Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Brit rövidszőrű cica tartása?

Brit rövidszőrű cica tartása?

Figyelt kérdés

Nemrég elpusztult a cicánk (házimacska) és szeretnék venni egy brit rövidszőrű macskát. Lenne ezzel kapcsolatban pár kérdésem.

-Mennyire más a két fajta (házimacska és brit rövidszőrű) tartása? Mik az eltérések?

-Fiú vagy lány cicát érdemes venni?

-Nehéz a nevelésük?

-Van-e valamilyen különleges fajra jellemző betegsége amire érdemes figyelni?

-Ivartalanítani mikor érdemes?

-Szoba-, kerticica vagy mindkettő?

-Szobatisztaságra nevelés?

Kertes házban lakunk, van egy kutya (7 éves labrador, barátságos). Az előző cica kertben lakott, így a szobatisztaságról nem tudok semmit. Lennének szobák ahova nem mehet be, illetve van pár dolog (gitár, ukulele, zongora) amikhez nem nagyon szeretném hogy hozzányúljon. Lehetséges ez?

Akinek van tapasztalata ilyen cicával azt kérem hogy segítsen! :)


2017. júl. 9. 21:36
 1/2 anonim válasza:

Ha tenyésztőtől veszed a cicát, akkor valószínűleg ivartalanítási szerződéssel fogod megkapni, vagy lehet hogy már a tenyésztő ivartalanítja mielőtt átadja az állatot.

Tipp:Szerintem megbízható tenyésztőtől vásárolj.Bármennyire is csábítóak az apróhirdetési oldalakon az árak, cserébe lehet hogy beteg, idegbajos macskát kapsz és még az is lehet hogy nem fajtiszta, esetleg britre hasonlító sima házimacskát kapsz a pénzedért.

Brit rövidszőrű keverék cicám van,szerintem nem tér el a tartása a házimacskától.(Ez saját tapasztalat,lehet hogy azért mert keverék,de majd úgy is jön pár válaszoló aki kijavít ha nem így van:) )

Szintén tapasztalatból: én a helyedben lány cicát vennék, sokkal bújósabbak és jobban kötődnek az emberhez mint a fiú cicák.

Viszonylag drága ez a cica, szóval én nem tartanám kertben. (Mondjuk ez attól is függ hogy milyen a környék) Szerintem a bent tartott cicák sokkal jobban igénylik az ember társaságát mint amelyik kint van. Az egyik macskám kinti cica volt és kisebb korában nagyon bújós volt aztán most már csak enni jár haza.

Vannak macskák akik nem bírják a bezártságot de ha ez elő is fordulna bármikor kiengedheted ha ugy látod hogy inkább kint szeretne élni.Ha úgy döntesz hogy bent marad akkor figyelj hogy letudja foglalni magát játékokkal, mondjuk ha jól ki jön a kutyával akkor ez a probléma megoldva.

Csukd be az ajtót ha nem akarod hogy bemenjen valahova, ha annyira huncut hogy tudja használni a kilincset, akkor meg zárd be az ajtót vagy próbáld meg belenevelni hogy azt nem szabad. Ha jól tudom vannak olyan spray-k amiknek az illatuk vagy ízük nem tetszik a macskáknak, fújd be a dolgokat amiket szeretnéd hogy elkerüljön és ennyi. Nem tudom hol tudsz ilyet vásárolni, én is csak hallottam róla, de nézz utána.

Remélem tudtam segíteni, ha valami hibás majd kijavítanak a többiek:)

2017. aug. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kurama88 ***** válasza:
Szia annyit tennék hozzá az előző válaszolóhoz, hogy nekem kandúrka és nagyon kedves bújós cicc! De a tenyésztő mindent részletesen el fog neked mondani!
2017. dec. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!