Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 hetes kismacskákat mivel...

3 hetes kismacskákat mivel lehetne etetni?

Figyelt kérdés
Macsekunk szült 5 cicát és kezdi öket elhanyagolni, vagy nem tud nekik kellő mennyiségű tejet adni, mert elég soványkák. Szeretnék nekik tejet adni, csak nem tudom milyent lenne célszerű. Friss tehén tehet, vagy bolti uht jó? Esetleg gyerektápot?

2017. júl. 3. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne adj nekik tejet, kölyökmacskáknak való tápot adj nekik, esetleg beáztatva. Vagy a kisállatboltban vegyél állatoknak való tápszert, de 3 hetesen már ehetnek kölyökmacskatápot.
2017. júl. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Semmilyen tejet ne adj, hanem vegyél macskatápszert, azzal etesd őket. Legvégső esetben kecsketejet.

4 hetesen pedig már lehet starter tápot adni beáztatva, vagy darált marhahúst, darált csirkeszívet.

2017. júl. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A cicók általában laktózérzékenyek, így sima tejet ne adj nekik, mert lehet, hogy fosni fognak tőle. Én ritkán laktózmenteset szoktam adni, de azt sem sűrűn. Állatboltban lehet cicáknak való tejet kapni /2 dl, arany árban/, vagy kapható tejpótló is, az esetleg állatorvosnál, vagy állatgyógyszertárban. Próbáld esetleg a junior cicatápot, vízzel vagy levessel /vagy laktózmentes tejjel/ leöntve, hogy pépes legyen.
2017. júl. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tejpótló tápszert, ne tejet!
2017. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tejpotlót vagy kecsketejet, tehén tejet semmi képp. Az anyához hívj dokit valószínű beteg.
2017. júl. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én kiscicáknak cica tápszert vettem, az nem volt olyan drága. (elpusztult az anya macska) Vízzel kellett keverni, sokáig elég. De 4-5 hetesen már kezdtek enni pépeset is. Elején bénák voltak picit, és kb arccal előre beleestek mindig, tapicskoltak rajta, stb, de ha segítesz nekik, viszonylag gyorsan megtanulnak enni, és utána nem kell őket cumival etetni.
2017. júl. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Neeee tejet!

Állatpatikában, Fresnapfban lehet kapni kifejezetten erre való, szopós cicáknak való tejpótlót. De interneten is könnyen rendelhetsz pl. a zooplusról vagy más állatnagykerből.

Megpróbálkozhatsz a kölyökmacskáknak készült konzervvel is, de azt 3 hetesen még nem biztos, hogy meg tudják enni. Korai még nekik.

Semmiképp ne adj nekik tehéntejet vagy gyerektápot.

2017. júl. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem valami virslit adhatsz nekik, valami puhát amit megbírnak rágni és add oda nekik kis darabokban.
2017. aug. 6. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!