Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan segítsek a macskámnak?...

Hogyan segítsek a macskámnak? Vagy mit csináljak? Légyszi olvasd el

Figyelt kérdés
Éjjel ellett a macskám de csak egyet és arra se figyel, nem szoptatja, nem melegíti hanem vagy kimegy a dobozból vagy a kiscicák veszi ki... Miben segíthetek a macskának, kiscicának? Pls valaki válaszoljon.

2017. jún. 22. 06:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Vegyél tápszert, és etesd a kicsit.

Az anyát meg nézze meg orvos, lehet valami baj van, azért nem szoptat.

2017. jún. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ezt csinálta a macskám.

Próbáld meg visszarakni hozzájuk. Maradj ott vele, beszélj hozzá, simogasd. Próbáld megnyugtatni, hogy lefeküdjön. Utána rakd közelebb hozzá a kiscicákat, mutasd meg neki őket.

Az enyém ilyenkor már rájuk nézett és nem akart annyira "elmenekülni".

Maradj ott amíg szoptat, simogasd, beszélj hozzá, hogy nehogy megijedjen és elmenjen.

Az enyém kb fél órákat volt velük, tovább "nem bírta". Vettem macskatejet és cumisüveget az állateledeles voltban, azzal etettem a kicsiket. Kakiltatni, pisiltetni is kell őket naponta többször.

2017. jún. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Amit az első ír, az jó, illetve annyit tennék hozzá, hogy már most kezdj el dajkacicát keresni, ha esetleg nem fogadja el a kicsit, akkor az egyetlen esélye egy pótanya lesz.
2017. jún. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Kellett neked szaporítani.
2017. jún. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Mi van akkor, ha van még benne kicsi, csak nem bírta megszülni, emiatt nyugtalan, nem indultak be az ösztönök?? Ha így van, és nem viszed sürgősen orvoshoz, belehal. Persze arra nem volt eszed, hogy ivartalanítsad, vagy vagy elvidd ultrahangra, legalább azt megtudni, hogy mennyi kölyök lesz.

Van már teje? Ha igen, és nem szoptat, be fognak gyulladni az emlői.

2017. jún. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nekünk is volt, hogy maradt benne még 1 kiscica és emiatt a többivel nem törődött, nem szoptatta őket, nyugtalan volt, aztán ahogy a legutolsó is kijött helyreált a békéje.
2017. jún. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Végül odafeküdt hozzá, "felemelte" a lábát (hogy szopjon a kicsi, csinált már így régebbi macskának is) de a kicsi nem evett semmit és jéghideg volt, pedig tettünk a doboz aljába egy melegítőpárnát és rá a rongyokat, törülközőket... Anyám szerint "koraszülött cica" volt mert nagyon kicsike volt. De sajnos meghalt... Tényleg most megnéztem nagyon "nyúlik" a bőre meg hajlik is mindene... Nagyon sajnálom szegényt.


Valyon az anyamacskában van még kiscica? Mert nagy hasa volt és most ne a két oldalra kigömbölyödött. És még most is mintha lenne még egy kis hasa. :(

2017. jún. 22. 13:56
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Vigyétek el orvoshoz, ő meg tudja nézni, és kérjetek időpontot az ivartalanításra!
2017. jún. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

4. válaszoló


Nem akartam szeporítani a macskákat de kinti macsek és nincs ivartalanítás mert (mivel még 16 éves vagyok) a szüleim döntötték el (!), hogy inkább legyen kiscicánk.

Végülis csak 11 hónapos a macskám... Ki tudja, lehet még nem elég fejlett a kiscicákhoz.(bár úgy tudom 8 hónaposan már teljesen kifejlődnek a macskák)

2017. jún. 22. 14:00
 10/15 A kérdező kommentje:
Jó ez lessz...
2017. jún. 22. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!