Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska mellett babavállalás?

Macska mellett babavállalás?

Figyelt kérdés

Gondolkozunk a babán, viszont van egy négy éves cicám is, szobamacska, aki maradni is fog. Pici kora óta velem van, ugyanolyan fontos nekem. Olvastam a toxoplazmózis okozta veszélyről, de ezt nem tudom, a gyakorlatban hogy kéne elképzelni? Például ha naponta takarítom a macska almot, csak és kizárólag lapáttal, egy külön erre dedikált kukába, akkor elkaphatok vmit? Az alomtálcát hetente mosom ki, domestosszal fertőtlenítve, és ezt egy külön kefével szoktam mosni, kézzel tehát gyakorlatilag sosem érintkezek az ürülékével.


A macska mindenre oltva van, bolha és féreghajtót is kap három havonta, semmi baja nincsen szerencsére.


Mennyire veszélyes a babára? Milyen plusz lépéseket érdemes tenni a biztonsága érdekében? Szükséges esetleg orvoshoz vinni a cicát és oltatni valami plusz dologra? Az se érdekel ha drága. Bár tudtommal minden oltást megkapott már, amit lehet.


A babaszoba az emeleten lenne, zárva, nem mehetne be oda soha, de a cica főleg a földszinten él, meg a teraszon, kertbe se nagyon megy. Elég lusta, főleg csak alszik. :) nem agresszív, tehát attól nem félek, hogy bántja majd, csak nem akarom, hogy valami fertőzést kapjon el tőle.


Bármilyen tippet és tanácsot szívesen fogadok!


2017. júl. 5. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=DGtpTEskboI

Ezt mindenképp nézd meg:) Egyébként szerintem nem lesz gond, felelősségteljes gazdinak tűnsz. A videó után remélem nem lesznek már kérdéseid a toxoplazmózissal kapcsolatban.:)

2017. júl. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A cicát és téged is le lehet szűretni, hogy átestetek-e már a toxoplazmózison. Ha igen, akkor már védettek vagytok. Ha te nem, de a cica igen, és már nem aktív a fertőzés, akkor sincs már veszély.

Veszély egyedül akkor van, ha te még nem vagy védett, és a cica a terhességed alatt lesz aktív fertőzött, de erre lakáscicánál vajmi kevés esély van.

Amire még figyelj: a toxoplazma kórokozója nem csak az aktív fertőzött macskák ürülékével, hanem nyers hússal és kerti földdel is kerülhetnek a szervezetedbe.

Annyi a teendőd, hogy még inkább figyelsz a higiéniára, azaz nem nyúlkász a szádhoz cicás, nyers húsos stb. kézzel.

Más veszélyt nem jelent a cicád a babádra.

Ha majd megszületik a baba, akkor azért be kell mutatni a cicának, nézze meg, ismerkedjen meg vele, szagolja meg nyugodtan, hogy tudja, ő is a család tagja. :)


(Gyermekem cicák és kutyák között nőtt fel, baja ebből nem származott sosem. Én szintúgy, bár az én gyerekkoromban még sem oltva, sem féreghajtva nem voltak a macskák).

2017. júl. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez a videó zseniális, köszönöm. :) Én biztosan nem fertőződtem még meg, nemrég voltam vérvételen, ott derült ki, de a macskát is meg fogom vizsgáltatni. Ha legalább ő átesett rajta, akkor jelentősen csökkennek az esélyek a problémára. :)
2017. júl. 5. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!