Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem marad meg az étel a...

Nem marad meg az étel a macskámban, mitől lehet ez, mit tegyek, amíg nem viszem el orvoshoz?

Figyelt kérdés

Most vettem észre, hogy 4-5 napja elég sokat hány a macskám, aztán elkezdtem figyelni, és ma már azt láttam, hogy gyakorlatilag, ahogy megeszi az ételt, ki is hányja.. :(

Ő mindig elég hányós cica volt, ezért sem voltam annyira megijedve, de most már meg vagyok.

Bent tartott macska és eléggé hullik a szőre, emiatt már többször vittük dokihoz, aki minőségi tápon túl nem igen tudott mit ajánlani, azt is eszi már jó néhány éve. Fésülöm is a szőrét, de így is sok kihullik. Az a baj, hogy rémlik nekem valami olyasmi, amit a doki mondott egyszer, hogy azt figyeljük meg, hogy szőrcsomót hány-e, mert, ha nagyon összegyűlik a gyomrában, elképzelhető, hogy azt már csak kioperálni lehet..

Ettől félek, erre gyanakszom, hogy amiatt nem fér már étel a gyomrába.. vagy ez hülyeség?

Először azt hittem, hogy a foga miatt lehet, mert van egy kis fogköve, ezért nem mindig rágja meg az ételt rendesen, ráadásul, pár napja az lett a mániája, hogy a fogával nyit ki egy ajtót, ha beakar menni abba a helyiségbe.. Direkt ezért vettem neki puha, konzerves kaját, hogy valami legyen a gyomrában, de most azt is, egy az egyben kihányta. :/ A szárazat is próbáltam megáztatva is, összetörve is, de az se segít..

Amúgy, a kedve rendben van, olyan mint szokott lenni, az orrát is folyton nézem, hogy nedves-e, és az is normális.

Holnap reggel megyek az orvoshoz, aztán visszük tovább, ha szükséges, mert itt csak egy kisebb rendelő van, de addig is, nagyon kezdek megijedni.. :(

Előre is köszönöm!


2017. júl. 12. 01:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Éjjel írtál, azóta voltatok dokinál?

Sajnos lehet, hogy a szőrcsomó a baj. De ha még jó a kedve, akkor talán nagy baj nincs, lehet, hogy ki tudják hánytatni vele.

Szőroldó pasztát kap? Én az enyéimnek macskafüvet is rendszeresen ültetek, szokták rágicsálni.


Amúgy az első mondatodat nem értem: "Most vettem észre, hogy 4-5 napja elég sokat hány a macskám." Most találtad meg a hányásokat? Vagy észrevetted már 4-5 napja, csak nem esett le, hogy baj van?

2017. júl. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hála istennek, ma már semmi nem jött ki belőle, amit evett, de voltam orvosnál, holnap reggel megnézik őt. Valószínűleg, jól sejthettem, mert azt mondták, a foga esélyesebb, ha ilyen megemésztetlenül hányta ki az ételt.

Nem tudjuk még mi lesz, mert fogkő leszedés tuti kell neki, beszéltek valamilyen ultrahangosról is, csak azt mondták, nem tudni, mennyire működne együtt vagy mennyire hagyná azt... :/ Ha pedig húzásra is szükség lenne, ahhoz altatás kell, viszont ő már 15 éves és azt mondták, veszélyes ebben a korban, úgyhogy, az nem tudom, hogy lesz...

Plusz, valamit ki kell találnom az ajtó aljára, valamilyen filccel kellene beborítanom vagy puhább anyaggal, mert ha megint a fogával akarja kinyitni, sose gyógyul meg neki.

2017. júl. 12. 21:39
 3/3 anonim ***** válasza:

A sok hányás kiszáradást okozhat. Pótolni kell a folyadékot (a macskában).


A macskaajtót nyitja ki foggal? Vedd le róla a lengőajtót, és mászkáljon az üres lyukon, nekünk is így van (elvetemedett a miénk), benne hagytam a bélést, tehát a köztes elemet, ami az ajtóban van, plusz a két karimát kétoldalt. Miért nyitja foggal?


Egyébként ha a macskád foggal nyitja ki az ajtót, és nem Chuck Norrisnak hívják, akkor attól is fájhat a foga, és lehet fogfájás, nem fogkő, és okozhatja a problémát. (hányás)

2017. júl. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!