Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért harap meg a macskám?

Miért harap meg a macskám?

Figyelt kérdés

Ma reggel arra ébredtem, hogy a macskám mindne ok nélkül, egy hatalmasat harapott a karomba. Ez a 2. ilyen eset, az első éjszaka történt, úgy kb. 1-2 hónapja.

Az is előfordult már, hogy puszival ébresztett, vagy csak hozzám bújt, de időnként nekem dől, én megsimogatom, ő pedig sértődötten elszalad, néha még fúj is egyet.

Mindig is agresszív volt egy kicsit, de már kezdi átlépni a határokat.


2017. júl. 13. 21:53
 1/9 Dzseri ***** válasza:

vannak játékai? játszol vele?

lehet tele van energiával

2017. júl. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az biztos.

Főleg etetés előtt.

Egyébként képes órákon át ugyanabban a pózban feküdni.

2017. júl. 13. 22:26
 3/9 Dzseri ***** válasza:
mennyi idős?
2017. júl. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
10 éves ivartalanított kandúr.
2017. júl. 13. 22:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Esélyesen vannak érzékeny területek a testén (ez adódhat krónikus nyavajából, vagy akut, átmeneti sérülésből stb). Talán az azonos pózban való alvás se véletlen, adott pózban nem terheli a fájó felét.


Tehát ha érzékeny pontot simogatsz, az fájhat neki, ezért karmol.


Megoldást, figyeld ki, melyik testtájékát érintve karmol, és hogyan érsz hozzá olyankor pl fentről lefelé, vagy fordítva, vagy hirtelen, stb. De a testtáj a döntő.


Persze nem biztos, hogy ez a probléma oka a te macseszodnál, de sok hasonló esetben esetben ez. Tapasztaltam. Utólag állatorvos kimutatta.

2017. júl. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, és még az jutott eszembe, hogy van pusztán olyan is, amikor egy macska megunja a simogatást, és csak durván képes kifejezésre juttatni.
2017. júl. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy megúnja. Van úgy, hogy órákig nem tudom magamról levakarni.

Meg ezek általában akkor történnek mikor még félálomban vagyok.

Van egy társa, (9 éves ivartalanított nőstény), vele is furcsa. Elsétál mellette, és egyszerűen félrelöki, meg ráugrik, harapja a nyakát. Mikor rászólok elszalad, a másik pedig ijedten egy sarokba kuporodik. Próbálom nyugtatni, de elhúzódik, mert rögtön megjelenik újból az agresszív.

2017. júl. 13. 23:21
 8/9 anonim ***** válasza:

A macska szeretetből is harapdál. Pl. simogatom (sokáig), egyszer érte nyúl a kezemért, megfogja, és elkezdi harapdálni. Általában a csöpp kis szájába konkrétan a leghosszabb irányban próbálja meg bekapni a kezem, vagy újabban harapdálja a könyökömet, a csontot (egyelőre még a könyököm az erősebb :D ). Ha szeretetből csinálja, sosem engedi ki a karmát, amikor fogja a kezem. Ha kicsit elege van, és bepörög, akkor kiengedi a karmait. Az internet (főleg az fb) tele van ilyen mémekkel (főleg angolul), hogy "purr-purr, bite-bite" (bite=harap), simogatás közben is.

A kandúrod a nőstény macskáddal nem agresszív, hanem párzási mozdulatokat végez. Párzáskor a nőstény lekuporodik (tehát a te nőstényed sem félelmében húzódik félre a sarokba, hanem lekuporodik, hogy a kandúr ráugorhasson), a kandúr ráugrik a hátára, megragadja a nyakánál, és hát izé... utána meg villámgyorsan elporzik onnan, nehogy kapjon egy pofont, mert esélyes rá. Ne büntesd érte, igazságtalan. Ez (lenne) a természet rendje. Ez ösztön.

Mit jelent az, hogy mindig is agresszív volt? Mit értesz ezalatt?

Ugyanez, amit a harapásra mondtam, érvényes arra, hogy fúj egyet ha megsimogatod, amikor dörgölőzik, hát csak azért, mert ő nem úgy képzelte. Ő úgy képzelte, hogy dörgölőzik, aztán kész. Lehet, hogy holnap másképp képzeli. Figyeld a jeleket amiket a macskád ad, egyébként azon kívül, hogy hasznos, tök érdekes is.

2017. júl. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondom kérdező, ahány macskánk volt, mind ezt csinálta onnantól, hogy fájlalta valamelyik testrészét (krónikus panasz). Ezen macsekok általában a karmukat is kimeresztették, ha fájó részen értem hozzám, máskülönben imádták a simizést - a többi testtájon.
2017. júl. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!