Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Depressziós a cicám? Mit...

Depressziós a cicám? Mit tehetnénk, hogy jobb kedve legyen?

Figyelt kérdés
A cicámnak lassan 2 hete megműtötték az egyik lábát, azt mondta az állatorvos, hogy be kell zárni, még a házban se mászkáljon szabadon. Azóta a garázsban van, de szegény kinti cica, eléggé megviselte a dolog, és még tölcsért is kapott. Még 2 hétig kell bent lennie. Eddig még tűrte is, viszont ma már nem evett a vacsijából, egyre rosszabb a kedve láthatóan, pedig a sebe szép, a varratait is kiszedték. Ezek a depresszió jelei? Mit tehetnénk, hogy jobb kedve legyen?

2017. júl. 14. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Játssz vele egy kicsit. Simogasd sokat. Foglalkozz vele többet mint egyébként. Adjál neki egy kis "finom" cica kaját, kényeztesd el amíg lábadozik. :) Plusz nem tudom a garázsotok milyen, de próbálj meg egy kis fényt/világosságot csinálni neki, ha nagyon sötét helyen van azt nem biztos hogy szereti hosszútávon.
2017. júl. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, próbálok minél többet bent lenni nála, simogatni. Játszani nem tudom mit lehetne így, hogy nagyon kímélni kell a hátsó lábát, de ha valakinek van ötlete, szívesen fogadom ;)

Reméljük hamar jobban lesz! A tölcsért holnap lehet levenni róla, akkor csak jobb lesz neki egy picit!

2017. júl. 14. 21:04
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Mért nem lehet a házban? A garázs se fél négyzetméter, hogy meg se tudjon mozdulni. Nem hiszem, hogy még két hetet túlél a garázsban.
2017. júl. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Vidd be a házba, vedd az öledbe es simizd, adj neki nasit... Játék pl ha leteszed a fotelba vagy valami, es eleteszel egy gombolyagot, hogy elerje az elso labaival... Utogetni fogja.. vagy valami... Foglalkozz vele sokat!

Remélem meggyógyul ! :)

2017. júl. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 dellfil ***** válasza:
39%

Két hete be van zárva, és csodálkozol, hogy "depressziós"?

Ne kínozd szegényt tovább, még az "ő érdekében" se.

"Mit tehetnénk, hogy jobb kedve legyen?"

Engedd ki. Miféle hülyeség egy hónapig foságra ítélni egy lényt, mert volt rajta egy sérülés. Nem lehetett akkora, hogy ezért egy hónapon keresztül megvond tőle a szabadságot. Tulajdonképpen most keményen kínzod azt az állatot.

Ráadásul ... áh hagyjuk.

Engedd ki... még az is lehet, hogy vissza jön. Tudnak ám hűségesek is lenni a macskák. Minden ellenkező híreszteléssel szemben.


dellfil

2017. júl. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Kedves ötös válaszoló biztos jobban tudja mint az állatorvos :)


Nekem is ilyen volt a cicám,neki is műtéte volt,tölcsér kapott és jó ideig nem mehetett ki,ő mondjuk jól viselte,én is nagyon sokat voltam vele,meg nekem annyi szerencsém volt,hogy két cicám volt,és együtt voltak végig :)

2017. júl. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ki semmiképp nem mehet, még legalább egy hétig, de inkább kettő. Ma reggel lehetett róla levenni a tölcsért, evett is, azóta mosakszik :)

Én is rengeteget vagyok bent nála, simogatom, majd kipróbálunk ma valami nyugisabb játékot is.

A segítő válaszokat köszönöm szépen! :)

2017. júl. 15. 11:02
 8/9 anonim válasza:
vidd be a házba és ott játsz vele simogasd adj neki játékot fektesd be valami puha helyre ahol meleg van a házba
2017. júl. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
54%
Friss levegő, napfény és kinti növény a közelében biztos jót tenne neki. Tedd ki egy ketrecbe vagy mondjuk egy berácsozott kutyaházba.
2017. júl. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!