Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Fel hívtam pár állatorvost kanúr ivartalanítással kapcsollatba. Eltérő véleményeket kaptam. Miért?

Van aki azt mondta 6hónaposan, de olyan is volt aki a 9hónapos kort javalotta ami nekem fura volt. Én minél elöbb szeretném mert kinti benti amit nekik is emlitettem. Szerintetek mikor ideális?

Keress kérdéseket hasonló témákban: macska, kandúr, ivartalanítás

2017. júl. 6. 18:27  Privát üzenet  

A válaszok

Az állatorvosok véleménye is megoszlik, hogy ivarérés előtt vagy után ivartalanítsanak.

Válassz egy olyan dokit, akiben megbízol, akit ismerőseid ajánlanak és meg vannak elégedve vele, és hallgass rá.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2017. júl. 6. 18:29 Privát üzenet
Az én kandúrom 1 évesen lett ivartalanítva, és nem tudom miért lenne ez így rossz. Azelőtt ő is kinti-benti macska volt, onnantól kezdve csak benti. Nem jelölget a lakásba sehova, édes aranyos jó cica , semmi gond nincs vele.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2017. júl. 6. 21:02 Privát üzenet

A mi kandúraink május 1-én születtek és szeptember közepén ivartalaníttattuk őket. Szóval kb. 5 hónaposok se voltak. Semmi gond nem volt, 1 nap után el is felejtették, hogy hol jártak.

Akkoriban sokat olvastam erről, ott azt írták,hogy ivarérés előtt a legjobb. Az állatorvos se mondta, hogy vigyük később.

Ami fura, hogy ugyanúgy elkezdtek jelölgetni, igaz most 2 évesen, de nincs az a kandúr szag. Nem veszekednek se, soha.

Szerintem fiatalabb állatot kevésbé is visel meg a műtét.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2017. júl. 6. 21:57 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ivartalanítással eltűnik a tipikus orrmaróan büdös kandúr pisi szag?
Az ivartalanítással milyen betegségeket előzök meg, tehát ivartalanítás után melyik oltások nem lesznek majd szükségesek?
8 hetesen hoztunk el egy kandúr cicát.3 napig kis tündérke volt. Azóta, most 14 hetes, nagyon kis agresszív lett. Ez természetes kandúroknál? Ivartalanítással, korral majd csökken?
Rossz tapasztalatok ivartalanítással kapcsolatban? Ha jó tapasztalatod van azt is szivesen elolvasnám!
Korai ivartalanítással tényleg hugyúti betegsége lehet a cicámnak?
Sürgősen valaki tud segíteni az ivartalanítással kapcsolatban?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!