Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normalis az hogy egy kifejlett...

Normalis az hogy egy kifejlett macskának nincs egyetlen foga sem?

Figyelt kérdés
Ma vettem eszre hogy a cicámnak nincsenek fogai,egy sem. Az inevel rag,semmi baja nincs ezzel,de en meg ilyet nem lattam és hasonlot sem talalok az interneten! Korulbelul 5 éves ez mar oregseg jele??
2017. júl. 2. 16:35
 1/10 anonim válasza:
37%
Nem estek ki? Am nem normális XD
2017. júl. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát valoszinu hogy kiestek,de hat mitol es miert??
2017. júl. 2. 16:43
 3/10 anonim ***** válasza:

Soha nem hallottam ilyet.

És nem! Nem az öregség jele, a 21 éves macskámnak megvoltak a fogai, sőt a az oldalsó metszőfogai úgy megnőttek, hogy kilátszottak a szájából.

Voltak a cicádnak egyáltalán fogai?

Mert ha nem akkor valami rendellenesség, hogy talán ki sem nőttek a fogai és csak az állatorvos tudna rá válaszolni.

De arra is, hogyha voltak fogai, mitől kapott olyan ínysorvadást, hogy kipotyogtak.

Szegény cica!:(


Közben eszembe jutott, hogy nem volt olyan, hogy a cica eltűnt napokra?

Mert akkor lehet, hogy valami állatkínzó barom kihúzkodta neki, ... de ez már a horrorkategória ...

2017. júl. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szerintem voltak fogai! Sosem vettem észre hogy furcsan ragna vagy csak az inevel! A napokban tunt fel hogy beveszi a szajaba es lenyeli,kezzel raktam a szajaba a sajtot es eszrevettem hogy nem szur a foga es hat beleneztem a szajaba es egyetlen fog sincs benne!

Nem kizart hogy akarki is kihuzta volna neki,nem all meg idegeneknek meg semmikepp sem tortenhetett ilyen!

2017. júl. 2. 17:06
 5/10 anonim ***** válasza:

Csatlakozom, nem normális.

Az én kandúromnak az egyik alsó metszőfogából tört le egy darab, valaki nagyon kedves volt és szájbarúgta. Sok idő kellett, míg újra barátkozós lett emberekkel. Szóval szerintem észrevetted volna a viselkedésén ha valami ilyesmi történt volna.

Valószínűnek tartom, hogy genetikai probléma van. Nem árt állatorvoshoz vinni kivizsgálásra.

2017. júl. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
rendben!!
2017. júl. 2. 18:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Fogkő miatt kihullhatnak a fogai. Most már ez van, ezentúl figyelni kell rá, hogy pépeset egyen. De ha őt nem korlátozza, akkor annyira nagy baj nincs.
2017. júl. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha volt neki egyszer egy komoly ingyulladása, akkor potyoghattak rendesen a fogai. Lehet nem vetted észre. Olyankor kilazulnak, hát elvihetnéd dokival megnézetni. Lehet sorvadás is ami az állkapcsára is ki hathat, ha nincs komoly baj akkor ne aggodj simán eszi majd ezeket a pépes kajákat.
2017. júl. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de az sem normális, hogy egy gazdi csak akkor vegye észre a bajt, amikor már egy darab foga sincs szerencsétlen macskának. Mennyit szenvedhetett!

Ha a gazdi vigyáz rá, egy macska 20 évet is élhet, egyik ismerősömé 22 évet élt.

Orvoshoz kell vinni, hogy az megtalálja az okot, és élete végéig beáztatott száraztápot vagy nedves tápot kell, hogy kapjon, mert az ínyével nem tud normálisan rágni. Ha nagy darabokat nyel le, akkor még a gyomra is tönkre fog menni.

2017. júl. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3, 9: 21 és 22 éves macska, nagyszerű🔥🖤.
2021. nov. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!