, úgy, hogy mindig egyre nagyobb arányban teszed bele a szárazat így egyre kevésbé fog utána sóvárogni. Fontos, hogy legyen a cica előtt mindig friss víz!

A száraz kajából egyértelműen kevesebbet fog enni, de nem azért mert éhezik, vagy mert nem kell neki! A tasakos kaják 80%-a a nedvesség! Csak próbálj meg beáztatni vízbe egy kis száraz-tápot, rögtön többnek tűnik :) Szóval ne ijedj meg, ha úgy tűnik nem nagyon eszi a szárazat.

Amit kicsit megnehezíti a dolgot, ha a cica állandóan követeli nedvestápot, mert már nagyon régóta erre van szokva. A követelőzés sajnos eltarthat egy darabig, de ezt az időszakot segíthet átvészelni, ha eltereled a cica figyelmét játékokkal, szeretgetéssel.


Egyéb: Mennyi idős cica? Ha nagyon idős (15 év feletti), talán nem tudja megrágni a száraztápot. Ebben az esetben maradhatsz a nedves tápnál-konzervnél, az életminőségét táplálékkiegészítő vitaminokkal tudod javítani.

2017. jún. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2 éves, nem rég került hozzánk. Jelenleg kap reggel és este fél-fél csomag tasakos kaját, és mellé szárazat. Ha elkezdem keverni is a nedveset, mennyi idő alatt térjek át teljesen a szárazra? Két hét pl?
2017. jún. 20. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!