Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám tönkreteszi a...

A macskám tönkreteszi a lakást, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ragdollt vettünk párommal, mert emberbarát nyugis macskát szerettünk volna, lakásban tartásra. 1. Nem kell a kiokktatás, hogy miért nem menhelyről vittem macskát! 2. Nem szaporítótól vettem, macskakiállításon ismertem meg a tenyésztőt, a cica törzskönyvezett, oltott. Ivartalanítva van. Ennek ellenére a legtávolabbról se ragdollos. Nem szeret ölben lenni, harap-karmol-lesből rámtámad és tönkreteszi a lakást. A függönyt számtalanszor letépte, az almot kikaparja a tálcájából és széthorja a lakásban. Már mindent próbáltam, különféle szőnyegeket az almostálca köré és többféle almot, de mindig széthordja, ami a legidegesítőbb, az ágyba is... Plusz amit lehet azt szétkarmolja. Van több macskabútora, kaparófája, de hiába próbálom rászokatni, jutalomfalatkázni, odavinni, levágni a körmét, egyszerűen nem használja őket. Hagytuk neki, hogy az egyik kis hokedlit tönkretegye, hátha akkor mást nem szed szét, de 3 hét alatt megunta és most az ágyon élesíti a karmát. Ha letakarom, leszedi róla a takarót és kaparja és rágja! Ráadásul annak ellenére, hogy le van vágva a karma is addig nyűzgéli, hogy már szálak állnak ki belőle! Rendeltünk a párommal egy új kanapét és félünk, hogy azt is tönkreteszi. Mit csináljak, hogy lenyugodjon? (használtunk feliwayt, de semmi változást nem tapasztaltunk). Egyre nehezebb türelmesnek lennem vele. Nyilván nem tudja, hogy nekem fájdalmat okozott, de azért nagyon bánt egy-két húzása. Egyik nap véletlenül kint felejtettem a rajzaimat és szétkarmolta őket, szétszedte az egyik plüssömet, ami számomra egy fontos emlék volt (a kórházban kaptam egy kedves szobatársamtól). Teljesen váratlanul ráugrik a billentyűzetemre és kitöröli amit írok, vagy elforgatja a képernyőt. A billentyűzeten is élesíteni próbálta a karmát és kitépte belőle a betűket, amíg nem voltunk itthon párommal. Állandóan galibát csinál, ha nem vagyunk itton. Mindent kiborogat, éjszaka kaparja az ablakot és nem lehet tőle aludni. Nem tudom mit rontok el, régebben perzsánk volt, semmi ilyen probléma nem volt vele. :(

2017. júl. 11. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez valóban nem ragdollos viselkedés. Nekünk is van ragdollunk, de kárt még nem csinált. Lassan 1 éves lesz. Nála szelídebb macskát pedig még nem láttam. Biztos rendes tenyésztőtől van ? Ugyanis köztük is van áltenyésztő, törzskönyves szaporító.
2017. júl. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Dzseri ***** válasza:
100%

mennyi idős?

lehet kéne mellé egy társ, hogy egymáson vezessék le az energiájukat

2017. júl. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mekkora macska?

Nem lehet, hogy egyszerűen (több)játék kell neki?

2017. júl. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1 Van engedélye, korrekt volt velem, mindenről tájékoztatott, vállalt garanciát, kiállításra viszi a cicáit rendszeresen. Az már más kérdés, hogy változó véleményeket kaptam a tulajdonosoktól, akikkel felvettem a kapcsolatot. Többen voltak, akik elégedettek voltak a cicákkal, ezért automatikusan úgy gondoltam, hogy a negatív véleményeket a gazdik hozzá nem értése szülte.

A cica most 10 hónapos. Már jóideje nálam van, 3 hónapos kora óta, ezért már nem tartjuk a kapcsolatot. Amikor a cicát vettem akkor még beszélgettünk és úgy voltunk vele, hogy szokatlan neki az új hely, majd változik a viselkedése. De sajnos nem változott.

#3 Ezek a játékai vannak: 3 labda (ezeket imádja), az egyik csörög, 4 kisegér, 2 kisebb 1 nagyobb, 1 csörgős kicsi, 2 tapadókorongos csörgős pillangó (ezekkel nem szokott játszani, még akkor se, ha csörgetem neki), 3 csörgős-tollas bot (szoktam vele játszani, főleg lefekvés előtt, hátha lefárad) 2 madzag felakasztva, szoktam neki dobálni szétrághatatlan dolgokat, mert kergeti őket 1 darabig, aztán nekemugrik, ha nem dobok újat... :/ (pl. figurás pendrive, hajgumi, kindertojás belseje, palackkupakok)

Nem tudom milyen játék kéne még neki, szerintem bármit is vennék, 2 perc alatt megunná, mert szerinte sokkal érdekesebb lelökdösni dolgokat az asztalról, pl. ventillátort, irattartót, ceruzatartót, aztán szájába kapja és elviszi az ágy alá, ami benne van. Ha látom, hogy kiborította a ceruzatartót, már húzom is ki a kanapét, mert tudom, hogy oda vitt radírt, ceruzát, celluxot, hajgumit. Ezek valahogy jobban érdeklik, mint a saját játékai.

