Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy majdnem egy eves...

Van egy majdnem egy eves cicam es most hoztam menhelyrol egy masikat aki kb 3-4 honapos lehet. A kiscica probalt baratkozni. De a nagy nem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kiscica baratkozos de a nagyobbik nem es nem csak a kiscicara de ram is nagyn fuj morog. Most haragszik ram vagy feltekeny? Kajaval probaltam megkenni de nem erdekelte tovabbra is morgott ram..

hogyan szoktatsam ossze a ket macsekot, es hogyan bekuljek ki vele?:D



2017. júl. 12. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:

A macskák territoriális állatok. Most egy idegen macska tolakodott az ő területére, akit el akar üldözni, zavarja. Ha még nincs, ivartalanítani kell, és majd a kicsit is. Ez is segíthet valamennyit.

Egyébként sokat nem tudsz tenni, a macskák önállóak, öntörvényűek. Talán az idő megoldást nyújt, és megszokják egymás jelenlétét.

Te úgy békülj ki vele, hogy a kicsi nincs ott, másik helyiségben van külön, és csak ti ketten vagytok a nagy cicával. Amúgy is legyen a nagyobbiknak lehetősége elvonulni a kicsi elől.

Idővel megnyugszik majd.

2017. júl. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Adj nekik időt. Nálunk mondjuk a kicsi fújt, morgott folyamatosan a nagyra, meg ránk is, mikor elhoztuk, de igazából kb. 3 nap alatt már teljesen összeszoktak.
2017. júl. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Remélem akkor megszokják egymást:)

Köszönöm a válaszokat!:)

2017. júl. 13. 18:21
 4/7 Dzseri ***** válasza:
Fontos, hogy a cicákat egymás jelenlétében pozitív élmények érjék. Kajálás, játék, simogatás, jutalomfalatozás.
2017. júl. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kicsit zárd külön egy helyiségbe (szoba, fürdőszoba), amit a nagy kevésbé használ (mondjuk ne ott aludjon). Először legyen mindig csukva az ajtó, aztán főleg, ha majd érdeklődik a nagy, legyen nyitva résnyire.

Nem örül a vetélytársnak. Féltékeny.

Előfordulhat, hogy egyáltalán nem fogja elfogadni azt, hogy másik macska is van az életedben. És akkor vissza kell vinned a kicsit.

2017. júl. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Most azt vettem észre erdeklodnek egymas irant csak a nagy neha neha raurgik es megharapja a hátát a kicsi meg elbujik es amikor nem jon elo a nagy olyan furcsa hangot ad ki h Ggrr es kozbe nyavog :D most nem tudom hogy allnak esetleg valaki tudja?:D
2017. júl. 15. 03:53
 7/7 A kérdező kommentje:
[link] Ezt a hangot csinalja amit a videoba is hallani lehet, de ezt csak a nagy macska csinalja amikor nem talalja a kicsit
2017. júl. 15. 04:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!