Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mit gondoltok? Nem túl...

Ti mit gondoltok? Nem túl gyors/gyanús ez egy tenyésztőtől? Tanácstalan vagyok ebben az ügyben.

Figyelt kérdés

Régóta keresek egy bizonyos fajtatiszta cicát. Volt már szimpatikus tenyésztő, de sajnos náluk nem volt olyan cica az elmúlt hónapokban (és nem is lesz a közeljövőben), amilyet szerettem volna.


Felhívtam ezt a tenyésztőt kora délután:

- van törzskönyv (ivartalanítás után),

- van chip,

- van szerződés, eü. garancia, ivartalanítási köt.,

- öröklődő/fertőző betegségekre szűrések,

- személyes látogatási lehetőség foglaló előtt (ill. avval egybekötve).

- 12-13 hetes kor után kerülne hozzám, reális áron (100k+), csak lakásba.


Biztosított, hogy minden tanáccsal ellát, bármiben segít, cserébe szeretne fényképeket, hírt kapni a cicáról olykor. Összességében szimpatikusnak tűnt a telefon alapján.


Aznap este elküldte a szerződést a megbeszéltek alapján, viszont egyúttal az üzenetben már ott szerepelt, hogyha a szerződés megfelel, foglalhatom is, ott a bankszámlaszám. (VAGY személyesen.)


Itt vált nekem picit gyanússá/furcsává. Az előző tenyésztő, akivel hónapokig szimpatizáltam, már az elején rengeteget érdeklődött: van-e már cicám, mennyi időm volna rá, mik az elképzeléseim, milyen a lakás, stb. Ez a tenyésztő kb. a nevemet és lakhelyemet ismeri, de máris foglalhatok?


A szerződés egyébként korrektnek tűnik, és a tenyésztő nézetei így elsőre sok mindenben megegyeznek az előzőével. Viszont ő 1-2 betegséggel kevesebbre szűret, de öröklődő betegségre +1 év eü. garanciát vállal. (Illetve, szerintem, az előző tenyésztő cicái kicsit szebbek voltak.)


Ti mit gondoltok erről az egészről? Lehet, hogy az előző tenyésztő volt túl szigorú, de picit talán többet vártam. Az a benyomásom, hogy őt nem érdekli annyira, hogy kihez kerül a cica. Fél délután alatt eladni egy kvázi idegennek a cicust... Vagy úgy lehet vele, hogyha a szerződésben foglaltakat nem tartom be, úgyis tehet ellenem valamit?


Ti vennétek cicát tőle?


Bocsánat a hosszú történetért.


A válaszokat, véleményeket előre is köszönöm.



2017. jún. 24. 14:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én kihagynám. Tenyésztők közt is előfordul, hogy bár fajtatiszta cicát ad s jó mindent megfelelően csinál, de egy évben akár négyszer is fialtat egy anyát, tehát nem szívből csinálja, de a jogi oldaláról ígyekszik makulátlan maradni s a fajtát illetően is.
2017. jún. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kicsit túlaggódod. Persze, egy érző élőlényről van szó, de azért mégsem egy gyermek örökbefogadásáról, hogy még családlátogatás meg kötelező tanfolyam is legyen. Nekem inkább az ár tűnik kissé alacsonynak ahhoz képest, hogy mibe kerül mindaz, amit már megtett a cicával/cicáért. Persze fajtától függ ez is.
2017. jún. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel eleve leszögezte, hogy kapcsolattartást akar, nem feltétlenül látnék rosszat ebben. Nem tudom, mi szerepel a szerződésben, foglalással kapcsolatosan mi a megállapodás, de lehet, hogy megvan a lehetősége meggondolni magát, ha úgy látja, nem lennél jó gazdija a cicának.

Ha minden más korrektnek tűnik, tényleg csak ennyi miatt már pálcát kell törni felette? Az is lehet, hogy sorban állnak nála a cicákért, és egyszerűen meg akarja hagyni neked a lehetőséget, mivel már telefonon beszéltetek, és ha nem foglalsz, elfogynak a cicák (ha jól értem, és jelenlegi alomról, és egy bizonyos ritka fajta cicáról van szó, lehet, hogy nagy rá az érdeklődés).

Én adnék még neki lehetőséget, konkrétan elmennék személyesen, és ha ott minden rendben, akkor foglalóznék. Meg persze a másik lehetségeset is meglátogatnám.

