Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek lehet valami baja...

Szerintetek lehet valami baja a kiscicámnak, ha a szülei rokonok?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki a családjával egy tanyán él, elég elmaradott körülmények között..Szóval nem csoda, hogy az állataikat is úgy tartják, szerintük fölösleges pénzkidobás pl. az oltás, meg úgy alapból az állatorvos is, ha betegek lesznek a macskák vagy a kutyák, embereknek való gyógyszert adnak nekik..

Nem meglepő, hogy az ivartalanításra se szánnak pénzt, szóval nem rég születtek a macskáiknak új kiscicáik is és az egyik cicát mondták, hogy elvihetem. Amúgy amikor beleegyeztem ebbe, hogy hazahozok egyet, még nem tudtam, hogy hogy tartják őket..

És a lényeg, hogy pár napja voltam náluk megnézni a cicát, amelyik az enyém lesz és az ismerősöm ott mondta, hogy melyik cica milyen rokonságban áll egymással, erre megkérdeztem, hogy akkor valamelyik szomszéd cica az apja az én kiscicámnak? Erre mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, így mondta, hogy nem, hanem a testvére. Én meg visszakérdeztem, hogy ez..komoly? A testvérével nemzettek kiscicákat? Erre elkezdi: Ohh, ezeknek tök mindegy.

Már nem azért, de a macskáknál nincs ilyen, mint az embereknél, hogy betegen jöhetnek a világra, ha közeli rokonok a szüleik? Mondjuk mikor voltam megnézni a cicákat, egészségesnek látszottak, azt leszámítva, hogy tiszta csipásak meg taknyosak voltak, mert elvileg valami huzatos kamrában tartják őket..De lehet, azért betegedtek most is meg, mert a beltenyészet miatt gyengébb az immunrendszerük, mint a normális kiscicáknak?

Vagy ha nincs köze a kettőnek egymáshoz, lehetséges, hogy lesz valami betegsége, ami csak később látszódik majd rajta? :(

Meg egyébként attól is tartok, hogy ugye embergyógyszerrel kezelik őket otthon, ami gondolom nem tesz túl jót nekik..És simán el tudom képzelni, hogy a kiscicák szüleinek a szervezetében az éveken át embergyógyszerekkel való "gyógyítás" miatt felhalmozódtak valami gyógyszer maradványok vagy vegyi anyagok vagy ilyesmik és esetleg amíg az anyamacska terhes volt velük, vagy amíg szoptatta őket, az ő szervezetükbe is belekerült valami..És ez okozhat valamiféle betegséget?

Bocsi amúgy, ha kicsit túl aggodalmas vagyok :c


2017. júl. 3. 15:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Amúgy a kiscicák most 7 hetesek.
2017. júl. 3. 15:53
 2/7 anonim válasza:

Szia!

Ha magadhoz veszed, érdemes egy alapos állatorvosi vizsgálatra elvinni, persze a szükséges oltások mellett, mert állatokra is ugyanúgy hat a beltenyészet. Ha szerencséd van, neki nincs baja, de a kölykeinek lehet, szóval érdemes ivartalaníttatni is.

Az ismerősöd pedig jobban tenné, ha oltatná őket, mert egyrészt nyilván az állatnak sem jó, hogy minden nyavalya gyötri, illetve az "embergyógyszerekre" kiadott pénzből kb. már ki lehetne fizetni az oltásokat és az ivartalanítást. Ezen felül kemény büntetést is fizetnie kell, ha kiderül, hogy nincsenek oltások.

Remélem ,tudtam segíteni és a cicád is egészséges lesz!

2017. júl. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Én is remélem, hogy nincs semmi baja, egyébként ha elhozom, biztos ivartalaníttatom meg be is oltatom. Már csak azért is, mert lány cica, szóval nem szeretném, ha pár hónap múlva szülne még egy csomó kiscicát. Meg mi viszonylag jobb környéken lakunk, errefelé kóbor állatok sem igazán mászkálnak és akiket a környéken ismerek cicásokat meg kutyásokat, náluk is alap, hogy ivartalaníttatják meg beoltatják az állatokat, szóval nem hiszem, hogy pont itt kapna el bármit is, de azért a biztonság kedvéért..

A szóban forgó ismerőseim viszont nem valószínű, hogy bármit is csinálnak velük, eddig is így tartották az állataikat és meg vannak győződve arról, hogy az állatoknak is ez a legjobb...-.- Meg azért sem oltanák be őket meg semmi, mert ők nem is kedvtelésből tartanak egy csomó macskát, hanem mert legalább elfogják az egereket meg a patkányokat a telken..Emiatt annyira nincsenek is a szívükhöz nőve, hogy túl sok pénzt meg időt fordítsanak rájuk, náluk tök átlagos az is, hogy a szomszédok lemérgezik egymás macskáit meg kutyáit bosszúból és ezzel is úgy vannak, hogy na és, van még odakint 6 macska, hogy 1 meghal, az nem oszt, nem szoroz.

2017. júl. 3. 17:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy most még semmi baja sincs, de beltenyészetből származik, és ez nem jó. Később egy vagyont költhetsz a kezelésére.

Leg ésszerűbb megoldásként ezt az almot altatni kéne, a szülőket pedig ivartalaníttatni. Ezek a kicsik vérfertőzöttek. Ha felnőnek, továb szaporodnak egymás közt.

2017. júl. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Borzalmas, hogy még mindig mennyi ilyen őslény van a világon, aki ennyire felvilágosulatlan. Ha meg szólnál nekik, hogy ez így nagyon nem kóser, akkor gondolom fel lennének háborodva.


Ha rokonok a szülők, akkor fennáll a veszélye annak, hogy halmozódnak a betegségekre való hajlamok. Az embernél is van olyan, hogy a vérfertőzésből születő teljesen egészséges, de jóval nagyobb az esélye annak, hogy lesz valami genetikai probléma. Tehát lehet, hogy mázlid lesz, és teljesen egészséges lesz a cica, de jó esély van arra is, hogy beteg lesz. Mondjuk a legtöbb probléma kijön már kölyökkorban, tehát ha egészségesnek látszik, akkor talán az is. De csak talán.


Ha ennek ellenére vállalod a gondozását, az egy szép, nemes gesztus, hiszen te vagy az egyetlen esélye a cicának a normális életre.


Csak nekem közben ökölbe szorul a kezem, ha arra gondolok, hány macskát tesznek még szerencsétlenné, hány állat szenvedése szárad még a lelkükön? És semmit nem lehet tenni az ilyen barmokkal.

2017. júl. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy a vérfertőzés miatt jó eséllyel gyengébb lesz a macska idegrendszere. Amikor furán viselkedik egy cica, sokszor rámondják, hogy hülye, vagy tiszta dilis, pedig sokszor csak genetikai hibája van, amit még tetéz a szolcializáció hiánya.
2017. júl. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tényleg egyébként a felnőtt macskáik is elég furák sokszor..Van pl. egy hím macska, akit egyszer elkezdtem simogatni és ott dorombolt, aztán a következő pillanatban véresre karmolta a kezemet. Ez 3 hete volt és azóta is látszik az egyik karmolásnyoma..Meg ez a macska elég hamar be is durvul, ha elkezdenek vele játszani. Lehet, már az ő szülei is rokonok voltak, ezért viselkedik így :s

Mondjuk már azon se lepődnék meg, ha kiderülne, hogy több generáción át minden macskájuk vérfertőzésből született..

2017. júl. 5. 01:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!