Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hova tűnhetnek el sorra a...

Hova tűnhetnek el sorra a kismacskáink?

Figyelt kérdés

A macskánknak májusban kölykei születtek. Aztán olyan 4-5 hetes korukban egyszercsak egyik nap már nem találtuk az egyik kölyköt. Pedig akkor még ahhoz kicsi volt, hogy elcsatangoljon. Épp, hogy csak tudott járni és max 1-2 méterre ment el attól a helytől, ahol született.


Aztán rá kb 2 hétre eltűnt még egy.



Tavaly is születtek már kölykök, és akkor is 4-ből 2 eltűnt.


Tavalyelőtt pedig négyből csak egy maradt meg.



Mi lehet ez?

Nem hiszem, hogy betegség miatt haltak volna meg, mert mindig tök egészséges macska volt egyik nap, másnap meg már nyoma sem volt.



(Légyszi olyan kommenteket most ne írjatok, hogy miért nincs ivartalanítva a macska)


2017. júl. 8. 16:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Elvitte a róka őket vagy nyest. Minden esetre elég szomorú, hogy itt tartunk még mindíg.
2017. júl. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Valóban mondhatnánk, hogy valami ragadozó odajárt kajálni. De akkor az nem fog heteket várni a következő vacsira. Inkább gyanítom a tettest embernek, talán kereskedik vele. Nem viszi el az összeset egyszerre, hiszen az anyjuk eteti, gondozza őket. Ő csak figyel, és viszi, amikor vevő van rá.
2017. júl. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

1. Lehet, hogy az anya költözteti őket máshova.

2. Lehet, hogy mégis képesek nagyobb távot sétálni, mint 1-2 méter, és az anya nem veszi észre és viszi vissza.

3. Az ilyen kicsi cicák simán áldozatul eshetnek más ragadozóknak, bakmacskáknak, de volt már olyan is, hogy a baromfiudvarra leesett a padlás féleségről, és megtámadták szárnyasok.

4. Van, hogy a szülők próbálnak úgy megszabadulni a kicsiktől, hogy a gyerek ne vegyen észre semmit. Általában a nőstényeket intézik el, mert azok viszik haza a kölyköket, ha megnőnek, a bakmacska meg úgyis elkószál, van hogy egy hónapig nem is látni. A rendesebbje azért hagy egy kismacskát, hogy az anyaállatot leszívja, annak ne gyulladjon be a melle.

2017. júl. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Négy lehetséges eset is eszembe jut hirtelen.

1. Betegség... Elpusztultak, ilyenkor a anyjuk megeszi őket.

2. Ha az anya úgy látja, nincs annyi teje, hogy mindet felnevelje, a leggyengébbeket lefojtja, és megeszi.

3. Az öreg kandúrok meg szokták ölni a kiscicákat, hogy az anyjuk mielőbb újra tüzeljen!

4. A 3. pont miatt előfordul, hogy az anya 1-2 kölyköt biztonságba visz. Ott is befogadhatták...


Tudom, kioktatást nem kértél, de azért nem árt, ha tudod: a nemi aktus a lány cicának iszonyatosan fájdalmas, ezért vernyákolnak közben annyira, és menekülni sem tud előle.... A másik: a rendszeres vemhesség és szoptatás kimeríti a szervezetét, és sokkal rövidebb életű lesz.

2017. júl. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Két ok lehet: vagy az oda járó kandúrok viszik el és ölik meg őket (gyakori) vagy maga az anyamacska, mert érzi, hogy a szervezete nem bír el évről évre ennyi kiscicát feltáplálni. hogy a többinek jusson elég táplálék, egyet-egyet feláldoz.


De ezek után óvatosan megkérdezném, miért nem akarsz hallani az ivartalanításról? Nem bántásból mondom, de van szíved végignézni ennyi élet pusztulását? És mit csinálsz évente ennyi kismacskával? Nyilván tudod, hogy ha elpasszolod őket gazdiknak, azzal annyi kóbor macska elől veszed el az esélyt, és soha nem lesz vége a gazdátlan macskák embertelen szenvedéseinek.

2017. júl. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Én is arra gondoltam, hogy valami állat viszi el, pl nyest, vagy akár kutya, de akkor nem fura, hogy nem egyszerre az összeset? Meg nem is hallottam semmit hangot, mármint harcra utaló hangokat. Hogy pl a kicsi nyávog, amikor elkapják. Ok, mondjuk lehet nem ébrednék fel rá az éjjel, ha alszom, még nyitott ablak mellett sem.


Meg igazából még sosem láttam semmilyen ragadozó állatot a kertünkben.


Kandúr macskák járnak át, de azokat el tudja kergetni az anyamacskánk. Arra már láttam példát, hogy jött valami szomszéd kandúr macska és az enyém jól elkergette.

2017. júl. 8. 16:53
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok. Nem hiszem, hogy elrabolná őket egy idegen ember eladási céllal, mivel egy sima házimacskával nem megy semmire (gondolom azok, különben vigyáznátok rájuk), főleg nem egy 4-5 hetessel, amelyik valszeg nem marad meg az anyja nélkül, még nem eszik stb.


Nézd meg, hogy milyen ivarú macskák maradtak. Bocsánat, de én a szüleidre tippelek.

2017. júl. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Szeretném majd ivartalanítani, eddig csak azért nem csináltam, mert minden évben ugye meghaltak a kicsik :(


És akartam újakat, tudom, önzőség, de olyan aranyosak...



De most az lehetséges, hogy az anya ölte meg a kicsit? Azért nem hiszem, mert most amikor a második eltűnt, ő már tudott enni rendes kaját is, már nem volt az anyatejre rászorulva. (Bár még szopott, de ugyanúgy evett minden mást is. )

2017. júl. 8. 16:55
 9/16 A kérdező kommentje:

Ha meg a szüleim lettek volna, akkor miért egyesével?


Amúgy két lány cica tűnt el.


De korábbi évben meg pont, hogy lány maradt meg csak, szóval ez szerintem csak véletlen.

2017. júl. 8. 16:57
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak te jársz így.

Pont ezért kéne bent tartani az anyát már legalább a vemhesség végétől fogva!!

És legyenek bent a kicsik és az anya is a házban, biztonságos, zárt helyen! Úgy akár 5-6 macska is megmaradhatna, nem vinné el a nagy részét más kandúr vagy ragadozó.

Persze, az ivartalanítás lenne a legjobb módszer, mert sajnos rengeteg gazdátlan macska van, nem kéne őket tovább szaporítani.

De ha már vemhes,akkor figyelj rá és add meg neki a biztonságos helyet, ne legyen kicsapva az udvarra a kölykökkel együtt..Veszélyes, te magad is mondod,hogy tavaly is, tavalyelőtt is és most is eltűntek..Komolyan, hány macskának kell még meghalnia, hogy bevigyétek őket a házba biztonságba leglább pár hónapra??

Egy 4-5 hónapos cicát már ki lehet szoktatni az udvarra, már van elég erős és figyelmes,hogy megmaradjon kint is.

Egy pár hetes cica szinte teljesen magatehetetlen, bármelyik ragadozó elviszi(Vagy más kandúr),ha az anya éppen nincs ott..

És az anyáank is óriási stressz,hogy nem érzi biztonságban a kicsiket..

Szóval kérlek vagy ivartalaníts,vagy legközelebb vidd be a házba és ott fialjon és ott nevelgesse őket..

Mert jövőre is el fognak tűnni a kicsik és utána is..Ne legyenek illúzióid.

2017. júl. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!