Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel próbáljam még etetni az...

Mivel próbáljam még etetni az 1 hónapos kiscicákat?

Figyelt kérdés
próbáltam már macskakajával/kutyakajával ,csirkehusivan,főttrizzsel ,tejberizzsel párizsival..mindegyikre húzták a szájukat.Az anyjuk vitt be nekik a kosarukba egy darabka nyers húst azt az egyik nyalogatta de nem sokat..Elvileg már ennyi idős kortól lehetne őket szokatni de nem megy..már csak azért is erőltetném ennyire mert szerencsétlen anyacica szenved..
2010. máj. 19. 22:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az állatpatikában lehet kapni cicatápszert. Próbáld meg azt.
2010. máj. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én tejjel itattam őket naponta többször.

Aztán esetleg konzerv cicakaját lehet adni, eleinte tejjel leöntve.

Tápot még nekem nem nagyon ették illetve úgy láttam, hogy kínnal eszik ezért gondoltam még túl kemény, nem adtam azt nekik.

Nyers húst ne adjatok nekik! Inkább vegyél kis parízelt vagy valami szalámit.

2010. máj. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

[link]


Nézz körül itt.

2010. máj. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt, hogy az anyacica szenved? 4 hetes kismacskákat még lazán szoptatni szokta az anyjuk.
2010. máj. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

tápszert erre a kis időre már nem veszek neki..

A szenvedést úgy értem hogy rá van írva a fejére de szabályosan hogy mikor lesz már ennek vége..tisztára le van amortizálva + kb 2 percenként elugrik tőlük már,szóval sokat nem szopizhatnak mondjuk hajnalban nem tudom mit csinálnak.. és nem kicsit szétszedték neki a cicijét..főleg hogy 4 ből 3 cica ugyanarra a cicire van ráállva..a többi mintha nem is létezne..sebes már neki kicsit

2010. máj. 19. 23:22
 6/12 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban a nagymamám ilyenkor pici cumisüvegből szoptatta őket. A pici cumisüveg akkor még kapható kis 7-8 centis műanyag cukros "üveg" volt, aminek a végén kis gumi is volt. Manapság nem tudom lehet-e még ilyet kapni. Szóval ebben a korban valószínűleg az anyatej a jó megoldás vagy bármilyen más tej. Sok mindent nem tudnak még azért megemészteni.
2010. máj. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jut eszembe, talán gyógyszertárban lehet kapni műanyag injekciós fegykendőt. Azzal is tudod őket tejjel etetni.
2010. máj. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én szemcseppes flakonkát kiöblítettem meleg vízzel és abból itattam a piciket. Naponmta többször, amikor csak tudtam volt, hogy 3 óránként. Időigényes volt, de megérte.

Én szerintme ők még nem nagyon esznek. Elég nekik a tej.

Melegíts fel tejet (langyosra, meleg azért ne legyen) egy kis tálkába és abból fel tudod szívni a fecskendőbe vagy kis flakonba és a szájukba kell csepegtetni.


Én suli mellett csináltam ezt. Reggel mindig kimentem kaptak enni, délután ha hazamentem és még késődélután és este lefekvés előtt is.

+ azért az anyacica is eteti őket ha csak ritkán de akkor is.

Ez elég lesz nekik, én vagy 30 macskát neveltem így fel.


Később ahogy már írtam konzerv cicakaját, szalámit, puha kenyeret esznek.

De esetleg kérdezz meg egy állatorvost, hogy mit tehetnél.

2010. máj. 20. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Többen javasolták a tejet. Ezzel biztosan nem, mert bár régi szokás a cicáknak tehéntejet adni, nekik ugyanúgy nem jó mint a pici emberpalántáknak. Megbetegedhetnek tőle. Miért nem akarsz tápszert venni nekik? Ezt később is adhatsz nekik pótlásként tálkában. Egy doboz biztos elfogyna.
2010. máj. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Es azt irta mar valaki, hogy "ivartalanitas"? :P
2010. máj. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!