Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 hétre nyaralni megyünk, és...

2 hétre nyaralni megyünk, és úgy van megbeszélve, hogy egy ismerős naponta egyszer eljön etetni a 2 cicánkat. Mikor jöjjön és mennyi kaját adjon nekik egyszerre?

Figyelt kérdés
A cicák 3 hónaposak lesznek addigra, bent tartjuk őket. Lesz kirakva nekik szárazkaja egész nap.

2017. júl. 11. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Pontban 13:27:42-kor dugja be a kulcsot a zárba, és 83 egész szemet tegyen nekik a tálba, plusz 2 grammnyi morzsalékot a csomag aljáról.


Hát, ahogy ti szoktátok.

2017. júl. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

2 hétig egyedül hagyjátok őket? Azért ez elég durva, legyetek felkészülve, hogy szét fogják kapni a lakást, egy barátunk nászútra ment így el otthon hagyva a két macskát, egy darab függöny sem maradt meg épen. Oda is járt naponta etetni egy nő, de a macskák nagyon meg voltak zakkanva.

Tök mindegy, mikor megy, csak maradjon ott legalább egy kicsit, szellőztessen ki alaposan, ha nagy kánikula van, legyen egy elsötétített, árnyékos szoba is, és ha meg lehet vele beszélni, azért dédelgesse meg őket minden nap, két cicának nagyon hosszú idő ez így.

2017. júl. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De elég nekik az ha csak egyszer kapnak enni? Mi naponta többször adunk nekik kaját amikor éhesek.
2017. júl. 11. 16:31
 4/10 anonim ***** válasza:
Én már többször is gondoztam cicákat,ha nyaralt a gazdi. A cica napi nedves táp adagját kitettem(amennyire igénye szokott lenni általában), és bőségesen hagytam száraztápot is. Természetesen minden nap friss vizet öntöttem az ivó táljába. Az almot kitakarítottam,ablakot nyitottam/ becsuktam. A cicust megszeretgettem,játszottunk egy kicsit... Nem bonyolult.
2017. júl. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2017. júl. 12. 13:21
 6/10 anonim ***** válasza:
18%

Jó lenne, ha reggel menne. A kiscicák napjában többször esznek, sokkal többször, mint a felnőttek. Hőség van, a konzerv napközben megromlik. A kérdés egyáltalán nem hülyeség.

Azért kellene reggel mennie, mert akkor még hűvösebb van, ami konzervet kitesz nekik, azt elcsipegetik délig, úgyis alszanak, aztán meg esznek szárazat, ha lesz még gusztusuk a konzerv maradékához éppen megehetik. Szóval annyit tegyen ki nekik, ami kettejüknek kb. 8-13 óráig elég. Így a délutáni nagy hőségben nem lesz kint a konzerv. Plusz kérdés: mikor szoktak reggelizni (nehogy túl későn kapják), és mit (nedveset/szárazat).

Kösd a lelkére az ismerősödnek, hogy mindennap mossa el a tálkájukat, és törölje szárazra (az általános higiénia mellett szintén a meleg miatt is).

2017. júl. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nincs megadva, hogy mikor etetjük, őket, amikor éhesek. Nedves ételt adunk nekik, de megeszik a szárazkaját is. Köszi, sokat segítettél, nemrég lettek cicáink és először fogunk menni így nyaralni, és nagyon aggódok miattuk.
2017. júl. 14. 14:33
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha cicabarátokra bízod,akkor minden rendben lesz,nyugi.
2017. júl. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én amikor egy ismerősöm cicáját gondoztam, akkor mindig este mentem (van két macskám és mindig éjjel esznek). Ott voltam 45-60 percet, kitakarítottam az alomtálcáját, szellőztettem és foglalkoztam vele. Amikor én mentem el nyaralni, akkor már egy héttel az út előtt megfigyeltem, hogy mennyit esznek és annyit írtam az ismerősnek, hogy adjon nekik. 2 hét tényleg sok, nálam már egy hét is sok volt nekik...
2017. júl. 22. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. júl. 24. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!