Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscicák tudnak könnyekkel...

A kiscicák tudnak könnyekkel sírni?

Figyelt kérdés

Elhoztam egy ismerősömtől egy 10 hetes kiscicát és esténként gyakran sírdogál, mármint így hangosan nyávog szegényke. Egyébként előtte az ismerősöméknél az anyukája is ott volt, meg volt 5 másik kiscica is vele, meg 4 másik felnőtt macska, most meg nincs egy cica se mellette.

És a lényeg, hogy ma néztem a szemét és olyan volt, mintha összegyűlt volna benne a könny :( Szerintetek lehet, hogy a szomorúságtól sírt, vagy lehet, valami betegség miatt könnyezik? És egyébként kb. mennyi idő, amíg megszokja, hogy már nincs itt az anyukája meg semelyik cica, akivel eddig együtt volt?


2017. júl. 15. 23:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Könnyezni tudnak, de sírni, úgy ahogy mi, úgy nem. A kutyák sem tudnak.
2017. júl. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Foglalkozz vele minél többet, hogy ne érezze magát egyedül. Egyébként nem tudnak sírni.
2017. júl. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Dzseri ***** válasza:

az elválasztás lehet stresszes

a macskáknál a stressz számos tűntet okozhat pl: láz, szőrhullás, vércukorszint emelkedés stb.


Amikor a macskámat a menhelyről elhoztam, mondták, hogy van egy kis szemgyulladása. Ez kívülről nem látszott rajta. Mire hazaértünk kb 20 perc, a stressztől teljesen bedagadt a kötőhártyája az egyik szemény.


Foglalkozz vele sokat és ha rosszabbodik vidd állatorvoshoz!

2017. júl. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat számítana neki lelkileg, ha aludhatna melletted. A szemét illetően lehet van baja, lehet nincs, lehet macskanáthás, lehet az anyja mosdatta még és magát még nem tudja megmosdatni.
2017. júl. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vele aludnék,hogy érezze a meleg testhőmérsékletet.A kutyám is mindig bebújik a hasamhoz a takaró alá,pedig már 8 éves.
2017. júl. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Egyébként mikor idehoztam, egy kicsit be volt neki is dagadva az egyik szeme, meg elég csipás is volt és azt hittem, amiatt van. Aztán főztem kamillateát és azzal áttörölgettem a szemét és már elmúlt a csipa is meg mindkét szemét ugyanannyira ki tudta nyitni ^^

És amúgy most este én is szerettem volna vele aludni, el is aludt a takarómon, de mikor én is elmentem aludni és bebújtam az ágyba, felkelt és elkezdett játszani a lábammal meg utána ott mászkált körülöttem az ágyon meg valami szúnyogot is elkezdett üldözni XD Amikor meg megpróbáltam megsimogatni vagy odanyúltam érte, hogy átrakjam valahová máshová, elkapta a kezem és megpróbálta megenni. És így nem bírtam elaludni, szóval rátettem egy kis párnára, amin aludt előző este is, de mindig visszaugrott az ágyamra, amikor meg vagy 8-adjára raktam rá a párnájára, úgy döntött, hogy enni akar és itt csörgött a kajájával >.< És eléggé fájt a fejem és nagyon idegesített ez a csörgés, szóval átraktam a másik szobába a párnácskájával együtt és ott aludt el :( De most egy kicsit bűntudatom van, mert szegénykének nem elég, hogy hiányoznak a cicák, akikkel eddig együtt élt, még egyedül is kellett aludnia :(

2017. júl. 16. 10:27
 7/10 Platypus ***** válasza:
Ez így masszívan macskanáthának hangzik. Vidd minél hamarabb orvoshoz! A kamillázás csak tüneti kezelés, a fertőzés attól még ott tombol a szervezetében.
2017. júl. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, elviszem akkor :)
2017. júl. 16. 14:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudnak. Én elvinném dokihoz, ha holnap is könnyezni fog. Egyébként kb. 1-1,5 hét, amíg megszokja az új otthonát.

Azért pedig ne legyen lelkiismeret furdalásod, mert másik szobában alszik a cicád. Az én cicám se alszik éjszaka velem, mert rágja a lábamat és akkor nem tudok aludni. Fáradtan pedig nem tudok a munkahelyemen koncentrálni és ha kirúgnak, akkor neki is vége a jó világnak, prémium táp helyet kenyér és víz lesz mindkettőnknek. :))) Egész nap birtokolja az ágyamat, legalább éjjel arra a kevés órára hadd legyen az enyém.

2017. júl. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. júl. 16. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!