Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kell még valami, amit feltétle...

Kell még valami, amit feltétlenül szerezzek be? Cicagazdi leszek hamarosan.

Figyelt kérdés

Nemsokára cicagazdi leszek, már alig várom. Ha minden jól megy, még kb. 1 hét, mire hazahozom.


Amiket megvettem:

- Fedett cica WC + alomlapát + alátét

- Kaparóoszlop (később lesz nagyobb cicabútor is)

- Szállítóbox

- Kerámiatálak (lesz még önetető + alátét)

- Száraztáp

- Biológiailag lebomló alom

- Szőroldó paszta

- Játékok: tollas bot, labdák.


Mi az, amit szerintetek még feltétlenül szerezzek be?


Természetesen, bolhairtó + féreghajtó később még jön ezekhez, ha meglátogattuk az állatdokit.


Lakásban tartott, ivartalanított MC lesz.


Igazából sok másra nem tudok gondolni, amit meg tudnék még venni neki a felsoroltakon kívül, de gondoltam, hátha valakinek van ötlete még.


Gondolkoztam egy cicaágy beszerzésén, de ezt elvetettem, mert úgyis szeretnék majd venni egy masszívabb macskabútort, fekhely részekkel, mosható párnákkal, amellé meg feleslegesnek érzem.


Bármilyen ötletet, tanácsot megköszönök.



2017. júl. 15. 17:08
 1/9 A kérdező kommentje:
A kefét majd elfelejtettem, azt is beszerzem még.
2017. júl. 15. 17:11
 2/9 Dzseri ***** válasza:
100%

bolhát írtani maximum akkor kell, ha olyan helyről jön ahol ez előfordul, rendszeresen pedig egy szobamacskánál teljesen felesleges


vehetsz neki macskafűvet, én tönkölybúza magok vettem, azt szoktam elültetni, nagyon szertik


nedves tápot nem írtad, kell nekik alutasakos is, kell a folyadék

2017. júl. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Főzni fogok neki, húst, a száraztáp mellett.


Szóval a nedvestápokat lehetőleg hanyagolnám. A többségük tele van ízfokozókkal.

2017. júl. 15. 17:24
 4/9 Dzseri ***** válasza:
100%

a csoki is tele van velük mégis esszük :-D


nekik is kell egy kis nassolni való :-D

2017. júl. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
A macskafüvön kívül szerintem mindent leirtál, tán macskamentát vehetnél a kaparofát bekenni vele hogy szivesen használja
2017. júl. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Legalább 10 db mágikus henger!!!
2017. júl. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez így tökéletes. :)

Annyi megjegyzésem lenne, hogy lehetőleg ne főzd a húst, sokkal egészségesebb számukra nyersen. Érdemes előtte legalább 2 hetet fagyasztva tárolni.

Mindent kaphat nyersen, kivéve a disznót és vaddisznót, ezeket nem.

Kaphat mindenféle baromfit, marhát, nyulat, halat. A csirkeszív nagyon jó, akár mindennap ehet, májat viszont csak ritkán, keveset.

2017. júl. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Közel 30 évnyi macskás tapasztalatom, hogy a cicáknak árulnak egy csomó cuccot, amikre ők magasról tesznek.

Ilyen a macskabútor például, mivel a cica oda fekszik, ahova neki épp tetszik. Ha olyanja van, akkor a macskabútorra, de ha olyanja, akkor a kanapéra, az ágyadba vagy épp az üres fürdőkádba. Időről időre változik, mi a kedvenc helye. (Bár volt olyan cicánk, aki szerette a saját kosarát.)

Nálunk a cica sosem értékelte a bolti játékokat, sokkal jobban elvan egy papírgalacsinnal vagy söröskupakkal. Másik nagy favorit (mint minden macskánál) a doboz és a zacskó, amibe belemászhat.

A kaparófát sem használta soha, akkor sem, amikor benti cica volt egy sérülés miatt. De a bútorokat sem kapta szét, a szőnyeget viszont a mai napig szívesen megkapargatja néha.


Azt mondják, a cicák szinte bódult állapotba kerülnek a macskamentától. Na ő nem! Abszolút nem érdekli. Valamilyen fű félét viszont érdemes ültetni, mert a cicák szeretnek füvezni, főként ha nem jó a gyomruk. A citrusfélékkel viszont a világból ki lehetne kergetni, azoknak a szagát nagyon utálja.


Eddig bármilyen almot vettünk, a kakit muszáj azonnal a wc-be dobni, mert iszonyat büdös. A pisi sem illatos, bár annak a szaga egy idő után elszáll. (Lehet venni alomillatosítót vagy eleve illatos almot is.) Ha van cserepes növényed, akkor lehet, hogy kiskorában még inkább oda menne kaparni.

Nem tudom pontosan, mik a mérgező növények, de olyanokat ne tarts otthon, nehogy megegye őket a cica!


Szerencsére a mi cicánk nem randalírozós fajta, így nem voltak nálunk soha leszaggatott függönyök, felborított karácsonyfa vagy összetört, kiborított cserepes virágok. Egész életében egyetlen tálat vert le, de azt is azért, mert túlságosan a pult szélén hagytuk, ő meg felnyúlkált, mert vonzotta a benne lévő kaja illata. Illetve kis korában direkt lepisilte a szőnyeget, mert nem foglalkoztunk vele. (Később olvastam egy cikkben, hogy a cicának van egy ilyen tulajdonsága, hogyha nem foglalkozol vele, pedig neki igénye lenne rá, akkor bosszúból lepisil ezt-azt.)


