Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja a kiscicámnak?

Mi lehet a baja a kiscicámnak?

Figyelt kérdés

Csütörtökön jött hozzánk a kiscica, 9hetes. Egy szobában van velem, éjszaka is, együtt voltam vele 4 napon keresztül, hogy szokja az új helyet, közben felfedezte a házunkat is, már az udvarral is ismerkedett. Hétfőtől szerdáig én nem vagyok otthon, de anyukám és tesóm igen. Kap enni, inni, játszanak vele, és simogatják ,(már ha éppen nem karmol, mint a veszedelem) de mára olyan híreket kaptam, hogy nem akar nagyon enni, keveset is iszik, és jobban karmol, mint eddig. Lehet ,hogy depressziós? Illetve mi ilyenkor a teendő?

Köszönöm szépen a válaszokat.


-egy aggódó cicaanyuka



2017. jún. 20. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, mivel van etetve. Pl. ha nedves tápot kap, akkor alapból nem is fog soha sokat inni, mivel azoknak a 80%-a víz. Másfelől ha pl száraztápot eszik, akkor abból csak minőségit, aminek jó is az íze, pl. Trovet, Royal Canin, általában szokták szeretni, nem minden szárazat szeretnek, olyankor kevesebbel is beérik.

Vízről meg annyit, hogy 18-20 fokos legyen, és naponta legalább 2-3x legyen cserélve frissre, mert ha meleg és állott, már nem isszák meg.

2017. jún. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

kicsi még, új neki minden és még félhet is tőletek. majd meg fog szokni.

legyen előtte száraz és nedves is, ha tényleg nem eszik, akkor doki.

de ilyen melegben egyébként sem esznek annyit.

2017. jún. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor isznak keveset, ha konzervet kapnak, hiszen az olyan mintha enné a vizet. Persze más oka is lehet
2017. jún. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Lehet téged hiányol. Amúgy ma az en macskaim is egesz nap aludtak. Meleg van.
2017. jún. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valószínű annyira meg nem szokta meg a helyet es igaza van az első hozzaszólónak amit kap az nagyban befolyasolja mennyi vizet tartalmaz. A kismacskak amugy is karmolnak szeretnek játszani szóval ez lehet csak egy korszak vagy még meg van ijedve. Lehet hianyol mert ugye mondtad tobb napig vele voltal ez egy biztos pont volt neki es ugye ez most mar nem egeszen igy van. Meg az en kismacskaim inkabb kicsiket esznek egy nap es tobbszor hidd el ha annyira ehes lenne akkor enne az. Biztos megszokik majd es akkor nem lesz ilyen problema.
2017. jún. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat! :)))
2017. jún. 21. 10:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy depressziós.

Lehet, hogy a nagy meleg miatt nem eszik annyit, de innia kellene. Az is lehet, hogy beteg.

Állatorvos mikor látta? Féreghajtása rendben van?

2017. jún. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, azt akartam írni, hogy biztos, hogy NEM depressziós. Csak pont a "nem" szó maradt ki.
2017. jún. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!