Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le erről?

Hogyan szoktassam le erről?

Figyelt kérdés

Van 2 cicánk, éjszakára ki kell zárnom őket mert különben nem lehet tőlük aludni, mert mindig egymást ölik éjszaka közepén(persze csak játszanak). Eddig minden jó volt, kizártam őket a szobából és tudtam aludni.

Azonban elmentem itthonról pár napra és addig tesóm volt itthon a macskákkal és éjszaka közepén beengedte őket mert kaparta az egyik az ajtót. Néha kapar rajta kettőt, de utána abba szokta hagyni. Na most mióta tesóm beengedte... folyamatosan kaparja az ajtót hogy engedjem be, nem bírok aludni tőle, hajnali 2-3kor is kaparja az ajtót. Ha bezárom máshova, akkor is kapar és hallom is.

Hogyan tudnám erről leszoktatni?

Eddig minden jó volt, tesóm rontotta el.

Egész nap hulla vagyok mert nem tudom kipihenni magamat.



2017. jún. 14. 05:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha jobb tanácsot nem kapsz, akkor a kaparósat engedd be, és akkor nem fogják se egymást ölni, se kaparni.

Esetleg bekenheted az ajtót vastagon citrommal vagy naranccsal, hátha a szaga elijeszti.

2017. jún. 14. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem legyél türelmes és kitartó, ne engedd be akárhogy kapar. Ha nem éri el a kaparással azt amit akar, újra abba fogja hagyni. Szerintem.
2017. jún. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Zárd külön a két macskát éjszakára. Ez nem jutott még eszedbe?

Egyébként éjszakai állat, nincs itt min csodálkozni.

2017. jún. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Attól hogy külön zárom őket még ugyanúgy kapar. Tudom hogy éjszakai állat, ki csodálkozik?? Eddig is éjszakai állat volt, mégsem zavart engem.

Amúgy meg próbáltam hogy nem engedem be, de folyamatosan kapart. Nem tudom hogy miért akar bejönni ennyire, mert ha beengedem, de utána ki is viszem, mert játszik a másik cicával akkor nem kapar újból azonnal csak 1-2 óra múlva.

2017. jún. 14. 08:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam működött az egyre kisebb helyekre való bezárás. Ha rossz volt éjszaka, kizártam a nappaliba. Ha vernyogott, és kaparta az ajtót akkor a fürdőbe. Ha az sem volt elég, tíz perc hordozó box fogság. Mondjuk általában már ha a nappaliba kizárom, tudja, hogy csöndben kell lenni. De minél kisebb helyekre zártam, annál kevésbé kísérletezett a rosszalkodással. Most már nyugodtan nyitva maradhat minden éjszaka, vagy lefekszik mellém, vagy kint játszik csöndben.
2017. jún. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!