Szerintem nagyjából helytállóak azok a kifigurázós jellemzések, amiket a cicákról szoktak adni. Valóban a világ közepének képzeli magát. Például ha az öledbe ül, felejtsd el, hogy olvasol vagy netezel mellette, mert nem fogja hagyni. Akkor vagy direkt megakadályoz abban, amit csinálni akarsz, vagy ott hagy duzzogva. Olyan sem nagyon van, hogy felkapom és megsimizem, mert csak akkor hagyja, ha neki igénye van rá. Amúgy fél perc után le akar szállni. Talán egy dolog van, amivel nem értek egyet a macskák jellemzésénél, hogy a házhoz (= kajához) ragaszkodik, nem a gazdához. A mi cicánk abszolút hozzánk ragaszkodik, főként anyukámhoz. Én meg a mumus vagyok olykor, mert én szoktam neki beadni a gyógyszer (ami egy cicánál nem egyszerű, ezt tapasztalni fogod).

A cica biztos, hogy fog szökéssel próbálkozni, ha másért nem a vadászösztönök miatt. Ki akar majd menni a nyitott ablakon vagy az erkélyre, ha van. Sőt, akár a lakásból is kiszökik, hogy világot lásson. Erről nem is igazán lehet őt leszoktatni.

Fiú vagy lány cica lesz? Tapasztalatom szerint a kandúrok simulékonyabbak, kedvesebbek.


Tápból mindenképpen minőségi tápot vegyél a cicának! Az MC-nek talán gyártanak is külön, nem tudom. Indoor cat és steril cat viszont tuti van. Mindenesetre figyelj arra, hogy megfelelő tápértékű legyen a táp. Nálunk a száraztápot egész nap eléri a cica, csak nedveset kap reggel-délben-este.

Szerintem a minőségi alutasakossal sincs probléma, de ha húst adsz neki, akkor csak natúr készítsd, fűszerek nélkül vagy nyersen (kivéve a sertéshúst, mert azt csak főve szabad adni neki!). Annak pedig nézz utána, hogy ezzel az etetési móddal megkap-e minden fontos tápanyagot, mert ha nem, akkor kiegészítő vitaminokat kell neki adni.

Arra készülj fel, hogy a cicák finnyás állatok, és lehet, hogy nem fog neki ízleni az a táp, amit pont kinéztél, így érdemesebb először csak kisebb kiszerelést venni belőle. Azt mondják, hogy időnként váltani is lehet tápot, különben még finnyásabbá válik. Ez szerintem a húsra is igaz lehet. Egyrészt lehet, hogy nem fogja (mindig) szeretni, másrészt egy idő után megunja. (A mi cicánk a májat is imádja, és még semmi baja nem lett tőle soha.)

Bár a cicák keveset isznak, víz mindig legyen neki egy kis tálkában. Tejet meg csak akkor adj neki, ha bírja. A mi cicánk nem szereti, mert mindig hasmenése lett tőle. (Amúgy állítólag a cicák laktózérzékenyek, így lehet érdemes neki laktózmentes tejet vagy cicatejet venni, ha tejet adnál neki.)

Kéregetni is imádnak, a mienk azonnal otthagy bármilyen kaját vagy felpattan a szeme, ha meghallja, hogy nyitom a felvágottat vagy a sajtot. Sőt, ha meghallja, hogy késsel vágunk bármit (legyen az répa vagy alma), már jön, mert neki a késhang egyenlő a finom husikával.

A jutifalatokat, kolbászkákat, kis ropogtatós párnácskákat is imádja. Azt nem tapasztaltam, hogy a szőroldó bármiben is segített volna neki. Vagyis csak jutifalatnak kapta mindig, alapból nem kap, mégsincs semmi baja a hiányától.


Végezetül azt javaslom, olvasd el Homonnay Gergely: Puszi, Erzsi c. könyvét. Sok tipikus macskadolgot leír a lakásban tartott cicákkal kapcsolatban. :D (Bár Erzsi szerintem egy igencsak elkényeztetett cica, akinek sok minden el van nézve.)

2017. júl. 16. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Maxitabi ***** válasza:

A kefe a legfontosabb + egy jó porszívó!!:))

Az mc-nek magas kaparófelülete legyen, az enyém használja a 2 méteres macskabútort/kaparófát, akkora legyen, hogy ki tudjon nyújtózkodni-kb 1.20-1.30 magasra(vagy még többre)(a tenyésztő szoktatta a kaparófához és az alomra is). Az mc-m imád a vizesvödör mellett ülni és sokat is iszik szerencsére. Aludni magas helyeken szeret, ill zártabb helyen-macskabútor, v szekrény tetején a box, v régi macskabútor háza, de leginkább mellettem kanapén, ágyon.. Macskafűt naponta többször rág -és még nem is hányt 7 év alatt szőrgombócot.. Én azért adok neki naponta nagyon jó minőségű tasakosból-vízzel higítva egy kicsit, de nyers husi is befigyel a gabonamentes táp mellé.

Karomvágó ollót is vegyél, nem ördöngösség megtanulni levágni, de a bútorok és te is megköszönöd..

Rengeteg szőr van mindenhol, a porszívód legyen alkalmas szőr szívására is..

Ha esetleg erkélyed van, akkor macskaháló- az mc egy ugróbajnok, nagyon kíváncsi, ezért figyelni kell!

A fontos-nagy méretű alomtál-esetleg magasabb is mint az átlag, nálam az egyikbe van pisi, a másikba kaki általában; ill nagyobb méretű szállítóbox, ami 10 kg-t is elbír majd esetleg..

2017. júl. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!