Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Észrevettem, hogy a talált,...

Észrevettem, hogy a talált, kb 2 hónapos cicánknak csak 2-3 db hosszú bajsza van, a többi nagyon rövid, kb egy centis és vastag. Ez normális vagy lehetséges, hogy valaki levágta? Ha levágták, ugye visszanő neki?

Figyelt kérdés

Sok cicám volt már, de eddig egyiknél se tűnt fel kiskorában (már amelyik kicsi kora óta van/volt nálunk), hogy ilyen pici, erős, kurta bajsza lett volna. Néhány részeg ember hozta el valahonnan az éjszaka közepén, betegen, (végül a kocsma előtt hagyták egyedül..) ezért is gondoltam, hogy esetleg valamelyikük jó poénnak tarthatta levágni a bajszát.

Amúgy már minden rendben van vele, kapott antibiotikumos szurit mert meg volt fázva (ez nagyon sokat segített :) ), játékos, élénk, bújós, csak most ez a bajusz dolog nem hagy nyugodni :D


2017. júl. 3. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Az enyémnek egyszer kihullott az összes bajsza baloldalt. Semmit nem csináltam vele, és láthatóan őt se érdekelte túlzottan, de viccesen nézett ki. Szerintem ne foglalkozz vele, hamar nő másik.
2017. júl. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2017. júl. 3. 20:39
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Vitaminhiány, tápanyaghiány miatt eltöredezhetnek, elgyengülhetnek a bajuszka-szálak. Minden állatos boltban lehet kapni vitaminpasztát, azt érdemes adni neki. És jó minőségű, magas hústartalmú tápot kapjon!

Ha mégis levágták, akkor sem kell aggódni. A cicák rendszeresen kihullatják a bajusz-szálaikat és új nő helyette. Akik lakásban tartják a cicát, gyakran megtalálják a földön az elhullatott szálakat. Az új szál túrja ki, mint ahogy az emberi hajnál is ez van...

2017. júl. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. júl. 4. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!