Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miert ciripel a cicám?

Miert ciripel a cicám?

Figyelt kérdés

Miota megvan csak ciripelo hangot ad ki. Két havonta ha egyszer nyavog de akkor is nagyon halkan.

Amugy benti cica..



2017. jún. 19. 17:15
 1/5 topoliner ***** válasza:
Úgy érted DOROMBOL? Annak a jele, hogy jól érzi magát.
2017. jún. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

NEM! Ugy értem ciripel, ilyen hangot ad ki nyávogás helyett.


Tudod, nem mindenki olyan hulye aki ide felregisztralt.

Tusztaban vagyok azzal milyen ha egy cica dorombol, szokott naponta vagy 30x. Különbséget tudok tenni a kettő között!

2017. jún. 19. 18:00
 3/5 anonim ***** válasza:

"Csicsergés"-nek és "turbékolás"-nak is nevezik ezt, valahol a dorombolás és a nyávogás között van. Az anyamacskák hívják így etetéshez a kicsinyeiket, később a cicák a barátságos, szeretetteljes üdvözléshez használják és annak kifejezésére, megerősétíésére, hogy kötődnek a gazdájukhoz.

[link]

2017. jún. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az enyém is kiad egy rakás fura hangot, de már nagyjából megtanultam melyik mit jelent. Ők is használnak különféle jelzéseket és hangokat neked, minél többet értesz meg belőle, szerintem annál színesebb lesz.


Ha éhes, az enyém ilyen hosszú pííík szerű hangot ad k;, ha bújni akar, akkor purrog; ha izgatott egy madártól akkor ilyen leírhatatlan kattogós hangot ad ki (rezegteti az állkapcsát is); rövid nyik-nyikek ha játszani akar, ha pedig valami baja van, például unja magát és balhézik miatta, na akkor nyávog rendesen, de ilyen üvöltés jelleggel. De nyávogni is többféleképpen szokott, van a feleselős nyávogása, az ijedt, fájdalmas, az "eressz már el és ne szeretgess"... Tényleg mindig más, szóval a te macskád ciripelése is valószínűleg egy egyedi hang amivel jelez vmit. :)

2017. jún. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt egy ami ciripelt.Az egyik cicánk mekeg a másik meg többnyire nyürrög.Amíg panelba laktunk addig nagyon komoly szókincse volt és minden helyzetbe máshogy nyávogott,de mióta falusi cica lett kb mindig ugyanúgy nyávog,ha épp nem nyürrög.
2017. jún. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!