Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Teknőctarka macskával tapaszta...

Teknőctarka macskával tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sima házi vegyes macskáról lenne szó, azt olvastam, hogy örök gyerek, bohóc, vidám, játékos és ellenállóbbak a begegségekkel szemben, illetve életerősek és kitartóak. Ez mennyire igaz? Mik a tapasztalatok? Mire van szüksége egy ilyen cicának, ha lakásban van tartva? Mindenképp kell macskaháló vagy meglehet tanítani, hogy ne ugorjon ki az erkélyről/ablakból(panel, 2.emelet)?

Mit lehet neki enni adni és hányszor kell etetni? Ha táp, akkor olyat, ami maximum 800ft egy kiló, tudnátok ajánlani? Vagy jó neki a lidl-s táp?

8 hetesen hozzuk el. Mikor ajánlatos ivartalanítani?

Köszi előre is, ha válaszolsz.



2017. jún. 15. 02:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyan macska, mint a többi, csak a színe más. Ugyanaz kell neki.
2017. jún. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A színe nem nagyon befolyásolja a macskát, amit leírtál igaz az enyémre is, pedig ő cirmos. Szerintem ez inkább a vidéki turmix macskák jellemzője, azok általában tényleg szívósabbak.


Száraztápnak ilyen olcsón esetleg a feringat tudom ajánlani nagy tételben. Ez nem olyan rossz táp, van kiscicás is. [link]


Esetleg a smilla.

[link]


Mindig az a lényeg, hogy minél több húst tartalmazzon. Zooplusról egyébként érdemes rendelni, én már csak tőlük rendelek és eddig semmi gond nem volt. De adhatsz neki nyesedéket is, az sem olyan drága hentesnél. Emberi kajákat nem szabad neki adni.


Ivartalanítani 5-6 hónapos korban lehet legkorábban általában. Szerintem érdemes még az ivarérettség előtt, akkor megúszod a tüzelést/jelölgetést.

2017. jún. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is teknőctarka cicám van. Már van kb 4 éves, mai napig hihetetlen játékos, szeretem nagyon :) Mindenképpen kell macskaháló igen, nem lehet őket megtanítani arra, hogy ne ugorjanak, mert a macskáknak nincsen magasságérzetük ilyen helyzetben, a negyedikről is szó nélkül levetődnek.
2017. jún. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Először is (majdnem) mind nőstény. De alapvetőn igaz a leírás, nagy átlagban jobb vadászok is,kevésbé lusták.
2017. jún. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!