Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit jelenthet, ha a cicám...

Mit jelenthet, ha a cicám mindig akkor ásít amikor ránézek? (És sokszor közben tartja is velem a szemkontaktust. ) Unalom jele talán? Untatom őt, azt akarja tudatni?

Figyelt kérdés
2017. jún. 20. 20:15
1 2
 1/12 anonim válasza:
23%
Nem vagyok cicologus de szerintem nemszeret. Szerintem
2017. jún. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A kutyáknál ez legtöbbször azt jelenti hogy zavarban van. Szerintem a cicáknál ishasonló jelentése lehet.
2017. jún. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2 a kutyáknál általában igen, bár nem konkrétan zavarban levésnek nevezném, ők ha stresszhelyzetben vannak akkor ásítással próbálják oldani a feszültséget


Nem hinném hogy a macskáknál is így van ez, és ráadásul az én cicám ilyenkor nincs olyan helyzetben, csak simán fekszik a kedvenc helyén és bámul rám messzire nyugodtan.

2017. jún. 20. 20:57
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha nem nézel oda, hogyan látod, ha éppen ásít?
2017. jún. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A kérdésben is benne van, hogy akkor ásít direkt amikor ránézek.
2017. jún. 20. 21:14
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom, csak egy ötlet, de nem lehet, hogy esetleg álmos??
2017. jún. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Persze az is lehet.

De engem nem konkrétan az ásítás oka érdekel, hanem hogy miért szemezik velem közben.

Gondoltam, biztos más cicák is csinálják és valaki meg tudja nekem mondani hogy miért.

De úgy tűnik csak az ő szokása ez. A másik cicám sosem csinált ilyet.

2017. jún. 21. 02:33
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 4 macska van, elég gyakori, hogy amikor ránézek valamelyikre, akkor ásít egyet. Én úgy gondolom, hogy tényleg inkább zavarból csinálja, de általában fáradtak is ilyenkor. Eddig nem tulajdonítottam ennek jelentőséget. Ezután sem fogok :D.
2017. jún. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Biztos nem fújtat ilyenkor? Vannak cicákok, akik elég halkan fújtatnak. Pl egyik ismerősömnek sok-sok éve meg van a macsesza, mégis fúj rá, halkan, amikor közelít felé, vagy ránéz. Egyszerűen vannak cicák, akik úgy szocializálódnak, hogy minden emberre, még a gazdira is ingerülten reagálnak folyton, és ezt akár fújtatással jelzik. Azt is közli vele: "ne nézz már rám! nem gyere ide, hagyjál békén!"


Persze nem biztos, hogy a tiedre érvényes. Csak felvetem, hátha erről van szó.

2017. jún. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem, az ásítást és a fújást meg tudom különböztetni egymástól, de azért köszi!


Az már régen rossz, ha egy macska minden ok nélkül fúj a gazdájára és agresszív vele szemben.


Az én cicám viszont nem ilyen!!!

2017. jún. 23. 23:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!