Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek itt kinek van igaza?

Szerintetek itt kinek van igaza?

Figyelt kérdés
A történet annyi, hogy sok macskánk van, kb 12, most hogy megszülettek a kicsik, de azok el lesznek ajándékozva, szóval hat, mindegy. A szomszédnak volt egy drága madara, és szépen a mi macsunk átment és leverte kalitkástól mert ott volt a kertjükben semmi biztosítás nélkül. A madárka elrepült. A szomszéd meg fel van háborodva, hogy ez azért történt, mert MI nem neveltük meg a macskákat, hogy ne vadásszon. Meg hogy azért jár vadászni, csavarogni, mert nem etetjük rendesen őket, egyébként ez nem igaz. És kártérítést követel. Namármost ahogy én látom a dolgokat a szomszéd a hibás, mert nem rögzítette valahogy az állatát. Falun lakunk, szerintem ez alap lenne, annak meg hogy mennyi macskánk van nem sok köze van ehhez. Meg szerintem egy macskát nem lehet lenevelni arról hogy vadásszon, de ő váltig állítja hogy de. Vélemény?

2017. júl. 1. 22:57
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
95%

Azt hiszem jogi szempontból köteles vagy minden, az ő telkén létrejött kárt megtéríteni, mivel az állataidat a saját telkeden vagy köteles tartani, de ehhez bizonyítania kéne, hogy a te macskád volt, amit mondjuk nehéz.


Ilyenkor jön az, hogy a szomszédnak (joggal) tele lesz a f..sza a felelőtlen szomszédjából, akinek a "kva macskái" hozzá járnak át randalírozni és egyik napról a másikra azon kapod magad, hogy az összes macskád megmérgezték. A békesség érdekében tartsd a kerten belül a macskákat, lehet készíteni macska biztos kerítést.

2017. júl. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Milyen kínzás már egy ilyen szabad állatot, mint a macska, bezárva tartani...
2017. júl. 1. 23:45
 13/27 A kérdező kommentje:
Valamelyik macskánk nem is jár haza, max naponta egyszer, annyira szeret csavarogni, és a házunktól nagyon messzire szoktam találkozni vele, lent a szántóföldön, ott vadászik meg mindent csinál isten tudja hol járkál. Imádja hogy bejárhatja a területét. Nekem eszembe nem jutna bármit csinálni akárkinek a macskájával ha hasonló károm lenne. Mérges lennék, de ennyi.
2017. júl. 1. 23:50
 14/27 A kérdező kommentje:
Egyébként meg, mint említettem, ez egy falu, az utca tele van macskákkal, nekik is van hat, gyakorlatilag minden szomszédnak van macskája. Szóval ha látta is hogy az enyém volt, akkor is ő volt a felelőtlen, még ha van is ilyen törvény hogy portán belül kell tartani, mindenki tudja milyenek a macskák, kószálnak, vadásznak.
2017. júl. 1. 23:52
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Miért, a macskát mégis hogy tudod lekorlátozni, hogy portán belül maradjon? Sehogy. 4 macskám volt eddigi életem során (egyszerre 1 mindig), minőségi tápokat kaptak, jól éltek, mégis mentek vadászni. Annyi, hogy nem ették az egereket, madarakat, csupán elhozták megmutatni, hogy erre is képesek.


Én eleve nem tenném ki a madárkát felügyeletlenül, ráadásul úgy, hogy kinyílhat a kalitka ajtaja. Még ha nem is vadássza le a cicus, akkor is traumát okoz a madárban is, hogy ott járkál egy ragadozó, és ő nem tud hová menekülni.

2017. júl. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
37%
Ha a szomszédod annyira kioktatott , hogy a macskádat nem jol neveled.., azaz nincs a vadászásról leszoktatva... akkor te nyugodtan visszavàghatsz...,hogy miért nem tanította meg a madarát ... igy vissza repülne hozzá ! :D
2017. júl. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
75%

"Egyébként meg, mint említettem, ez egy falu, az utca tele van macskákkal, nekik is van hat, gyakorlatilag minden szomszédnak van macskája. Szóval ha látta is hogy az enyém volt, akkor is ő volt a felelőtlen, még ha van is ilyen törvény hogy portán belül kell tartani, mindenki tudja milyenek a macskák, kószálnak, vadásznak."

Ja, hogy így állunk! Akkor rögtön más a dolog fekvése! Hiszen mindenki tudja, hogy a falusi macska fogyóeszköz, a lőtéri kutyát nem fogja érdekelni, ha lemérgeznek közülük néhányat vagy egyéb módon tűntetik el csavargás közben, ugye?

Nem szeretnék rosszat a cicáidnak és nem is állítom, hogy ez fog történni, de a szomszédodnak is olyan a hozzáállása, mint neked, akkor bővem benne van a pakliban.


Igen, van ilyen törvény. Nyilván nagyon kevesen tartják csak be, de létezik legalább 2-3 féle cicabiztos kerítés, tehát nem lehetetlen. Másrészt, ha nekem valaki azt mondja, bármelyik állatom átment a kertjébe és kárt csinált, akkor sűrűn kérem az elnézéseket és magam ajánlom fel, hogy megtérítem az okozott kárt.

2017. júl. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

A macskát nem lehet lenevelni a vadászatról.

Ugyanakkor jogilag köteles lennél a saját telkeden belül tartanod a macskáidat, hogy ne tudjon átmenni a szomszéd telkére.

Jog szerint neki van igaza.

2017. júl. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

A szomoszédod volt a hülye, hogy a kertben hagyta a madarát úgy,hogy nem volt biztonságos, könnyen ki tudott szökni. Biztosítani kellett volna.De persze jogilag támadhatna téged, egy gazda köteles a saját telkén belül tartani az állatát. Ahogy ha valaki kutyája átmegy a szomszédba és kárt tesz, akkor ott is előveszik a gazdát.

De tudom,hogy macskáknál ez nehéz, ha kintiek akkor nem fognak a kerten belül maradni.

Tényleg annyit tudsz tenni,hogy az összes macskádat ivartalanítod (a kandúrokat is) és beszélsz a szomszéddal, elmondod neki,hogy kevesebb macskád lesz és igyekszel hogy ne menjenek át hozzá(már az ivartalanítással is csökkeni fog a kedvük a csavargáshoz).

Én megbeszélném vele,hogy valamilyen szinten kárpótolom anyagilag a madárral. Bár jó lenne,ha tudná bizonyítani,hogy a macska verte le.

Nem szabad nagyon haragban lenni a szomszédokkal, főleg ha nem albérletben vagy,hanem saját ház.

Meg sajnos vannak akik mérgezik az őket idegesítő állatokat..Szóval én igyekeznék megtartani a békét, még akkor is,hogyha nem feltétlenül neki van igaza..

2017. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2017. júl. 2. 09:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!