Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem akar a macska az...

Miért nem akar a macska az alomba pisilni, kakilni?

Figyelt kérdés
Hoztunk haza 3 cicát, abból 2 elvileg az alomba megy, vagy legalábbis szoktam látni őket ott. De a harmadik cica egyszerűen nem akarja ott elvégezni a dolgát. Az alom mellé a padlóra pisil, kakil... vagy egyszerűen a folyosón bárhol. Ahogy elkezd kaparni, azonnal belerakom az alomba. Aztán ott ül, nézi mi van, és kiugrik onnan, és keres helyet a dolog elvégzéséhez. Segítsetek!

2017. jún. 25. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Fogd meg a két mellső lábát és kaparj bele vele az alomba. Csináld meg többször, akkor is, amikor épp nem végezné a dolgát. Ha nem használ, próbáld meg azt, hogy külön almot raksz le neki, vagy takarítsd az almot gyakran, a macskák igényesek a wc-jük tisztaságára.
2017. jún. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dzseri ***** válasza:
100%

igen, több alom kell

azt írja az irodalom, hogy ahány macska +1 alom kell

én ezt kicsit sokkalom, de 3 macskára 2 mindenképpen kell


tedd az alomba a kakiját, pisijét(?), hogy érezze ott is a saját szagát

2017. jún. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%

Miért nem akar a macska az alomba pisilni, kakilni?


Jobban szeret a cipődbe, a párnák alá ...

2017. jún. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne büntesd érte, légy türelmes, kitartás.

A lehetőségek a következők, mi lehet a baj:

az alom minősége

az alomtálca helye (nyugodt hely kell, pl. nem jó a mosógép mellett, plusz a macska igényei szerint :D)

az alom tisztításának gyakorisága (különösen három macskánál.)

kicsi még a cica

ő egy kicsit ügyetlenebb, mint a többi


Ahogy újra elolvasom a soraidat, én arra szavazok, hogy ez a cica kicsit töketlenebb, mint a többi :-).


Kapartasd meg vele, tényleg, így tudod elmagyarázni. Fölétartod a macskát, és kaparjon a lábaival, ösztönösen mennie kell.


Az is jó lehet, jó ötlet, amit előttem írtak, hogy tedd bele a kakiját, és utána tedd bele a macskát is, és érd el, hogy megszaglássza, és hátha azt elkaparja az alomba, mert az ürülék elkaparása ösztönös! Hátha így összerakja magának a dolgot.


Nekünk a szilikátos vált be, az egy dolog. De én gyakran cserélem: a kakit ahogy lehet, ki kell szedni, akkor nem szennyezi el az almot. A pisit is naponta, de ideális naponta kétszer. Nekünk az öt literes kb. hat-hét napig tart, mert nem szeretem rátölteni, a termékeket kiszedem, és így "elfogy". Viszont tiszta. Cserekor domestosos vízzel kiöblítem, kitörlöm a tálat.


Kitartás, a macska egy tiszta állat, előbb-utóbb megtanulja!

2017. jún. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg érzi az alomban a másik két dominánsabb macska szagát, és nem mer belemmenni. A kiscicák amúgy is előszeretettel játszanak az alomban, ha kiugrik belőle, akkor kényelmetlen számára az ott tartózkodás.

Az alom higiéniája is fontos! Az én egyetlen macskám sem hajlandó addig belemenni az alomba, amíg nincs belőle kiszedve a kaki, hátha még más állat ürülékét érzné benne! 3 külön alomtálca lenne a legjobb megoldás (és a minimum 3 macska esetén). Esetleg feliway párologtató is segíthet a dolgon.

2017. jún. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!