Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyha ivartalanítom a cicám...

Hogyha ivartalanítom a cicám atól még fog tüzelni?

Figyelt kérdés
Anyáék nem szeretnének kis cicát és ezért ivatalanítani fogjuk. Az lenne a kérdésem hogy attól még fog tüzelni? Illetve az hogy menyi idős korábalehet ivartalanítani.
2017. jún. 19. 19:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
nem fog tüzelni, első tüzelés után szoktak leghamarabb ivartalanítani
2017. jún. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
mivel nem lesz petefészke és méhe, nem.
2017. jún. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog tüzelni. Fél éves korban már ajánlott, természetesen nem kell megvárni az ivarérett kort. Ez 8 hónapostól egy-másfél éves korban következik be, tehát ennyi idősen tüzel először. Mennyi idős a cica?
2017. jún. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
4 hónapos.
2017. jún. 19. 20:34
 5/11 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat!
2017. jún. 19. 20:35
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, kb. fél éves kortól. Nem fog tüzelni mert eltávolítják a méhét.
2017. jún. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem kell feltétlenül megvárni az első tüzelést.
2017. jún. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Annyival kiegészíteném, hogy amennyiben már ivarérett és tüzelt, ha utána ivartalanítod, elképzelhető, hogy újra fog tüzelni, de ez amolyan áltüzelés az ürülő hormonok hatására, és maximum egyszer fordul elő, amíg ki nem ürül belőle minden maradék hormon. Utána viszont egyáltalán nem fog.
2017. jún. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És még az lenne a kérdésem, hogy Hallottam olyanról hogyha ivartalanítom a cicám issebb az esélye hogy elkóborol. Ez igaz? Mert én nagyon remélem ugyanis a másik cicám is úgy tűnt el, de ő fiú volt és nem volt ivartalanítva.
2017. jún. 20. 09:49
 10/11 anonim ***** válasza:
Kisebb az esélye, hogy messzire, akár napokra elkóborol. Bár az én cicám (nőstény) ivartalanítva van, napi szinten eljárkál a szomszédokba, de ez szerintem normális, hiszen ilyen a természetük.
2017. jún. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!