Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bengáli és Main Coon keverék...

Bengáli és Main Coon keverék cica?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Mit gondoltok erről a két cica keveredéséről? Ami nekem fontos lenne hogy jó éjszakai alvókája legyen. Persze tudom ez nagyban nevelés kérdése és mivel még picurik ezért nevelhetőek is. 8 hetes kislány! Nappal sokat tudnak gyerekekkel játszani, kifáradással nincs gond! Nagyon rongáló tipusok?

Válaszokat előre is köszönöm.



2017. jún. 20. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A két fajta keveredése annyi, hogy nem lesz fajtatiszta macska. Az éjszakai alvás nevelés kérdése, és szoktatásé. Ha úgy szoktatod, hogy pl eteted napi 3x, reggel-délután-este, és utána elzárod, pl. egy sötét helyre, és reggel mikor felkeltek engeded ki, addig ő is aludni fog. Természetesen víz és alom legyen bent neki.
2017. jún. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy ő keverék, csak azt nem tudom hogy mivel két fajtisztából van ezért a két fajta temperamentuma ötvöződhet? Észre fogok venni bármilyen különbséget egy házi cicához képest hogy aktívabb vagy ilyesmi?Isten ments hogy bezárjam bárhová is éjjelre. Előző kiscicám egy házi cica volt, (sajnos egy születési rendellenesség miatt el kellett altatni :( ) és velem aludt egész ejszaka, ha fel is kelt max falatozni. Kaja neki mindig volt a tálkájába, akkor evett amikor csak megéhezett! Nappali sok játék után ez vele is működhet?
2017. jún. 20. 21:50
 3/6 Platypus ***** válasza:
100%
Ha nyugis macskát akarsz, akkor messziről kerülj el minden olyasmit, aminek a legkisebb köze is van a bengálihoz. Imádom őket, de náluk aktívabb macskafajtát nem nagyon találsz. Ha a keverék csak egy negyednyit is örököl a bengáli természetéből és a maine coon méretéből, akkor kész buldózer lesz.
2017. jún. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy elég érdekes párosítás, mert pont két ellentétes természetű macska. A bengáli hiperaktív, beszédes, mindent megnéz, felugrik, szétszerel, jön-megy. A maine coon ettől sokkal nyugodtabb, egy tízkilós, nagydarab "mac(s)kó", van nyilván mozgásigénye, de a bengálihoz képest higgadt természet. Hát ahogy az előttem szóló írta, arra számíts, hogy lesz egy hiúzod.
2017. jún. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25%
Ez olyan, mint az ember, van egy adott gén, de sok függ a neveléstől. Pl. mitől lesz valaki sorozatgyilkos... nem van egy bizonyos kromoszóma, ami állítólag minden sorozatgyilkosnál kimutatható, de nem mindenki sorozatgyilkos, akinél jelen van... tehát nagyban függ a gyerekkorban ért ingerektől, kapott érzelmektől, bánásmódtól a macska ugyanígy.
2017. jún. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia! Nem raknál fel róla képet? Kíváncsi vagyok, hogy néz ki.

Amit mindenképpen javasolnék, 5-6 hónapos kora körül, az ivartalanítás. Sokkal nyugodtabb lesz.

2017. júl. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!