2017. júl. 11. 11:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek elég általános macska-viselkedések (még ha a fajtára nem is jellemzőek, a tietek ilyen, egy bizonyos fajta azért nem garancia semmire).

Nem lehet, hogy nem neveltétek elég következetesen és elég erőteljesen (nyilván nem arra gondolok, hogy bántsátok).

Van lehetőségetek egyes helyiségekből kizárni a macskát? (Mi ezt csináljuk: pl. hálóba, konyhába, fürdőbe nem mehetnek, nappaliba felügyelet mellett (szerencsére van így is nagy terük, ahol lehetnek)

Azon kívül nektek is figyelmesebbnek kell lennetek: mondjuk ne hagyd elől a számodra fontos dolgokat, ha tudod, hogy a macskád hajlamos a rombolásra!

Ivaros?

2017. júl. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5, Nagy házatok lehet akkor. :) Nekünk a felsorolt helyeken kívül csak spajz, előszoba meg folyosó van. A nagy hely a konyha-nappali nálunk. (meg 2 terasz, de az lakáson kívülinek számít, és én oda nem engedem a cicát felügyelet nélkül)


Azt ugye nem gondolod komolyan, hogy a cicára a nap minden másodpercében oda tudok figyelni? 7 hónap alatt 1x előfordult, hogy 3 percre kint hagytam a rajzaimat (vinni akartam szkennelni őket) és rögtön szétszedte. Nem mondom, hogy a macska a bűnös, ő csak játszani akart, de azért nekem elég rossz érzés volt. Azt pedig elég nehéz következetesen fegyelmezni, amikor elmegyünk vacsorázni párommal, és arra jövünk haza, hogy csataér a lakás a macska pedig a kupi közepén szundikál.


Abban igazad van, hogy ez általános macskaviselkedés, volt már sok macskám, a legtöbb szeretett hancúrozni, de azok mind utcáról guberált macskák voltak. A perzsám sosem csinált ilyet, nagyon fájt, hogy elvesztettem, nem akartam perzsát, mert rá emlékeztetett volna, ezért választottunk ragdollt a párommal, mert elvileg nekik is nyugodt, kedves természetük van. Ilyen pusztítást attól a macskámtól tapasztaltam utoljára, akit 6 hetesen a kezembe nyomtak, "ha nem viszem, agyonütik", úgyhogy vittem, a szüleim befogadták. Szerencsétlen az ujjamból próbált szopnizni. Na ő viselkedett így, mindennek nekiment, tört-zúzott. Mostmár 3,5-4 éves, és kezd lehiggadni, de azért egy ragdolltól nem ezt vártam volna. Persze így is szeretem a cicámat, de megnehezíti az életemet az "állandó takarítás de örök rendetlenség" kombó :/

2017. júl. 11. 12:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez azért nem tipikus macska viselkedés, az enyém is kva aktív, de azért ennyire nem tombol.


Nekem egyébként viccen kívül túl okosnak tűnik, mert macskához képest igen célirányosan pusztítja a ti dolgaitokat, vagyis olyan értelemben, hogy szórakozásra vágyik, és egy labda nem elég hozzá, tehát eléri, hogy vele foglalkozz, és pontosan tudja, hogy ezzel eléri, hisz az általad gyakran használt és saját szagoddal megjelölt eszközöket piszkálja (plüss, billentyűzet, rajzfüzet, bútorok).


Ami a legfontosabb, hogy ivartalanítsd, ha még nem történt volna meg, illetve szerezz be neki fejtörősebb játékot. Az enyémnek vettem egy olyan alagutas cuccot, amiben gurul egy labda de nem tudja kiszedni és szabadon formázható az irány. Ezt imádja, néha úgy csinálom, hogy egy részét ne lássa, mert akkor eltűnik a szeme elől a labda. Rettentő sok ideig elvan vele, mert vágyik arra, hogy kiszedje a labdát, és gondolkozik hogyan. Szintén nagy kedvenc bármi, amit meg akar szerezni, de nem tudja hogyan, pl az étel adagolós kis labdák. Én a sajátomnak trükköket is meg tudok tanítani, mert sokáig nem érti mit akarok, de látom rajta, hogy tetszik neki, szeret trükközni. Apportírozni is imád.


A kis labdák madzagok nem kötik le sokáig, ezekben nincs kihívás számára.


Remélem megoldódik a helyzet.

2017. júl. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi lett a cicáddal azóta? Megnyugodott?
2022. márc. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!