Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska rosszul van a könyvespo...

Macska rosszul van a könyvespolcon, ahova fekszik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Adott egy 3 éves exkandúr, van neki olyan heppje, hogy szeret új fekhelyeket kialakítani magának házon és lakáson belül. A héten az egyik könyvszekrény kb. derékmagasban lévő polcára szokott rá, mint tuti alvóhely. A gond csak az, hogy mikor álmából felkel, hosszasan prüsszög, köhécsel, öklendezni próbál, miközben én félek, hogy megfullad. Leszoktatni nem tudom erről a mostani fekhelyről, így úgy gondoltam, átalakítom neki a polcot: átmeneti jelleggel lepakoltam a könyveket, és alapos portalanítást végeztem. De továbbra is rosszul van, ha ott - és csak ott - kel fel, de mégis ragaszkodik ahhoz a helyhez. Semmilyen vegyszert, bútorápolót, illatosítót stb. nem használok, egyszerűen nincs több ötletem, mit tehetnék...

2017. júl. 2. 01:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nincsen a közelben valamilyen illatosító, vagy növény esetleg?
2017. júl. 2. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ja bocsánat az illatosítót írtad
2017. júl. 2. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem is a por volt az egyetlen, ami eszembe jutott... Viszont én a macska érdekében is leszoktatnám arról a helyről.
2017. júl. 2. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem, semmi illatos cucc nincs a lakásban, max. a kimosott-kiöblített ruhák a fregolin, ami viszont tényleg a közelében van... de eddig nem volt azzal semmi gond (ruhásszekrényt is szerette-szereti, mint alvóhely).

Leszoktatás: most 3 éves, 1-2 éves korában még müködött (azóta sem ugrik fel az ágyra, asztalra), de az elmúlt évben hiába próbálkoztam bármivel, nem jártam sikerrel. Most abban bízok, hogy mihamarabb megunja.

Készítettem már pár tuti fekhelyet neki az évek alatt, de neki mindig csak az kellett, amit ő alakított ki magának.

Most ez a helyzet:

[link]

Por az gyakorlatilag nincs, csak a nyári bundáját hullajtja serényen (amit szintén összeszedek minden alvása után...).

2017. júl. 2. 02:29
 5/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy teljesen független a helytől a baja, pl. megfázott vagy akármi.
2017. júl. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Frissítés: #5-ösnek lehet igaza, ma nem engedtem felugrani a polcra, elaludt a szőnyegen. A tüsszögés, köhögés, büfcizés azonban továbbra sem szűnt meg. Beszéltem a másik gazdijaival (megosztott macskáról van szó, ergo többen vigyázunk rá), abban maradtunk, hogy a héten elvisszük állatorvoshoz, ha nem javul, addig szedünk neki füvet.

...szerintetek?

2017. júl. 2. 12:47
 7/14 A kérdező kommentje:
...annyit még kiegészítésnek, hogy ugyanakkor nem depressziós, ugyanúgy vakartatja, simogattatja magát. Nagyon remélem, hogy csak egy átmeneti cicanátha lesz.
2017. júl. 2. 12:49
 8/14 anonim ***** válasza:

Ezen a fű nem fog segíteni, ettől még mondjuk szedhettek neki, de ha kijárós, akkor tud enni maga is, ha akar.

Aműgy kinti-benti macska? Ha kint szokott csatangolni, akkor sok betegséget összeszedhet, különösen ha nincsenek oltásai.

2017. júl. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
100+ éves, belső udvaros társasház, ha épp nem lakásban van, a gangon kóborol, napozik, galambászik. De a házból nem lép ki.
2017. júl. 2. 20:41
 10/14 anonim ***** válasza:

Oltásai vannak?

Mert amúgy pl macska aidset simán elkaphatott, de persze lehet, hogy csak egy szimpla megfázás.

2017. júl. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!