Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tenyésztőtől mennyibe kerül...

Tenyésztőtől mennyibe kerül egy sziámi macska?

Figyelt kérdés

2017. jún. 14. 18:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
1%
Én 15-ért vettem törzskönyv nélkül.
2017. jún. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
1%
Törzskönyvvel kb. dupla annyi, viszont ha kimiskároltatod, akkor megkapod törzskönyv nélkül is rendes áron.
2017. jún. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha fajtatisztát szeretnél kb150
2017. jún. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
100 ezertől felfelé.
2017. jún. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Rendes tenyésztőtől szeretnék, valóban fajtatiszta állatot... De aki törzskönyv nélkül adja az amúgy sem valódi tenyésztő.

Viszont ajánlatot addig nem szeretnék kérni amíg nagyjából nem ismerem az árakat. De erről a fajtáról őszíntén szólva azt hallottam, hogy 60-80 e között mozog.

2017. jún. 14. 18:59
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Ez fajtától is függ. Kék sziámi elvileg drágább mint a hagyományos, láttam már 30 ezerért is, 40 ezerért is, de valóban olyan is van, ahol 100 gurigát is elkérnek érte.
2017. jún. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

63%-osnak:


NEM a törzskönyvtől lesz drága egy fajtatiszta állat. A szaporítók előszeretettel terjesztik ezt a tévhitet, miszerint a törzskönyv több tíz-/százezerbe kerül, holott a törzskönyv kiállítása 5500 Ft-ba kerül, nem többe (persze, kiscicánként). Ami miatt egy fajtatiszta, rendes tenyésztőtől származó macska/kutya 100e Ft fölötti összegbe kerül, az a szűrések genetikai és fertőző betegségekre (szülők és kicsik esetében is), oltások, féregtelenítés, chip, minőségi eledel és alom, valamint rengeteg törődés, egészségügyi garancia miatt van. Nem a "papír" miatt kerül többe, a törzskönyv csak egyfajta megnyugvás és (jó esetben) garancia, hogy valóban egészséges, megfelelően szocializált, igazolt felmenőkkel rendelkező, fajtatiszta macskát kapsz.


Kérdező:

100 ezer Ft alatt sokkal szerintem nem találsz. Vedd fel a kapcsolatot néhány tenyésztővel, érdeklődj. Ez a legbiztosabb. Ha normális stílusban teszed ezt, azért nem haragudhat meg. (Tehát pl. nem azzal nyitsz, hogy "helló, mennyi egy cica?", hanem rendes bemutatkozással, érdeklőéssel fordulsz hozzá.) Néhány tenyésztő megad egy körülbelüli összeget a honlapján, de a legtöbb helyen az ár egyedenként eltér.

2017. jún. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
3%

#7, ööö igen, akkor azt is magyarázd meg, hogy a skót lógófülű macskánkat 5 éve miért adták volna törzskönyvvel drágábban (200 ezer forint) mint anélkül. Törzskönyvet meg csak akkor kaptunk, amikor kimiskároltattuk.

Nem akar a tenyésztő magának konkurenciát, ez az oka, törzskönyv nélkül ugyanis nem tudod igazolni, hogy fajtatiszta a macska. Olvass kicsit utána, hogy mennek a dolgok.

2017. jún. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6%

Én ettől kitudok akadni amikor egy tenyésztő úgy adja oda a tk-et ha az a macska ivartalítva lesz,persze ez is a vevő terhére……

Ha veszek egy macskát had én döntsem már el h mi lesz a sorsa.

Kérdező milyen sziámit szeretnél venni thai vagy keleti ?

Az enyémet pl. csak háznàl vettem,nincs szűrve és nincs tk-ve,de gyönyörű szép egészséges cica :)

2017. jún. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 BlaBlakon válasza:
15%

Megmondom az őszintét... Én az örökbefogadás híve vagyok. Tudom, hogy nem ez volt a kérdés... De biztos nem lenne jobb egy "közönséges vegyes"?

Ugyan úgy dorombol, ugyan úgy nyávog. Van hogy még hálásabbak is egy tenyésztettnél. És nem utolsó sorban egy "reménytelen" állatkának adnál családot.


(Nem kampány, csak kérdés.)

2017. jún. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!