Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tudnék tenni a macskám...

Mit tudnék tenni a macskám vadsága ellen?

Figyelt kérdés

Nagyjából 8 éve van egy fekete, ivartalanított nőstény macskánk,és nagyjából két éve nagyon durván vad lett. Maga mellett nem tűr meg semmilyen más állatot,egyből letámadja, és általában ő nyer. Volt,hogy a szomszéd vizslára rá ugrott,ami ötször akkora volt mint ő legalább. Simogatni sem lehet,a feje tetején lehet,ha máshol próbáljuk megharap. Felemelni meg sem próbáljuk már,annyira harapós lett.Nem tudom mitől lehet ez,hiszen kezdetben nagyon szerette,ha simogatták,most meg nagyjából hozzá dem lehet érni. Tartásban nem változott semmit,ugyanannyit foglalkozunk vele,enni inni is rendesen kap.


Mit tudnánk tenni a vadság ellen?



2017. júl. 8. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is, ha még nem történt meg, alapos állatorvosi kivizsgálást javasolnék. Okozhat ilyesmit állandó fájdalom például.

Ha kiderül, hogy nincs ilyen probléma, akkor nem nagyon lehet mit tenni vele.

2017. júl. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Volt orvosnál,szerencsére nincs semmi baja
2017. júl. 9. 01:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor passz. Kint élő cicáknál előfordul, hogy félig-meddig elvadulnak.

Ha hirtelen lett ilyen, akkor érhette valami trauma, amiről ti talán nem is tudtok. Valaki bántotta, meg nagyon megijedt valamitől.

2017. júl. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonlóan vad (volt) a cicám, mostanára egy fokkal jobb. lehet, h az évek (számszerint 3,5) segitettek, de úgyérzem azért kicsit a viselkedésem is közrejátszott.


Csak azt tudom leírni ami nekem bevállt:


Alapértelemzetten mindig tartsd észbe, hogy a macskának mindig az a jo amit ő akar. Tehát soha semmit ne eröltess (bár szerintem nem is tudod mert megharapna). Biztos vannak olyan pillanatok amikor ő maga megy oda hozzád, ha másnem akkor mikor éhes. Viszont ennek ellenére se akarja, hogy simogasd mert azonnal odaharap stb. Ilyenkor a bizalom visszanyerésének legjobb módja az, hogy tudatod vele hogy érted az ő kummunikációját. Tehát egy valós példára leforditva:

A cicádat alapbol nem pesztrálod max kaját adsz neki. Lesznek olyan alkalmak amikor ő odamegy hozzád de ennek ellenére nem barátságos. Tartsd oda neki a kezed, hogy megszagolja. Jóesetben nem harap bele (az enyém beleharapott még ilyenkor is) ha megszagolt, utána általába jobban megengedi a közeledést, de valószinű a te macskád se fogja engedni. Ahogy írtad a fejénél engedi, h hozzáérj. Tedd ezt. kicsit vakard meg a homlokát, és amint látod egy mozdulatán is hogy nincs ínyére, huzd vissza a kezed, és tartsd ugyanugy az orra elé hogy megszagolja. Ezután akár fogd magad és menj arrébb (mutasd meg neki h tiszteletben tartod, hogy nem akarja h ott legyél).

Az én macskámnál ez a taktika hozott áttörést. Csupa ilyen alkalmak sorozatával sikerült visszanyernem a bizalmát annyira, h végül már az ölembe is felugrott, persze ott is simán belémharapott volna ha nem vagyok elég óvatos.


Tudom, hogy ez kb úgy hangzik, hogy totálisan be kell csicskulni a macskádnak, de sajnős ők tényleg úgy gondolják, hogy ők a főnökök... Szerintem a macskád esetében is bizalomvesztés történt az emberek felé, és ezt a bizalmat kell vissza építeni. Mindenesetben arrol szól, hogy semmi olyat ne eröltess amit ő nem akar, inkább hagyd magára. Szószerint értem hogy ha ilyenje van menj át egy másik szobába és hagyd ott. A másik ami nálam rengeteget számitott, modnjuk csak közel 2 év után jutottunk el ide, hogy egyszer megengedtem neki, hogy bent aludjon a szobába ahol én is alszom. ugyérzem, hogy az én macskámnál ez nagyon sokat jelentett, h együtt alhat velem, régebben azért nem is engedtem neki, mert féltem h éjjel is megharap. A másik amit még tudok ajánlani a jutalom falatok, de nem tömd tele vele. viszont ha engedi h simizd, akkor adj neki 1-2 darabot (nem akarok reklámozni de ami nekem van a dreamies) nagyon szereti mindig boldog ha kap, és kicsit meg is szelidül tőle mivel jön utána h hátha van még.


remélem tudtam segíteni

2017. júl. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,nagyon hasznos volt,megpróbálom így :)
2017. júl. 28. 14:34
 6/6 anonim ***** válasza:

szivi.


meg valami eszembe jutott.

ha engedi h hozzanyulj. akkor ne addig simogasd amig o nem adja jelet h nem akarja. hanem csak simizd meg kicsit es hagyd ott. h lassa h nem is akartal tobbet.

2017. júl. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!