Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi változik, és mire kell...

Mi változik, és mire kell figyelnem ha ivartalaníttatom a macskám?

Figyelt kérdés

4 év körüli maine coon keverék macskám van, jelenleg 4-5 kiló.

Igazából ideszegődött hozzánk, régóta etetjük, a házba is bejárása van, a kutyák teljesen elfogadták (mindegyik utálja, és kergeti a macskákat, de őt nem)

Mára már biztos,hogy nincs gazdája, senki sem kereste, úgyhogy úgy döntöttem akkor véglegesen tartozzon ide.

Ezt rögtön egy ivartalanítással kezdeném, és szeretném ha kevesebbet járna az utcán, bár nyilván ivartalanítva is eljár majd, de ahogy utánaolvastam akkor már kevesebbet, mert nem jár a nőstények után.

A környékbeli kandúrokkal meg fog szűnni a rivalizálás, vagy az marad?

Azt hallottam,hogy hízni is fog.

Az ivartalanítás után mennyi ideig lábadozik?

Igazából minden hasznos tanács érdekelne, sosem volt úgy igazán saját macskám.


2017. jún. 27. 20:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Kandúr ivartalanítás után 2-3 nap múlva már újra a régi lesz, hamar túlesnek rajta. Műtét előtt 1 napig nem ehet, és pár órát nem is ihat, így előtte célszerű bezárni 1 napra. Műtét után szintén legyen bezárva legalább 1 napot, míg az altatószer teljesen kiürül belőle, kb. 24 óra. Ha lehet, akkor célszerű több napig is bent tartani, míg a sebe begyógyul.

Ha a hormonok kiürülnek belőle (ez néhány hónap), utána nem keresi a bunyót a többi kandúrral, megszűnik a párzási ösztön.

Nem szabad túletetni, akkor nem fog elhízni.

Konzultálj állatorvossal az ivartalanításról, majd a többi javasolt dologról: féreghajtó, bolha-kullancs elleni szer, halálos betegségek elleni oltások.

2017. jún. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kapható ivartalanított macskáknak való táp, de az enyém pl simát kap, és attól se hízott el, karcsú még mindig. Ha nem eteted túl, nem hízik el.
2017. jún. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!