Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cicát kintre szoktatni?

Benti cicát kintre szoktatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2 cicám van. Az egyik 6 éve él velem lakásban, egész pontosan szobában, a másik pedig január óta. Mindkettőt fél évesen fogadta be, így van egy senior meg egy junior ciccem. Ivartalanítottak, oltottak.

Viszont ősszel költözök el Biatorbágyra, ahol bár van hatalmas ház, másokkal laknék együtt, illetve hát albérlet, szóval annyira nincsenek jó szemmel nézve. Így az lenne a helyzet, hogy ki kéne szoktatni őket, és nyilván ha be akarnak jönni, akkor bejöhetnének (pl télen, hidegben - ez meg van engedve).

Lehetséges lenne ez? A kicsi biztos könnyebben megszokná, de a nagy, aki x éve csak ablakból nézi a környezetet?

Szerencsére nem is frekventált részen fogok lakni, meghát amúgy se BP, de még így is félek. Működhetne? Mit tehetnék még értük?



2017. júl. 13. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Fokozatosan, de semmiképpen ne ősszel. Ha szobacica, nem tud már téli bundát növeszteni, ha ősszel kezded csak kiszoktatni. Beszéld meg, hogy tavaszig lehessenek bent még, és akkor kezdd fokozatosan, pár hét alatt kiszoktatni őket.
2017. júl. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Cicáknál minden változásnál a fokozatosságon van a hangsúly. Idő kell nekik, amíg megszokják az új helyet. Ott is előbb majd egy szobával kezdjetek, s csak szép lassan felfedezni a házat. De majd a cicák diktálják a tempót úgyis :) Ha benn már biztonságban(otthon) érzik magukat, akkor lassan mehet a kiszoktatás. Az elején csak naponta mondjuk 2x 15 percet/fél órát legyetek kinn (te is velük!) A lényeg, hogy ne siettesd őket. Ha meg megtetszik nekik, akkor úgyis ki fognak kéreckedni.

Az én cicáim (4 éves ivartalan kandúr és egy másfél éves nőstény) fél éve lettek kijárós macsekok, mi is lakásban laktunk előtte. Néha vannak ilyen fázisok, amikor mintha elfelejtenék, hogy ki lehet menni és le nem tudom vakarni őket magamról. Viszont vannak napok, amikor csak beugranak megnézni, a szomszéd néninél lebzselnek, barátkoznak az utcán(zsákutca) vagy épp csak süttetik a hasuk egész nap a tetőn. Olyankor azért tudnak hiányozni. De ha meghallják a hangom, akkor mindig kedves prüttyögéssel szaladnak oda hozzám egy kis üdvözlősimiért. Meg azt imádom, amikor a kandúrnak sikerül elcsípnie egy gyíkot, rögtön szalad hozzám és hangos nyávogással közli, hogy nézzem meg.

Az idősebb cicáddal szerintem kicsit tovább fog tartani a dolog, de fő a türelem és a fokozatosság. Összességében sokkal lazábbak és barátkozósabbak lettek a macskáim. Örülök neki, hogy ezt a szabadságot megtapasztalhatják.

Ó, és szerintem is tavasszal kezd a kiszoktatást.

Sok sikert!

2017. júl. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát én ezt nem tenném. Az ösztöneik természetesen működnek, az előzőek leírták a téli bunda dolgot, valamint egy hideg tél után a fűtött szobából én tavasszal sem tenném ki a macskát, mármint a tavasz alatt a március-áprilist értem, amikor újabban még havazhat is, meg fagyhat éjjel. Max május körül, de nyáron miért nem lehet ezt elkezdeni? Nem értem. Valószínűleg harmincöt fokban nem fognak megfázni.

Szóval én nem tenném meg úgy általában egy szobacicával, hogy fullon kinti macskát csináljak belőle. Természetesen az ösztöneik működnek. Mi jelenleg lakásban élünk, és kertesbe szeretnénk menni, amit úgy képzelek el, hogy egyrészt lehetne valami zárt részt csinálni, ahol nyugodtabban ott lehet hagyni, másrészt a kerítést megcsinálnám macskabiztosra, hogy ne menjen el.

Az, hogy egy kanapémacska mit fog szólni télen a -20 fokban a méteres hóhoz, hát én ezért sem tenném.

Ha kirándul a környéken alábbi veszélyek vannak: autó elütheti, más macskákkal lehet konfliktus, attól még, hogy ivartalanított, van olyan betegség, ami ellen nincs vakcina, testnedvekkel terjed, elég, ha mosdatják egymást a szomszéd macskával. Elmegy a huszadik szomszédba, egyrészt engem idegesítene, másrészt, amilyenek az emberek bánthatják, ha szép macska, ellophatják, ha útban van, megmérgezhetik, vagy beleehet valami méregbe, amit nem is neki szántak. Sajna, ebben az országban ez van. Még az is lehet, hogy a két legnagyobb veszélyforrás az autó és az ember.

Tízesével jönnek az olyan kérdések a gyakorin, hogy elment a macskám, mikor jön haza, hazajön-e még, várjam-e, reménykedjek-e, van-e esély rá, hogy még visszajön. Görgess lejjebb.

Albérletben nyilván nem tudsz macskabiztos kerítést csinálni. Nem tudsz csinálni egy kifutót, zárt kifutót (dróthálóval bevonva).

Én a helyedben ott hagynám őket, ahol vannak. Gondolom a szüleidnél. Ahol most laksz.

2017. júl. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Majd mindenkepp szolj a szomszedoknak,hogy tied a cica.Jo lenne,ha a cicak a uj helyen is tudnanak nezelodni az ablakbol mielott kimennek.Az enyem is az ablakbol merte fel a terepet az elso par napba.Szerintem lehet jobb lenne osszel elkezdeni a kiszoktatast.Az en cicaim telen bent alszanak es ahogy jon a jo ido fokozatosa szoknak ki nyaron mar tobbnyire csak enni jonnek be.Irtad,hogy telen bent lehetnenek a cicak.Szoval,ha osszel kezded el kiszoktatni oket,akkor lenne egy par honapos kiszoktatasi ido.Masok sem kotnenek beled a cicak se akarnanak egesz nap kint lenni es mire arra kerulne a sor,hogy egesz nap kint legyenek mar nagyon jol ismernek a kornyeket a veszelyeket meg stb.Es persze neked is lenne idod megszokni,hogy nincsenek egesz nap melletted.Nekem pl az elso 1-2 ejszaka mindig rossz erzesem van mikor nem alszanak bent.Meg,ha van ra lehetoseg csinalj nekik egy kinti kuckot,hogy,ha te epp nem is vagy otthon,de rossz ido van,akkor betudjanak bujni valahova.
2017. júl. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudsz olyan albit kivenni, ahol nem kell másokkal együtt lenned?

Akár egy kis egy szobás gazdon szerű ház.

Vagy olyanokkal menni,akiket nem zavarnak a cicák?

Egy világ életében bent élt cica nehezen szoktatható ki, mindentől rettegni fog kint valószínűleg . Ki lehet szokatni, de fokozatosan. És teljesen tuti,hogy nem fognak kiszokni, aludni biztosan bent akarnak majd.

Milyen környék egyébként?

Ha nagy az autóforgalom, akkor nem ajánlom egyáltalán.Ha kicsit eldugotabb helyen van,akkor működhet.

2017. júl. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!