Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 1 hónapra elcsavargott, majd...

1 hónapra elcsavargott, majd visszakerült lefogyott állapotban lévő cica súlyát hogyan lehetne felhozni mihamarabb?

Figyelt kérdés

Kicsit esetlen, ha mondjuk leugrik valahonnan, látszik hogy legyengült, amit kirakok elé, aprított tonhalból egy keveset, csirkehúsból szinte rögtön megeszi.

Bízzam rá a kaját, plusz az idő megoldja?


2017. júl. 9. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha lefogyott de nagyon akkor adjál fogásra való kaját és egyszercsak olyan lesz mint 1 hónappal ezelőtt (szerintem)
2017. júl. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én megpróbálnék többször adni, kevesebbet. Aztán ahogy erősödik, és hízik úgy kevesebbszer többet, míg el nem jutsz addig, ahogy egyébként eteted.
2017. júl. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is többször adnék keveset DE lassan hizlalnám vissza. (Mondjuk max. 25-30%-kal adj neki többet)
2017. júl. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

A nyers hús nagyon értékes táplálék, főleg a nyers belsőségek pl máj! Persze megbízható forrásból.

A nyers hal is nagyon jó! Tonhal is, ahogy írtad.


Valószínűleg összeszűkült a gyomra, egyszerre szerintem se kapjon sokat.

2017. júl. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha ilyen ramaty állapotban van, biztos, ami biztos én elvinném orvoshoz.


Egyébként igen, adj neki többször keveset és nem ártana neki Calopet paszta vagy Nutri-Plus gél vagy valami hasonló nyomelem- és vitaminbomba sem ártana neki.

2017. júl. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy elöttem írták, de ha nem szeretnéd, hogy még egyszer eltünjön, akkor miután felerösödött ivartalanits.
2017. júl. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lefogyott gyenge állatokat napi többször kevés táplálékkal kell etetni,mert szűk a gyomruk így több kaja megterhelő lehet amit esetleg ki is hányhat.

Emellett lehet kapni állatpatikába olyan vitamin keveréket ami tele van vitaminnal és ásványi anyagokkal vizükbe vagy kajával keverve lehet adni,sajnos a nevét nem tudom.


Orvos még nem látta akkor érdemes lenne előbb vele konzultálni és ő biztos ajánlj plusz vitaminokat.

2017. júl. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!