Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscica harap és agresszív....

A kiscica harap és agresszív. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Nem rég attak nekem 2 kiscicát. Fél évesek.mind a kettő hím és testvérek.el lettek választva az anyukájuktól és az egyik alkalmonként harapdálja és karmolgatja az ujjamat.főleg mikor a hasát akarom megsimizni.egyébként máskor aranyos és a hasát is megtudom simogatni amikor fáradtabb.miért lehet hogy olyan agresszív néha?illetve mit tegyek ellene?
2017. jún. 24. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet hogy csak játékos. Ilyenkor is szoktak harapni, karmolni. Egymást is levadásszák játékból.

Itt egy játékból harapdáló cica videón:

https://www.youtube.com/watch?v=JO2Topf02oI

2017. jún. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A hím ( kandúr) egyedek ivarérettségük után rivalizálni fognak egymással így célszerű ivartalanítani őket! Ennek köszönhetően nem fognak elkóborolni így kevesebb betegséget kapnak el stb. Persze még valószinűleg kicsik ehez és még nem is ivarérettek. Szerintem ki fogja nőni mert kicsi korban nem agresszíó csak játék. Esetleg kicsi jutalomfalatokkal ( ha már meg tudja rágni) növelheted a bizalmat köztetek.


Remélem segíthettem!😉

2017. jún. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a kiscicák ilyenek:) Ha nagyobb lesz, már nem lesz ennyire játékos.
2017. jún. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Dzseri ***** válasza:

Egyrészt sokk macska nem szereti ha hasát simogatják lehet így akarja jelezni, hogy hagyd abba. Másrészt lehet játszik és elkapja a zsákmányt, ilyenkor a két hátsó lábukkal szokták pofozni azt.


Ahogyan az előttem szólók is mondták, nagyon fontos az ivartalanítás. Nem fognak elszökni, nem fognak más cicával összeverekedni és a pisijük sem lesz büdös, mert az ezeket okozó hormonok már nem fognak termelődni.

2017. jún. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A cicák csak neha engedik hogy megsimogasd a hasukat.

Az enyém neha engedi neha pedig ugyanúgy felém kap.

Eléggé féltik a hasukat. Nagyon nagy bizalom kell ahhoz hogy mindig megengedje.

2017. jún. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!és az 5.-Nek írom pluszba hogy a másik cica viszont olyan nyugodt és ő fekszik le és hízeleg hogy simogassam a hasát.pedig ugyanannyi idősek.
2017. jún. 24. 12:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás, plusz nevelés. Általában a vízipisztoly még bejön kiskorban, és a tiltószó bevezetése. Fizikai bántalom semmiképp.
2017. jún. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gailgamer válasza:
Az én macskám is ilyen volt, mostmar nőtt egy kocsit, és már nem harapdál, viszont nem tudom percekig simogatni, mert utána fújni kezd és karmolászni! Azt ajánlom, hogy próbáld meg simogatni, etetni, es foglalkozni vele, mert lehet, hogy még nem szokott meg! Egy idő után egyre kevesebbet fog karmolászni! Remélem tudtam segíteni :D
2017. jún. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!