Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicahiszti? Mit lehet vele...

Cicahiszti? Mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Nőstény cicám kb másfél éves. Folyton nyávog és kaját lop. Kicsinek is nagyon beszédes volt, s emellé irtó idegesítő, vékony hangja van. A cicatápot megeszi, de csak miután jó 2 óra hosszát nyarvogott egyfolytában valami más kajáért. Főtt csirke+rizs/zabpehely-jel is próbálkoztam. Ugyanez. Nem akar semmit megenni a táljáról, csak miután leadott egy kiadós hisztit.

Kiskorától kezdve rászóltam mindig ha lopni készült vagy hisztizett. Volt fejrekoppintás... Utána elmegy, megeszi a saját kajáját. De aztán kezdődik minden elölről. Nem tudunk nyugodtan enni. Semmi sem használ.

Van mégegy macskám, ő egy 3 éves kandúr, csupán erőteljes rászólással tündérien viselkedett, mostmár rá se kell szólni, tud viselkedni.

Segítsetek!



2017. júl. 15. 12:27
1 2
 1/19 Dzseri ***** válasza:
100%

lehet segíteni, ha egész nap kint lenne a száraztápja

lehet nem szereti a kajáját váltsatok

2017. júl. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Váltottam tápot jópárszor. Barf etetéssel is próbálkoztunk, a nyers húst még véletlenül se enné meg. A főtt hús, amit még úgya szívesen megeszik, de azt is csak kb 1 óra eredménytelen hiszti után.
2017. júl. 15. 13:05
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A macskák is különböző természetűek. Valószínűleg ez a cica jobban igényli a társaságot, többet kell vele foglalkozni. Játsszatok vele sokat. Nem lehet, hogy nem is annyira a kaja miatt, hanem a figyelemért "hisztizik"?

Ivartalanított? Általában ivartalanítás után kecsit lenyugszanak a cicák.

A macskát nem lehet úgy idomítani, mint a kutyát (persze a kutyával sem így kell viselkedni) és nem is azt kell elvárni tőle, hogy tündérien viselkedjen és a lehető legkevésbé zavarjon titeket.

2017. júl. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

A macska az macska, a gyerek meg gyerek. Ezt tovább nem szeretném tárgyalni.

Nem ivartalanított. A tündéri viselkedés pedig nem azt takarja, hogy ül mint egy szobor. Kinti-benti macskák, bár a nőstény inkább csak benn tartózkodik. Van, hogy mellénk fekszik, dorombol, játszok is vele, nagyon bújós jószág. Minden csodás, amíg meg nem éhezik, vagy mi meg nem éhezünk. Nem lehet tőle enni. Ha benn van, mászik az asztalra, ha elküldöm, nyávog, majd pár perc után megint mászik az asztalra. Ha kicsukom, szintén nyávog folyamatosan. Nem tudok tőle főzni, mert láb alatt van ill folyamatosan nyávog. Többször majdnem balesetet is okozott (forró olaj/víz). Ezzel szemben a kandúr ül és figyel pl főzés közben. Ha eszünk, hidegen hagyja, max néz, ha valamire nagyon fáj a foga. Nála az evéssel sincsenek gondok.

2017. júl. 15. 13:47
 5/19 anonim ***** válasza:

Minden macska más-más egyéniség. Ő ilyen, megváltoztatni nem fogod tudni.

Érdemes adni neki nyers húst: csirkét, más baromfit, marhát, illetve csirkeszívet.

Ivartalanítani pedig mindenképpen kellene, amiatt is lehet ennyire nyugtalan.

2017. júl. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy a macska gyerek?
2017. júl. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
"A macska az macska, a gyerek meg gyerek. Ezt tovább nem szeretném tárgyalni. " Aha, maszatolsz. Tehát ha macska, akkor nyugodtan földhöz lehet vágni...Látom töröltetted az ezt kifogásoló válaszokat és törölve lett a kérdésedből az is, hogy a párod földhöz vágja a macskát. Ivartalanítani kéne, foglalkozni vele, nem földhöz vágni, de ahogy látom te sem a felelős állatszerető emberek táborához tartozol, csak egy kiegészítő.
2017. júl. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
44%
6. Én írtam neki, hogyha a párja így kezeli az állatot, mert idegesíti, akkor gyerekkel is így fog bánni.
2017. júl. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ki jelentette a kérdést/válaszokat. Nem én.
2017. júl. 15. 15:28
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

6: Én is kérdeztem tőle, hogy ha majd a gyereke fog hisztizni, őt is nyakon csapja-e a párja, miután írta, hogy a párja néhányszor földhöz vágta a macskát, ha rossz napja volt és nem volt kedve a folytonos nyávogást hallgatni. Csak épp törölték ezeket a kommenteket és az erre vonatkozó részt a leírásból. Gondolom, ezeket is törlik majd.


Amúgy meg kérdező, ha főzöl, ne engedd be a macskát, amikor meg esztek, akkor abba a helyiségbe ne engedjétek be arra a rövid időre. Ha kicsukod és nyávog, hát nyávog. Ha a saját kajáját megeszi végül, akkor nem marad éhen. Próbáljátok olyan táppal is etetni, amit még nem próbáltatok, hátha jobban beválik. Játsszatok vele sokat. És főképp ivartalaníttassátok.

2017. júl. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!