Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elmondanátok miért jobb ha...

Elmondanátok miért jobb ha ivartalanítom a cicámat?

Figyelt kérdés
Sok kérdésbe láttam már hogy azt irjátok hogy ivartalanitsa a gazdi a cicát. Miért jobb ha ivartalanítom a cicáimat?
2017. jún. 28. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

1 nincs folosleges szaporulat

2 ha kandúr nem veri össze a többi

3 megvédi a betegségektől, pl macska AIDS, stb

4 nem csavarog annyit

2017. jún. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Dzseri ***** válasza:
100%

nőstény:

-megelőzhető  a nem kívánt szaporulat, kb 2-3 millió kóbor macska él Magyarországon

-elmarad az ivarzás, és a vele járó kellemetlen tünetek

-jelentősen csökken a gennyes méhgyulladás, valamint az esetek döntő többségében rosszindulatú emlődaganatok kialakulásának kockázata

-a nőstény nem vonzza a házhoz a környék kandúrjait, kevesebbet érintkezik idegen állatokkal

-csökken a sérülések és a fertőzések veszélye


kandúr:

-csökken vagy megszűnik a spriccelés

-a hormonok kiürülnek ezért nem lesz büdös a pisije

-nem kóborol el a nőstény keresni, kóborlása során rengeteg veszélynek van kitéve: gázolás, verekedés, mérgezés, fertőzések. A legnagyobb veszély, hogy a macskák között verekedéssel terjedő vírusos betegségek (macska leukózis, macska AIDS, fertőző hashártyagyulladás) gyógyíthatatlanok.

-Ivartalanításuk után agresszivitásuk csökken, tisztává válnak, érzelmileg jobban kötődnek gazdájukhoz.



Nem fognak elhízni (elhízni csak eleségtől lehet) és sem játékosságukat, sem intelligenciájukat nem vesztik el.


Ami a lényeg, hogy meghosszabbítja az életet és tovább lehet veled.

2017. jún. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Alapbol ivartalanitas parti vagyok,de azert amikor az ivartalanitasrol szolo tajekozatoba elolvastam,hogy hanyfele betegsege lehet miatta a cicanak kicsit elgondolkoztam,hogy jo otlet volt-e az ivartalanitas.

Szerintem a legfobb ok amiert ivartalanitani kellene,hogy ne szulessenek feleslegesen kiscicak.Ha valaki akarja es gondoskodik roluk azzal semmi gond,de sajnos a cicak nagy resze nem ilyen gazdihoz szuletik vagy meg csak gazdihoz sem,hanem az utcara.

Kicsit szoktam csodalkozni mikor itt valaki felteszi a kerdest,hogy mit csinaljon,mert kiakar menni a cicaja es mindig vannak paran akik hatarozottan allitjak,hogy ivartalanitani kell es,akkor nem akar kimenni.Pedig attol meg nem lesz otthonulo.Nekem kandurom van,de ugyanugy elmaszkal.Igaz,hogy nem megy messzire,de tovabbra is igenyli,hogy kimehessen.

A fertozesek eselye is biztosan csokken,de azert egy ivartalanitott cica is verekedhet vagy megtamadhatja egy masik cica.Ugy,hogy ebbol a szempontbol talan az a fontosabb,hogy oltva legyen a cica.

De egyebkent van itt par ember akiknek minden kerdesre az a valaszuk,hogy ivartalanits.Ha azt irna valaki,hogy vett egy plusscicat arra is csak annyit irnanak,hogy ivartalanitsa.

2017. jún. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2017. jún. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Részemről, ha az összes többi előnyét nem is veszem figyelembe, én még egyszer tüzelő macskával nem bírnék ki egy hetet, hogy egész éjszaka halljam ahogy üvölt a cicaf.szért.


A mindent széjjel hugyozó kandúrokról nem is beszélve.


Egyébként számomra hihetetlenül fájdalmas látni a sok csipás, férges, beteg haldokló kismacskát, akik ki vannak b..szva az út szélére, úgyhogy ezért is támogatom.

2017. jún. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha nőstény, akkor gondolom, egyértelmű, hogy miért.

Ha kandúr, akkor meg azért, hogy ne járj úgy, mint én a kandúrommal. Ivaros, kijárós cica volt. Minden tavasszal kujtorgott, gyakran napokig nem láttam, és mindig valami sérülést szerzett. Volt, hogy a mancsát kellett felnyitni, mert elfertőződött, volt, hogy a pofáját. Úgy 4 éves lehetett, amikor egyik csavargásából úgy jött haza, hogy a két mellső lábán húzta magát.Lebénult a gerince. Hetekig hordtam orvoshoz, megbeszéltük, hogy amint jobban lesz, ivartalanítjuk. Nem élte meg. Már annyira jól volt, hogy menni tudott, de még nagyon bizonytalan volt a mozgása, ennek ellenére kiszökött, ment a farka után. Soha többé nem láttam. Nem tudom, autó ütötte el, kutya ölte meg, vagy valaki agyonverte.

A következő kandúromat amint ivarérett lett, rögtön ivartalaníttattam, élt 17 évet. Csavargott, verekedett ő is, de a 17 év alatt egyszer sérült meg annyira, hogy orvosi beavatkozásra volt szüksége, és 13 évvel túlélte az előzőt.

2017. jún. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A linken nagyon meglepődtem és elszomorodtam. Nem is értem hogy lehetnek ilyen emberek! :( Énnekem is van kettő cicám és mindent megtennék értük egy kandúr szoba és kijárós is meg egy kiscicám aki egyelőre még csak benti. A kandúr ő 4 éves és őneki is szoktak lenni sérülései és azért gondolkozom az ivartalanításon. De egy ismerősöm azt mondta nekem hogy őneki azt mondta a doki hogy ha ivartalanit valaki egy kandúrt és az megpróbál kiscicát csinálni abba belehal! Ez igaz? Létszi ne nevessetek ki de elgondolkoztam rajta mert nekem a cicám az első. Ez igaz vagy csak kitalálta?
2017. jún. 29. 12:42
 8/12 anonim ***** válasza:

" ha ivartalanit valaki egy kandúrt és az megpróbál kiscicát csinálni abba belehal!"


Jesszus! Először is, az ivartalanított kandúr meg sem próbál kiscicát csinálni. Nincs rá késztetése.

Másodszor, ha úgy is lenne, mibe halna bele? A szégyenbe, hogy szeretne, de nem tud? Semmilyen anatómiai elváltozás nem indokolja ezt az állítást.

2017. jún. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, nem hal bele, gondolkozz már, mi baja lenne? :D Ha belehalna, nem hirdetné mindenki, akinek kicsit is számít a kedvence egészsége, hogy ivartalanítsunk.

Nem akar majd párzani az ivartalanított kandúr. Neki csak a heréit távolítják el, ha mégis párzani akarna, csak annyi lesz a különbség, hogy nem juttat spermát a nősténybe. De nem lesz meg a hormon, ami erre késztetné, ezért is nem csavarog el annyit. Legalábbis párzási célból nem fog elmenni.

2017. jún. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi beszélek az állatorvossal. Ahoz fel kell vágni a hasát is hogy ivartalanitsák?
2017. jún. 29. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!