Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet, hogy allergiás a cicám?

Lehet, hogy allergiás a cicám?

Figyelt kérdés
Most a nagy melegekben veszem észre, hogy valami megváltozott nála. Eleinte annyi volt, hogy folyton nyalta magát, és mivel hosszúszőrű cicáról beszélünk, jött az öklendezés, heti 1-2x szőrcsomót hányt. Vettem neki szőroldó pasztát, erre való tápot, stb., ettől úgy tűnt teljesen megjavult. Mostanában, 1-2 napja tért vissza ismét a szőr hányása, folyton mosakszik, a lábait nyalogatja, néha látom, hogy az arcát, orrát törölgeti, gyakrabban tüsszög a szokásosnál, picit mintha váladékozna a szeme, de egyáltalán nem durván. A kedve esténként nagyon jó, rendesen eszik és iszik, csak nappal fekszik el és kedvetlennek tűnik. A szőre nagyon hullik, próbálom sokszor kifésülni, de persze nem akarom minden egyes nap... Valószínűleg vagy ma vagy holnap állatorvoshoz viszem, de érdekelne, hogy vannak-e ehhez hasonló tapasztalataitok? Lehetséges, hogy allergiás valamilyen pollenre, stb?
2017. júl. 7. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem inkáb macskanáthás
2017. júl. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Dzseri ***** válasza:

Mióta bejött a meleg enyémek is alszanak egésznap, csak este és reggel van egy kis aktivitás. Ha jó a kedve és eszik, iszik rendesen nem hiszem, hogy komoly baja lenne.


Lehet allergia az én egyik cicámnak is könnyezik a szeme tavasszal. Most törölgetem borvízes vattával.

2017. júl. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem nem macskanátha lesz, mert csak napi 1x, max. 2x jön rá a tüsszögés, és az orra sem folyik, nincs begyulladva a szeme. Majd a doki megmondja :) Azért köszönöm.
2017. júl. 7. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!