Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért szopja az egyik cica a...

Miért szopja az egyik cica a másikat?

Figyelt kérdés
Van két kiscicám, akik 7 hetes korukban lettek elválasztva az anyjuktól es kb három hete vannak nálam. Az egyik szerintem az anyjának nézi a testvérét és próbál szopizni. Szerintetek ez normális vagy miért lehet?

2017. jún. 20. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A mi cicánk 8 éves, és ha felemeljük, akkor elkezdi a ruhánkat szopni.
2017. jún. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek sosem csinálták, de az egyik mindig nyalogatja meg finoman harapdálja az ujjam. Ő túl korán lett elválasztva, elhozva (nem én döntöttem így). Szerintem a te cicáidnál is ez áll a háttérben. Anyánál meg a tesóknál kellett volna még egy kicsit maradniuk.
2017. jún. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Nekünk nem korán elválasztott cicánál is volt ilyen, simán szopta a pólónkat egy órán keresztül, és dagasztott. Normális, majd kinövi. Vagy nem, ahogy az első válaszoló cicája. :)
2017. jún. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ösztön. Túl korán lettek elválasztva az anyjuktól, cicáknál 10-12 hetes kor előtt nem jó elválasztani.
2017. jún. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is művelték ezt, különösen a "lány" macsek, ő a fivére fülét, és a játékmackójukat nézte anyamacskának, még 1 éves kora körül is. De már leszokott róla.
2017. jún. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon korán lettek elválasztva.

Az állatvédelmi törvény szerint 8 hét a minimum, de az ajánlás inkább 10-12 hét! Egy tenyésztő pl a 12 hetet is be szokta tartani.

Kevésnek tűnik ez a pár hét, de rengeteget jelent.

Lehet,hogy le szoknak a szopizásról, de az is lehet, hogy felnőttként is csinálni fogják.

Tiltani vagy ilyesmi nem kell, de azért nem is jó dolog, valószínű más szociális gondjuk is lett a korai leválasztás miatt.

2017. jún. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem tudtam, hogy van ilyen szabály erre, rokonoktól hoztuk a cicákat és úgy tűnt, hogy nincs túl korán. :(
2017. jún. 20. 15:22
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekünk volt egy cicánk, aki valahogy betévedt a lépcsőházunkba, és csak úgy besétált a bejárati ajtónkon, amikor egyszer mentünk valahová, és megtartottuk. :)

Már felnőtt cica volt, de valószínűleg ő is korán lett elszakítva az anyukájától, amikor kicsi volt, mert ő meg a saját cicijét taláta meg, összegömbölyödött és úgy szopizta, és sajnos nem is nőtte ki, felnőtt korában is csinálta.

A mostani cicám 8 hetesen lett elhozva, de ő is cumilt, csak ő meg engem talált meg. Olyan voltam, mint akinek igazi kisbabája van, éjszakáztam vele, mert kb. öt percenként hol az államat, hol az ujjamat, hol a könyökömet cumilta éjszaka, dorombolt és dagasztott :) De ő hál' Istennek már nem csinálja.

2017. jún. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémet 16 hetesen hoztam el az anyjától, és néha még mindig arra kelek, hogy odabújik a fejemhez és a fülemet szopja. Most három éves. Pedig ő aztán elég sokáig volt tutujgatva az anyja által és nem is élt mostoha körülmények között.


De azért jellemzően korán elválasztott cicák szokták ezt csinálni, és a többség azért leszokik róla.

2017. jún. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én cicám az ujjamat szopja. :D

Pici volt, mikor az utcán találtam egy viszonylag forgalmas helyen.

2017. jún. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!