Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Délután megyek megnézni egy...

Délután megyek megnézni egy cicát, tenyésztőnél, s lehetőleg lefoglalom. Mi az, amire különösen figyeljek oda?

Figyelt kérdés

A telefonon idáig szimpatikus volt a tenyésztő, a szerződést már megkaptam, elolvastam, az eddigiek alapján korrektnek tűnik.


De mivel még soha nem volt fajtatiszta állatom, sőt, ez az első, saját állatom így huszonévesen, tartok tőle, hogy a legjobb szándékaim és józan ítélőképességem ellenére talán elsiklok egy-két fontos apróság fölött.


Mi az, amire külön odafigyelnétek a helyemben? Mi az, amit mindenképp fontos megnéznem/megkérdeznem tőle?


Összeírtam egy kérdéssort magamnak, de a legtöbb kérdésem apró részletkérdés, tartásról, ápolásról, stb. Remélem, hogy valaki esetleg megemlít olyat, amire nem gondoltam.


Egy MC cicusról van szó egyébként, akit 1 hónap múlva lehetne elhozni kb., nemrég kapta az első kombináltat.


Bármilyen tanácsot előre is köszönök.



2017. jún. 30. 05:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én tegnap voltam ragdollt foglalózni. :D Anyukát mindenképp néz meg (bár ez evidens), ha lehet, akkor az apukát is. Kérdezz rá a szűrésekre, és mutassa is meg az igazolásokat róla.

Fontos, hogy mivel eteti őket és milyen almot használ, hisz egy ideig, amíg beszokik neked is azokat kell adnod neki. Ha egy városban laktok, akkor ajánlhat állatorvost is. Ugye náluk fontos a szőrápolás. Meg lehet krdezni, hogy milyen fajta fésűt és szőroldó pasztát ajánl. A masszív macskabútor elkerülhetetlen egy ilyen nagytestű cicának, ott szintén kikérheted a véleményét.

Foglalkozz sokat a szüleivel, a tenyésztőt is kérdezgesd róluk, hisz a te kiscicád is nagyon hasonló lesz később.

2017. jún. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13%

Nagyon fontos, hogy 4 lába legyen, valamint, hogy az elején legyen a feje, és a hatulján a farka... ha ez véletlenül fordítva lenne, az sem baj, javítható... mindössze 180fokban elfordítandó.

Általában szőrük is van. Nagyon fontos, összesen 7db szemmel látható nyílás lehet rajtuk, ebből 5db a fején kell, hogy elhelyezkedjen... ha több a nyílás, vagy csak nem mind az 5 a fejen található, ne vedd meg mert selejtes!

2017. jún. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első válaszadónak köszönöm szépen.


Mindenképpen rá fogok kérdezni ezekre, valamennyi már szerepel az összeírt kérdéssoromban is közülük.

2017. jún. 30. 12:55
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az anya FIV szűrsének igazolását és erről a negatív eredményt Mindenképpen!!! Mutassa meg a tenyésztő. Ugyanis, ha az anya FiV fertőzött, akkor a kölyök is az lesz, de a betegség csak 5-6 ves korában tobbanik be nála. NA ONNAN RENDSZES ÁLLATIRVOS!
2017. júl. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!