Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit jelent ha egy kiscica...

Mit jelent ha egy kiscica dorombolás közben bekapja az ujjamat és megharapja?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam egy hat hetes kiscicát és nagyon bújós, játékos természetű állatka. Egész éjjel hozzámbújt és úgy aludt. Ha éppen kakilni-pisilnie kellett, a macskaalmot használta, s nyávogott, miután elvégezte a dolgát. -Gondolom ez jel volt, hogy ideje tisztítani a cica popót és persze az almot.- Ma reggel is nagyon játékos, mászkálós cica, ám harapós kedvében van. Vagy esetleg éhes, netán tejet kellene neki adnom? A bolti tej jo a cicáknak? Fel kell forralni/melegíteni mielőtt odaadom neki?

#etetés #kölyök macska #tej #cica harapás #hat hetes macska
2017. jún. 26. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Valoszinu,hogy csak jatszani akar,de azert nem art,ha megeteted.Allitolag a cicak nem birjak a tejet.Az enyemeknek meg nem volt tole baja.Ha nincs mas szerintem a tej is jo lesz,amig nem veszel neki valami cicakajat.
2017. jún. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
A tej azért nem jó, mert laktózérzékeny lehet tőle. Ez inkább a tenyésztett fajmacskákara jellemző. A kiscicák az anyjukat is harapdálják, mert így tanulnak meg "harcolni". Megfigyeltem, hogy az anya állat rendszeresen játszik a kicsivel, de sokkal gyengébben harapja meg, óvatosan, szóval látszik, hogy enged, mivel tanítja. Engem is szoktak harapdálni a kiscicák, de csak, mert játszanak.
2017. jún. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

Ha éhes akkor kaja kell neki nem tej istenem....

Egyáltalán mi a francot keres nálad 6 hetesen egy macska? Még az anyja mellett lenne a helye.

2017. jún. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondolom már nincs anyja, ezért került a kérdezőhöz, nem ritka - sajnos.


Valószínűleg játszik, az enyém a fogváltás végéig folyamatosan harapdált. Szerencsére nem durván, de igyekeztem átszoktatni a plüss játékokra a kezem helyett. Ez természetes, tanulási folyamat, ugyanúgy a karmolás is, meg esetleg ha rugdos. Az enyém pl mindig azt csinálta, hogy elkapta a "zsákmányt", a melső lábaival tartotta, a hátsóval, meg rugdosta, közben meg harapdálta (ez a kézfejem esetén nem volt kellemes annyira :D). Most már szerencsére csak a saját plüss játékaival csinálja ezt.

2017. jún. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tejet inkább ne adj neki, ez csak a befásult emberek sztereotípiája, meg ezzel vannak tele a mesék, mesekönyvek, ezért sokan azt hiszik hogy a macska csak tejet iszik, semmi mást...


Az előttem lévők leírták a harapás miértjét, ez természetes, így játszik minden kölyök macska. Viszont ha nagyon megharap, tehát már fáj, akkor nyugodtan adj ki éles, nyávogó, nyöszörgő, vagy sikító hangot, nem baj ha minél hangosabban. Meg fog lepődni, és valszeg abba fogja hagyni. Ha a testvéreivel és az anyjával játszik, azok is ilyen hangon tudatják vele, hogy fáj, a kicsi pedig így szocializálódik is.

2017. jún. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha tejet akarsz, akkor allatkereskedésben vehryél macskatejet, az kifejezetten nekik készült. Boltit ne, fostos lesz töle.
2017. jún. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, vettem neki cica kaját, olyat ami kölyök cicáknak való, és nagyon sokat játszunk vele, vettünk neki játékot is. Tejet nem adok neki, egyszer megpróbáltuk, de bele se ivott.
2017. jún. 27. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!