Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Begyulladt a kiscica szeme?

Begyulladt a kiscica szeme?

Figyelt kérdés
ellett a nagy anyamacskám, egy kiscicát. látom hol van a cica de a szeme szerintem gyulladt, és a csípától összeragadt tehát nem lát. mit tegyek vele? olyan pici hogyha hozzáérnék az anyamacska szerintem nem gondozná tovább. az anyamacska 2-3évvel ezelőtt jött. vad volt, nem tudtam hozzáérni. mára már hagyja hogy simizzem. szerintetek mit tehetek? (3-4hetes kiscica).
2017. jún. 29. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nézesd meg dokival és ivartalanítasd az anyát, igen ritka, hogy egy cicát fialnak, lehet egészségügyi problémái vannak.
2017. jún. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan hozzáérhetsz, sőt már korábban is kellett volna. Attól még gondozni fogja, nem vadállat a cicád.

Macskanátha lehet amúgy, állatorvos tudja kezelni. Komoly betegség, ha nem kezelik, vakságot és halált okozhat a cicáknál. Emberre nem fertőző.

2017. jún. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hozzáértem. elvitte az anyacica :(
2017. jún. 29. 18:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Már az anyacicát is ivartalanítani kellett volna, de ha már nem tetted, akkor érdemes lett volna a lakásban fialtatni.

A kiscicának gyógykezelésre volna szüksége, na meg féreghajtóra is például. Valamint ő is vad lesz így, ha nem lesz kézhez szoktatva kiskortól. Lehet, hogy sosem tudod megfogni, ha csak akkor hozza elő az anyja, amikor már önállóan jár.

2017. jún. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Dzseri ***** válasza:
orvos kell mindkét cicának
2017. jún. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a nagy folyamatosan kapott orvosi kezelest, jol van. a kiscicaval nem tudok mit kezdeni, elvitte.
2017. jún. 29. 21:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Figyeld ki, hogy hova megy, és próbáld követni. Vagy hogy honnan jön elő, ha pl. hívod enni.
2017. jún. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. mindenkinek ment a zöld kéz!
2017. jún. 30. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!