Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fürdethetek egy 4 hetes cicát?

Fürdethetek egy 4 hetes cicát?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert most hozok el szombaton egyet és kinti volt egész végig..és nem szeretném ha a lakásba hozzná a bolhákaz (ha van benne). Azt ne írjátok h ha nem tűröm a bolháit ne tartsak..meg h túl pici! tudom h pici de muszáj elhozznunk!
2010. máj. 21. 15:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Bolhák ellen csak a direkt arra való fürdető hatásos, arra biztos ráírják, mikortól lehet. Nyakörvet pl. 3-4 hónapos kortól, de lehet, hogy ezt korábban.

Nekem volt több macsekom is, mind kinti, most is 4 van és soha egyik sem volt bolhás.

2010. máj. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hát, nem ajánlatos...

Nekem pár hetes volt az egyik cicám, átmentek az anyjáról rá bolhák. Rossz volt nézni, ahogy a kis testén másznak, azt hittem nem fog megmaradni. Úgyhogy Frontline spay-vel kezeltem (azzal a fajtával, amit pár napos kortól lehet alkalmazni). Azt hiszem rá volt írva, hogy ne fürdessük előtte a cicát, de nem biztos. Szerintem inkább ezt, mint a fürdést, ez tartósabb is.

2010. máj. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A bolhák ellen vegyél bolhairtót. Macskát nem szokás fürdetni, egyrészt mert tisztítja magát, másrészt mert megőrül tőle, nem bírja.
2010. máj. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

enyém bírja!Szerencsére nem volt sosem bolhás,bár van neki nyakörve,de egyet már elhagyott a kis félnotás..

Szerintem 4 hetesen ne fürdesd...enyém 5 honapos,és szeret fürdeni..

2010. máj. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Eszedbe ne jusson!
2010. máj. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A legtöbb macska utálja a vizet, ne fürdesd! Vegyél bolhaírtó cseppeket, attól elmúlik. A bolhaírtó nyakörv egy forintot nem ér...mi is vettünk és az állatorvos mondta, hogy hülyeség. Egyébként ki fogjátok engedni az udvarra, vagy csak a lakásban lesz? Mert, ha eddig kinti cica volt akkor igényelni fogja, hogy néha hadd legyen kint.
2010. máj. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Azt hiszem lehet kapni bolhaírtó port,ami olyan mint a hintőpor(talán állatpatikában).Cseppet nem ajánlom,a mamám egyik kiscicája attól halt meg,mert még pici volt a szervezete és méregként hatott rá a "vegyszer",mert ugye ezek felszívódnak és belülről hatnak.Semmiképp ne fürdesd meg,ilyen pici cicáknak még nagyon meleg kell és végzetes lehet,ha a víztől lehül.Amúgy lakásban lévő macskát felesleges fürdetni,mert ammenyire koszosnak érzik magukat,annyira megmosdanak,és amúgy nem tesz jót a természetes bőr- és szőrflórájuknak,tehát amennyiben nem muszáj nem kell fürdetni.Ha az enyémeknek melege van pl. nyáron,akkor vizes kézzel végigsimítom őket párszor,ez még tetszik is nekik,még ez után is képesek egy óráig szárazra nyalni magukat,képzeld el,ha teljesen vizesek.
2010. máj. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nyugodtan megfürdetheted.Én is megfürdettem az enyémet ötheteskorában igaz nem a bolhák miatt hanem azért mert egy iparilift alól szedtem ki és nagyon piszkos volt.Babasampont használj és vigyázz hogy a fülébe ne menjen víz utána jól törölgesd meg és tartsd meleg helyen.Mellesleg az enyém azonnal bemasírozott a szekrény mögé és csupa por lett.
2010. máj. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

én kéthetesen megfürdettem... :/

az utcán találtam, és szörnyen koszos volt. Semmi baja nem lett tőle, még dorombolt is közben. =) Csak vigyázz, hogy a szemébe, orrába, és a fülébe ne jusson víz :)

2010. máj. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát nem véletlenül masírozott a szekrény mögé:), meddig dekkolt ott?
2010. máj. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!