Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska leeshet az erkélyről?...

Macska leeshet az erkélyről? Komoly válaszokat várok!

Figyelt kérdés
Nyaralás alatt a macskánkra más vigyáz. Erkélye van, nyitott és nincs lehetősége zárva tartani szellőzés miatt. A cicánk kijárós és kicsit rosszul viseli ha nem mehet ki, amire ugye itt nem lesz lehetősége. Kérdésemre, hogy milyen magasan van az erkély valamint milyen fajta (milyen a korlát stb.) még nem érkezett válasz, de ettől függetlenül: kiugrik? Vagy leeshet? Aki vigyáz rá felelősséget vállal érte, tehát kötelessége gondoskodni a biztonságáról, nem? Komoly, őszinte válaszokat kérek!

2017. jún. 21. 08:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Kieshet-kiugorhat. Kijárós cica és idegenhez adtad megőrzésre? Amint teheti, a maccs kislisszol. Aztán ,hogy hova megy vissza, az nem kétséges.
2017. jún. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
meglát egy madarat vagy egy bogarat, el akarja kapni és véletlen kiugrik vagy leesik a korlátról, sajnos előszokott fordulni
2017. jún. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 INGRID 2016 ***** válasza:
3%
Ha akar le tud ugorni adtol fugg milyen magasan van de 99% le tud ugrrani es labra fog esni csak az a baj hhogy ienkor meg tud randulni alaba es orvoshoz kell vinni vagy egy -ket hetigg santitani fog de eez nem biztos tehat ne nagyon dobald le z erkelyrol !
2017. jún. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Persze, hogy kieshet. Miért nem tudja megoldani, hogy csukva legyen, vagy legalább csak bukóra legyen kinyitva? Vagy addig másik szobában a cica? Persze, vigyáznia kell rá, de, ha egy pillanatra nem figyel és a cica kiesik, akkor nem tudsz mit csinálni. Valószínű nem lenne semmi komoly baja, de megijedhet és elszaladhat úgy, hogy többet nem találjátok!
2017. jún. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell beszélni az illetővel, hogy ne engedje ki az erkélyre és nagyon figyeljen oda, hogy ha ő esetleg kimegy az erkélyre, akkor a macska ne menjen ki.


Kiugorhat és ki is eshet az erkélyről, főleg, ha nincs hozzászokva, de ha hozzá van szokva, akkor is meg van erre az esély. Ha magasan van az erkély, akkor veszélyes is, ha alacsonyan, akkor kevésbé, viszont ilyenkor nagy a valószínűsége, hogy eltűnik a macska.

2017. jún. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
Kieshet, és ha magasan van, komoly baja is lehet.
2017. jún. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Beszélek vele erről, nyilván meg tudja oldani, csak nem akarja...
2017. jún. 21. 09:32
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom. A mi macskánk kijár az erkélyre a 7.en és nem ugrik. Pedig röpködnek a madarak meg bogarak. Lehet hogy nem hülye, csak macska?
2017. jún. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Le. Állatorvosunk mesélte, hogy volt páciens, aki úgy járt, hogy a cicája sose ugrott fel az erkélyen a korlátra, csak egyszer. Kiesett, eltört a gerince, elaltatták. Nem tudom, hanyadik emelet volt, nem volt az erkélyen semmilyen védőháló, rács, macskaháló, stb.

Szerintem sajnos neked kell leginkább személyesen , meggyőződnöd, vagy valamit kitalálnod, vagy más macskasittert találnod, mert aki vigyáz rá, azt azért lehet, hogy nem érinti olyan mélyen a téma, mint téged, a gazdit. Nem rosszindulatból mondom, de ilyenek az emberek. Tehát mondjuk,lehet, hogy míg baj nem történik, addig nem veszi olyan komolyan az ilyesmit, az, aki vigyáz rá. Valamit ki kell találni. Pl. van-e szúnyoghálós erkélyajtó? Ha van, akkor zárva kell tartani, és üljön előtte a macska, fontosabb az élete, az egészsége, mint, hogy nem tud kimenni (attól most tekintsünk el, hogy én is igyekszem kielégíteni minden igényét, de mérlegelni kell).

Nyitott ablakba is felugorhat, a párkányra (ld. szúnyogháló), a bukóra nyitott ablakba is állítólag és oda beszorulhat, és rácsapódhat az ablak.

Potenciálisan ezek a veszélyforrások.

Csak ő tud rá vigyázni?

2017. jún. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
29%
Szerintem nem lett baja, nekem a cicám régen mikor panellba laktunk, leesett a 4. emeletről, leszaladtam, és ott ült az ajtóba.
2017. jún. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!