2017. jún. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nem szeretném valóban ennyi miatt rossz hírét kelteni, vagy pálcát törni fölötte. Talán picit valóban túlaggódom, de zsákbamacskát sem szeretnék, hiszen annyi rendes tenyésztő is van, akiknél lehetne jobbat találni.


Az alom, amiből kinéztem a cicát, 8-9 hét körüli, és mindegyik alomtesó még megvan. (Saját bevallása szerint nem szereti, ha túl hamar lefoglalják a kicsiket, mert újszülött korban a laikus szem még nem is látja, hogy milyen színű lesz nagyobb korában a cica, és nem tudja, mibe is szeret/szeressen bele.)


A fajtát (MC) nem hiszem, hogy olyan ritkának számítana, elég sok tenyésztő van az országban, de kevés tűnik igazán lelkiismeretesnek. A 100 ezres ár pedig nem tűnik irreálisan alacsonynak a többihez képest. (30-40 ezerrel alacsonyabb, mint egy korábbi ár, amit kaptam mástól.)


Természetesen, szeretném megnézni, de csak akkor, hogyha megvan a lehetőségem, hogy ne foglalózzak, ha a személyes látogatás során mégse tetszene valami.

2017. jún. 24. 14:45
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én elmennék megnézni a cicát személyesen. Ha úgy látom, hogy egyébként minden ok, és tetszik a kiscica, akkor én elhoznám a helyedben. Ha valamiért mégse olyan színű, nemű, akármilyen macska kell, akkor persze ne.


Különben szerintem úgy van vele, hogy ha vállalod a szerződésben foglaltakat, akkor valószínűleg komolyan gondolod, és nem csak tessék lássék veszel egy macskát, amit aztán hagysz sorsára, és ezért brahiból kidobtál 100+ ezer forintot az ablakon. Szerintem Magyarországon azért nem jellemző, hogy emberek azért vesznek ilyen drágán hobbi macskát, hogy azután ne gondoskodjanak róla megfelelően. A legtöbben még a menhelyeken is sajnálják azt a 10 ezer forintot, amit orvosi és egyéb költségek miatt kérnének az egészséges macskákért...

2017. jún. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is túlaggódod. Ha a gazdi vállalja a feltételeket és foglalót is fizet zokszó nélkül, abból már sejthető, hogy komolyan gondolja.

Hogy rögtön küldte a szerződést, azzal talán csak tiszta vizet akart önteni a pohárba, hogy megismerhesd a feltételeket, és ha nem tetszik a szerződés, akkor ne fussatok felesleges köröket, hanem akkor ennyi volt. De ha visszajelzel, hogy tudod vállalni a szerződésben foglaltakat, akkor biztosan szorgalmazza majd az ismerkedést. Végül is felajánlotta, hogy személyesen foglald!

2017. jún. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
0%
Szerintem úgy gondolja,hogy ha képes vagy 100 ezret adni egy macskáért,akkor macskabolond vagy,aki tuti jól fog bánni vele. Vagy az a bajod,hogy megelőlegezi neked a bizalmat?
2017. jún. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A hét elején megbeszélem vele a személyes találkozó időpontját.


A bizalomnak egyébként oda-vissza működnie kéne szerintem egy ilyen szituációban. Ha személyesen/későbbi hívások során azt tapasztalom, hogy valóban érdekli, mi lesz a cica sorsa, és nem csak a pénz a lényeg az egészben, meg persze a cicával is minden rendben, akkor megállapodunk.

2017. jún. 26. 00:14
 9/14 anonim válasza:

Ha nem bízol a tenyésztőben,akkor ne vegyél tőle cicát. Ennyire egyszerű. Te ismered,ha ráz tőle a hideg,az nem véletlenül van. Később,ha megvetted,és mégsem érdekli a cica sorsamár nem lehet visszacsinálni. Vagy pontisn hogy értetted ezt az"érdekli a cica sorsa"dolgot?

Én pl utálnám,ha miután megvettem az állatot,ellenőrizgetne valaki.

2017. jún. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, akkor neked egy jobb tenyésztő sem fog adni állatot, de még gondosabb menhelyek sem. Természetes, hogy érdekli az állat sorsa, amelyik nála született, számomra alapvető, hogy kapcsolatban maradok a tenyésztővel, mesélek neki az állatomról, legyen kutya vagy macska, küldök fényképet, tanácsát kérem. Az az igazán jó tenyésztő, aki ebben partner, és ezt igényli is. Sőt, akár látogatóba is szívesen látom az állataim tenyésztőjét.
2017. jún. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!